Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen manapság az anyatejes...

Milyen manapság az anyatejes baba vs tápszeres baba arány?

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 13:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%
10 őszintén szólva elképzelésem sincs, miért ekkora téma ez mostanában. Anyáink és nagyanyáink korában nem volt divat ezen lovagolni elmondásuk szerint, senki rá se kérdezett (max gondolom az orvos). Meg már kb verseny, hogy ki szoptatja 18 éves koráig a gyereket. Mondjuk engem nem érdekel ki szoptat és ki nem és meddig. És elképzelésem sincs, hogy mást miért érdekel, hogy a szomszéd Marika nem szoptat, és miért kezdenek ezen csamcsogni, hogy lustaságból vagy miért nem... vagy épp miért rágódik rajta valaki, ha más két éves gyereket szoptat. Tök nem érdekel. Ő dolguk. Régen is nagyon vegyes volt, hogy ki szoptat és nem és miért és meddig. Főleg mivel a 3 órás rendszert nyomták, nyilván sokmindenkinek nem sikerült túl sokáig. Mégis itt vagyunk. Vagy ha régen a statisztikák szerint több embernek sikerült, akkor mégsem volt ördögtől való az a 3 órás rendszer? 🤔 (magánvéleményem, hogy amit nagyon le akarnak nyomni az emberek torkán az ellenállásba ütközik és a szoptatást már nagyon tultolják, érdemes lenne visszább venni és szerintem javulnának a számok.)
2021. jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Csak anyatejes 30% körül, tápszerrel kiegészített anyatejes kb. 50%.
2021. jan. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#12 Honnan tudod? Es akkor a csak tapszeres meg 30%? Nem hiszem, szerintem annal tobb.

De nem tudom, csak tipp, Te honnan tudod?

2021. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Itt olvastam, 8. oldal:

[link]

2021. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, mennyi az arány, de ahogy az egyik válaszoló is irta, lehet jobb lenne, ha nem nyomnák a szoptatást ennyire agresszíven.

Én a korházban első két nap szoptattam, de a babám fogyott. Kértem tápszert, az egyik nővér hozott, szegény babám meg is ivott szopi után egy nagy adaggal. Én megkönnyebbűltem, mert már pisis pelenka sem volt. Az esti műszakos nővér, meg erőszakosan nekemrontott, hogy miért adtam tápszert. Na vajon miért, mert éhezik a babám. Annyira rosszul éríntett, hogy tényleg azt éreztem, hogy az össz motivációmat elveszi a szoptatástól. Férjem hozott be tápszert, nem kértem senkitől, hanem “titokban”hozzátápláltam.

Mielőtt jöttünk volna haza, lemérték a lányom és mindenki ujjongott, meg gratulált, hogy alig fogyott, milyen ügyes vagyok. Értetlenül álltam az egészhez. Szegény szobatársnőm, ő meg éjjel nappal szoptatott és csak fogyott a babája, ezért össze vissza cseszegették. El is sírta magát, amikor engem meg dicsérgettek. Mint valami verseny, ahol megnyered az első díjat, persze olyasmiben amit nem csak te befolyásolsz. Uhh, még mindig mérges vagyok

2021. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%
15 pontosan erről van szó. Szanalmas. En is már tapszerrel fogok menni szülni legközelebb. Nem az első két napon múlik a szoptatás. Jönnek ezzel a cseresznye méretű a gyomra hulyeseggel is. Ja, lehet. De azért csak visít, hogy éhes. Azt is meg kell tölteni valamivel 🤷🏼‍♀️ És nem mindenki akar non-stop se szoptatni. Senkinek semmi köze hozza, ha valaki csak 3 óránként akar vagy kettő, vagy soha. Magánügy.
2021. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#15 #16 +1


A fiammal egy hetet bent voltam szülés után azért, mert nyomták erőszakosan a szoptatást, ő meg szerencsétlen semmit nem evett, egész nap cicin volt, de semmi nem jött. Védőnő, szopt. tanácsadó is volt, akkor sem. Fogyott a fiam 40 (!) dekát, és persze be is sárgult...és csak akkor, amikor idáig eljutottunk, kezdtek el 3 óránként tápszert adni neki. Akkor is mellre kellett tennem, cici előtt-után lemérnem, és hát nyilván grammra ugyanannyi volt mindig, így kapta utána a pótlást. Nem bírtam ki és meg is jegyeztem akkor, hogy ha ezt kettő nappal ezelőtt kezdjük el, akkor holnap már kb mehetnénk haza, és nekik is jobb lenne, meg nekünk is. Válasz nem nagyon volt, csak pofavágás.

Lányommal épp annyi tejem volt, hogy hálistennek csak minimálisan sárgult be, és 3 nap után hazajöhettünk, de ő is tápszeres lett. Ja és ami a legjobb, hogy a bentlétünk alatt fél füllel hallottam, hogy panaszkodnak a csecsemősök, hogy a hallásvizsgálatot alig-alig tudják megcsinálni pár babánál, mert a többség folyton sír és alig alszik. Na vajh' miért, biztos nem az az oka, hogy 2-3 nap után már éheznek szerencsétlenek. Vicc az egész, komolyan mondom, hogy örülök, hogy van két szép egészséges gyerekem, mert többet nem szeretnénk, így már nem kell soha többé ezt a kórházasdit újra átélnem.

2021. jan. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok. Pont így volt nálam is a nagyobbiknál, mint a 17-nél. Tovább bent kellett maradnunk, mert fogyott és fogyott. Pont ez miatt, adtam már magamtól a pótlást a lányomnak. Így hogy a fiam is itthon várt, már nem engedhettem meg magamnak, az egy hetes vagy még több napos korházasdit, fogyás miatt. Ha magamtól nem adtam volna tápszert, tuti bent ragadtunk volna.

Utána meg összetettem a két kezem, hogy pótlást is kapott, mert hazajövetel után én kétszer is a sürgősségin kötöttem ki, előszőr 14 majd 10 órát vártam. Hála az égnek így a férjem is el tudta látni a babánkat.

2021. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18 igen sajnos pont az a baj, hogy ezt azokkal az anyukákkal tudják megcsinalni, akiknek az első gyereke. Se szoptatásban nincs tapasztalatuk, lelkükre is veszik a sok hülyeséget, amivel tömik a fejüket, aztán végül úgyis tápszer a vége, ha nincs tej. Nem azon múlik. Ha rendszeresen mellre van teve akkor is lesz tej, ha pár napig tápszert kap.
2021. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
csökkent anyatejes,nőtt a tápszeres babák száma
2021. szept. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!