Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hirtelen elválasztás, gyulladt...

Hirtelen elválasztás, gyulladt mell?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos, legnagyobb szív fajdalmamra atkellett álljunk tejfehérje mentes tápszerre, nagyon erős tüneteket produkalt, egy tejes kávé utáni etetéstol, olyan erős refluxa lett, hogy egyszer a légzése is leallt, a többi alkalommal meg "szerencsére" csak elajult, máig nem tudom eldonteni, hogy a koffein, vagy a tejfehérje váltotta ki ezt a reakciót, de a tápszer jelenti számunkra a megoldást, meg visel ez lelkileg, testileg, mert szerettem szoptatni, az a mi kis időnk volt, így nagyon nyomorultul érzem magam, de ilyen erős tünetek miatt nem kockaztathatunk, viszont így a mellem teljesen be van már gyulladva, és hihetetlenül fáj, próbálok kézzel annyit kifejni hogy ép hogy ne feszuljon, és jegelem, maszirozom, de már nem bírom.
2021. jún. 7. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

1: nem kell rosszul érezned magad ha nem szoptatsz, a baba jövőjére és a kapcsolatotokra nézve semmit nem számít.

2: a tápszeres táplálás is lehet a ti kis meghitt időtök.

3: írass fell Bromocriptint, az elapassza a tejet.

4: igenis van olyan szituáció, mint pl a tiétek is, amikor az anyatej NEM a legjobb megoldás és ez teljesen rendben van, manapság már tökéletes eszközök vannak a pótlására, a babád semmiben nem fog hiányt szenvedni.

2021. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
A kávé nem okozhat ilyesmit ha csak nem 30at iszol 1 nap. Diétát nem akarsz szoptatás mellett?(Nem szapulni akarlak az első fiammal éltem át ezt,nem bíztam magamban ,hogy tudom tartani a diétát és a tápszer hozta a megnyugvást). Lehet ,hogy érdemes lenne egy elektromos mellszívót kibérelni és mindig csak annyit leszivni ,hogy ne feszüljön a melled.
2021. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Abban állapotunk meg, hogy nem kísérletezunk, több hét mire annak eredménye lehet, illetve az ilyen erős reakciója miatt, egy kis valami is kivalthatja nála az ájulást, vagy rosszabbat. Van mellszivom, mert rengeteg tejem van, de sajnos hiába szívtam le mindenhonnan nem tudja kiszivni, illetve így sosem apadna el, így kézzel próbálkozom. De mennyi idő mire változás jön? A tejem is nagyon sokára állt be. Sőt talán még mindig több van mint amennyit ő evett. Ezt a gyógyszert a nőgyógyász írja fel?
2021. jún. 7. 22:41
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen ,de egy próbát megér a háziorvos. Ne szivd le mindet,mert kereslet-kínálat.Minél többet szívod annál többet termel. A gyógyszernek meg számolni kell a kellemetlen mellékhatásaival.
2021. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon kellemetlen, pláne ha lenne tejed bőven. Ha azt szeretnéd hogy magától apadjon el, akkor épp csak annyit fejj le, hogy ne feszüljön. Ez azt jelenti, hogy ugyanúgy fájni fog és kellemetlen lesz nagyon, csak épp nem robban fel. Szerintem is írass inkább tejapasztót mert így esélyes a gyulladás. Ha keveset fejsze begyullad, ha sokat akkor még tovább termelődik.
2021. jún. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%
Az meg sem fordul a fejedben,hogy elhagydod azokat az ételeket/italokat,amik árthatnak neki.Egyáltalán mi a kérdés?
2021. jún. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, tisztában vagy vele, hogy az anyatej is tej? A tejfehérje kérdést pedig nem tudja megoldani az hogy laktáz cseppet adsz vagy diétázol.
2021. jún. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6, leírta, hogy azért nem, mert fél a diétahibáktól a baba erős reakciói miatt, meg azért sem, mert az csak hetek múlva hatna.


#7, de megoldaná, a tehéntej (meg általában a kecsketej és egyéb állati tej) fehérjéje a gond, nem az anyai. Ezek valamilyen mértékben bekerülnek az anyatejbe. Még a marhahús, szója is okozhat problémát.

2021. jún. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7 Nagyon sokan szenvednek ebben .Szerinted nem oldaná meg ?De igen. Csak nagyon nagyon oda kell figyelni ,sok felvágottban /pékáruban stb benne van.De mint mondtam diétával helyre hozható.Az ,hogy az anyuka meg úgy dönt ,hogy ő ebből nem kér az az ő döntése.Tartsuk tiszteletben
2021. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De igen, nagyon szívesen dietaznek, ha nem lenne ilyen erős allergiás reakciója, de 3 alkalommal is gyermekmento szalitott minket kórházba, és azt hittem a kezeim között hal meg a gyermekem. Nem lehet úgy szoptatni, hogy közben az ember attól retteg, mivan ha mégis ettem valamit ami nyomokban tejfehérjet tartalmazott vagy éppen nem volt feltuntetve a csomagolason, vagy az étteremben rosszul tájékoztattak, ha arról lenne szó, hogy száraz a bőre tole, minden gond nélkül próbálkoznek, de a gyerekem életével nem szeretnék jatszadozni csak azért hogy anyatejet kapjon.
2021. jún. 8. 10:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!