Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Súlyos refluxos babát, hogy...

Súlyos refluxos babát, hogy szoptatjátok?

Figyelt kérdés

3 hetes babámmal kórházba kerültünk annyira bukott. Kiderült refluxos és már ott nem engedték szoptatni. Speciális tápszert kap cumiból ami refluxra van. De így megszakadt a szoptatás, nem lehet szoptatni mert rögtön bukik. Fejni sem lehet :(

Borzalmas anyának érzem magam oda a kötelékünk, de aggódok is, hogy ne legyen újra ez ami volt.


2021. márc. 12. 01:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is nagyon bukik, a korházig szerencsére nem jutottunk el. Mi is kaptunk tápszert, de a gyerekorvos mondta, hogy szoptassam amíg tudom mellette, mert fontos az anyatej ilyenkor. Hát szörnyű volt látni, hogy még evés közben ömlött vissza neki a tej. Mind1 volt mennyit és mikor evett anyatejet, dőlt vissza belőle az egész. Tiszta lelki beteg voltam ettől, persze emiatt ritkábban került mellre, el is kezdett csökkenő a tejem, de én egy ponton azt mondtam, hogy elég. Persze engem is gyötört a bűntudat, hogy tudnék szoptatni, de nem akarom tovább. Szerencsére támogató volt a környezet ebben, most már tiszta tapszeres a baba.

Szerintem ettől nincs oda a kötelék. Nem attól leszel jó anya, hogy szoptatsz. Értékes az anyatej, de ha benne se marad mi értelme.

2021. márc. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem tudsz fejni? Mert a tejbe is lehet tenni sűrítőt és azt cumisüvegből adni. Vsgy legalább amennyi van,azt add neki oda. Hidd el,ha az egészsége miatt lesz tápszeres,nem a te hibád. Te a legjobbat akarod neki és ha ennyire bukik és muszáj a tápszer,akkor nem tudsz mit tenni. Én is szoptatok,szoptatás párti vagyok de ha ezen múlna a babám egészsége természetesen tápszerezném. Attól még bújhattok, szeretgeted ugyanúgy és te vagy neki a mindene. Szóval hidd el,így is fog kötődni, nem csak ezen múlik. Próbáld meg elfogadni,hogy ez van,te mindent megtettél, jó anya vagy.
2021. márc. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsük már el hogy csak a szoptatástól lesz kötelék! Most komolyan szerinted a tápszeres babák nem kötödnek?!


3.gyermekem refluxos. Szerencsére kórházig nem jutottunk. Kaptuk mi is a tápszert mellette szopik kiegészítésként. Az idő segít.


Az önostorozást hagyd abba. . A reflux nem miattad van, nagy eséllyel elfogja nöni. De mindenek előtt ne legyél mártír. Fogadd el ez van.

2021. márc. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
10 napos volt a fiam,mikor ugyanezért korhazba kerültünk. En vegul fejtem neki es abba raktam suritot (bar lehet gél formában is adni es akkor szoptatni is tudod fejes helyett,csak attol nalunk hanyas lett). 1 eves koráig kapta a tejet lefejve. De akkor se aggodj,ha tápszeres lesz,a kötelék nem ettol fog kialakulni 😊
2021. márc. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Sehogy. 2 hónapos koráig szoptattam, 4 hónapos koráig tudtam még fejni. Akkor adtam fel, amikor már 2 nap alatt se tudtam egy etetésnyi adagot és még azt is visszahányta sűrítve is. A tápszer is ömlött belőle, de abból legalább bármikor tudtam új adagot kutyulni.
2021. márc. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


Én a helyedben kipróbálnám ezt, vagy más fajta sűrítőt, lehet beválik, ha nem, akkor viszont marad a tápszer.

2021. márc. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg még nem merek fejni neki mert a tej a tüdejére ment amikor bukott :( Nem merem ezz megkockáztatni mert amit átéltünk szörnyű volt.


Tápszertől nem bukik úgy mint ami előtte volt. Csak nekem rossz érzés, hogy az a kötődés oda lett. Most már az apja kezében is elvan, ott is eszik. Megszűnt az a kapcsolat köztünk :(

2021. márc. 12. 18:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Viszont ha nem fejsz, akkor elapad a tejed, és nem tudod majd kipróbálni sűrítővel.
2021. márc. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Te nem vagy normális.. "megszűnt a kapcsolat" 🤦‍♀️🙄
2021. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát én boldog lennék, ha az apja kezében is ellenne... Legalább nyugodtan eltudnék menni wc-re!

Valami nincs rendben nálad, ha szerinted a szoptatás teszi ki a kötődést!

2021. márc. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!