Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptat valaki epekő-diéta...

Szoptat valaki epekő-diéta mellett?

Figyelt kérdés
Ma mondta a háziorvos, hogy epekő-műtétre lenne szükségem, minél hamarabb. A kisfiam négy hónapos, hátha még kihúzhatnék két hónapot, ha diétáznék, és akkor még tudnám szoptatni. Szóval nem túl drasztikus ez a diéta, fenntartható mellette a tejtermelés? Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
2008. dec. 4. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
én is "epés" vagyok. kezdettől fogva kevés a tejem, de folyamatosan szaporítom. ha amúgy nincs baj a mennyiséggel, szerintem lehet tartani a diétát.
2008. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy kevesebb lesz a tejed.

A diétától ugyan úgy jönnek majd a görcsök, ha már a doki mondta hogy mihamarabb műteni kell, akkor inkább szánd rá magad, mert be is sárgulhatsz, s akkor csak rosszabb lesz.

Én megbeszéltem a dokival,csütörtök reggel bementem a kórházba, megműtöttek, azt a napot átaludtam, pénteken már teljesen jól voltam, s szombat reggel mehettem is haza.

Addig te is anyukádra, esetleg anyósra hagyhatod a babát lefejt tejjel.

Egy hét után már minden olyan mint előtte, semmit sem érzel, s soha többé nem fáj. A diéta pedig amit utánna tartani kell nem vészes, csak az a lényeg olajosat s puffasztót ne egyél, amit egyébként szoptatás alatt sem ajánlott.


JObbulást

2008. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az epediétával sokkal kevesebb (sőt, alig) zsírt viszünk a szervezetbe. A vitaminok A,D,E,K nem tudnak eléggé felszívódni, mert hasznosulásukhoz zsírra van szükség. Nekem mikor megszületett a kisfiam, rá nyolc hétre epeműtétre volt szükségem, mert a gyulladás átterjedt a májamra és iszonyatos kínokat éltem át. Szóval ha a kő nem "néma", hanem hetente fáj, akkor mindenképp teljes labort (májfunkció, enzim, nekem százszoros emelkedett értékek, sárgaság) kell csináltatni. Ha bedugul az epevezeték (ez volt nekem is, ezért fájt annyira, 24-48 órán keresztül is képes intenzíven görcsölni) hamar kialakulnak a fent említett tünetek, amit nem is biztos, hogy magunkon észlelünk. Nekem az eljén csak annyi tűnt fel, hogy "fénysebességgel" fogytam le 12 kilót. Kb. 2hét alatt. A műtétet ne halogasd. Ez magától már nem múlik és viszonylag könnyen begyullad az epehólyag. Onnan pedig tovább a máj és a hasnyálmirigy. Komoly szövődmények lehetnek. Én is próbálkoztam a szoptatással, de a fájdalomcsillapító és görcsoldó injekciók miatt fel kellett hagynom vele. Laparoszkópos műtétet követő 24 óra múltán, (problémamentes megfigyelés után) már otthon lehettem a kisfiammal. Hát nem leányálom és őszintén, minden túlzás nélkül ezek a görcsök rosszabbak, mint a szülés. A szülésnek egyszer vége, de ha a görcs egyszer elindul..... Együtt érzek veled és remélem írsz ha van valami fejlemény. Drukkolok, hogy kihúzd még legalább azt a pár hetet.
2008. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az előzőt is én írtam, de ami még kimaradt, hogy az epések azért nem ehetnek zsiradékot (csak min. mennyiségben), mert alig, hogy a gyomorba ér a táplálék, a máj rögtön nekilát epét termelni ill. az epehólyag a gyomorban lévő zsíradék lebontásához azonnal összehúzódik, így az epeváladék a gyomorba kerülve kezdi meg a zsírok lebontását. Ha vannak kövek, akkor pontosan ezaz összehúzódás ami görcsöt okozhat, oly módon, hogy a kövek elmozdulhatnak a helyükről és beszorulhatnak z epevezeték záróizmába. (ha jól tudom Vater papillának hívják)A máj megcsak termeli az epeváladékot ami felhalmozódik az epehólyagban, de mivel nem tud ürülni, ezért előbb-utóbb begyullad és eredeti méretének többszörösére is megduzzadhat, ami szintén jelentős fájdalommal jár. Egyébként a műtét után sem lesz olyan kellemes, mert még lehetnek görcsök. Egy-két kóborló kövecske az epeutakban még okozhat gondot. De a fájdalom nagyságrendekkel fog mérséklődni. KITARTÁS! Egyébként semmilyen görcsoldó nem használt csak a műtét.
2008. dec. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat és a biztatást! Megnézte egy másik doki is, azt mondta, hogy azért veszélyes, mert tele van apró kövekkel, de megpróbálhatom még húzni az időt. De muszáj tartanom a diétát. Egy hete görcsölt utoljára. Azt is mondta, hogy nem feltétlenül megy el a tej a műtét után. Ez igaz szerintetek?
2008. dec. 7. 13:13
 6/9 anonim ***** válasza:
A rendszeres fejés a lényeg, még műtét után is, ahogy feltudsz kicsit ülni kezdj el fejni. Borzalmas lesz az biztos. Nem ehetsz ihatsz egy jópár órán keresztül, de mindenképp kérj a nővértől segítséget a fejéshez. Vigyél egy jó mellszívót. Sajnos nekem már addigra majdnem elapadt, de még így tudtam 40-50ml lefejni. Igaz ezt sem sokáig. Ha kitartóbb lettem volna és nem pánikolok, akkor lehet, hogy jobban ment volna. No, de majd most tuti csak szoptatni fogok:-))) Sok sikert és JOBBULÁST!!!!!!!
2008. dec. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért ha lesz lelkierőd írd meg, hogy mi lett veled!!!!!!
2008. dec. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Az én kárváriám tavaly novemberben kezdödött iszonyatosan fájt a hátam, és egyik napról a másikra a gyomrom is majd az egész hasam.

Elmentem a háziorvoshoz aki azt mondta (szemlátomást sárga voltam, de az orvos ezt nem vette észre) biztos idegesebb vagyok mivel a kisfiam szeptemberbe kicsit korábban jött és hogy sok a gyomorsavam, szóval kaptam savlekötőt, amit beszedtem de én enni nem tudtam olyan fájdalmaim voltak, majd egyszer csak elmúlt.

Aztán a fájdalom megkereset decemberbe is (ami az érdekes hogy én soha nem főztem zsírosan és fűszeresen, de szülés óta még a puffasztó ételeket is kerülöm) szedtem amit a doki felírt savlekötőt kiegészítve egy kis espumisannal és egy kis normaflórral, enni megint nem tudtam és megjártam az ügyeletet is mert ez pont 25-én volt ott azt javasolták hogy csak így tovább szedjek mindent.

Most január 25-én színtén megtalált a fájdalom csak most már ki is jött belőlem minden, és a fájdalom nem múlt el majd éjszaka összehúszott a görcs és irány a sürgősségi.

Ahol vérvétel alapján megállapították hogy az epeköveim közül elindult egy ami elzárta az epe vagy a hasnyálmirigy vezetéket és kaptam egy frankó hasnyálmirigy gyulladást.

5 napig voltam infúzión, nem ehettem és nem ihattam semmit, és most március 11-én lesz a műtéttem, mivel az epém tele van apró kövekkel és nincs más mód csak a kivétel.

Szóval vigyázz nagyon magadra mert ez nem tréfa. (az én apósom hasnyálmirigy gyulladásba halt meg, a kórházba a doki is mondta hogy a kövek okozhatnak hasnyálmirigy gyulladást és minél többször van annál agresszívebb és annál tovább tart valamint az egyik halálos is lehet)

Hát ez az én történetem, és már nagyon várom hogy túl legyek a műtéten.

2009. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Kivancsi vagyok, mi törtent azota?
2012. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!