Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kedves Édesanyák! Normális,...

Kedves Édesanyák! Normális, hogy a baba megszületése után 13 hónappal a súlyom kb. 4-5 kg-val kevesebb, mint amikor teherbe estem (átlagosnak mondható súlyom volt, talán picit soványka)? Köze lehet ahhoz, hogy még szoptatom a kislányom?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm.
2021. júl. 16. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Igen,normális. A szoptatás sok kalóriát éget el.

Ha sovány vagy figyelj a rendszeres és elegendő táplálékbevitelre.

2021. júl. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves, hogy írtál, köszönöm szépen. Kicsit megijedtem bevallom.
2021. júl. 16. 11:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
70kg-al lettem terhes. 12kg jött fel. Szüles utan 2 héttel 70kg voltam. Mire a fiam 1 eves lett, lementem 60ra. (13hónapig szoptattam). Szoptatás után felmentem pikk pakk 65re, ezt tartom
2021. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit.

Ha nem drasztikus a fogyásod,pl 2 hónap alatt -10 kiló (márpedig itt erről nincs szó) akkor nem kell aggódni,ez csak a szoptatás miatt van.

Nekem sok ismerősöm fogyott le a szoptatás alatt úgy,hogy még vékonyabbak voltak mint szülés előtt.

Én sajnos nem tartozom közéjük,nem tudtam szoptatni :) :(

Csak figyelj rá,hogy eleget egyél,hogy a testednek legyen elég energiája mert a tejtermelés sokat elvesz.

2021. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm kedves 3. Válaszoló. Egészen elképesztő hogyan alakítja a súlyt (is) a szoptatás!!!
2021. júl. 16. 11:58
 6/9 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld pipácskák a segítségetekért 😊
2021. júl. 16. 12:01
 7/9 anonim ***** válasza:
64 kg-vel estem teherbe, 70-el mentem szülni, most 51 kg vagyok. A lányom 12 hónapos. Szerintem ez nem olyan drasztikus vagy meghökkentő, csomó ismerősöm van hasonló helyzetben. És igen, én is a szoptatásra fogom, a lányom még mindig nem eszik mennyiséget, szóval 98% anyatejen él, így azért könnyű fogyni :D
2021. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De szerencsések vagytok örültem, hogy a 3. nál végre nem 30 kg ot híztam, kb4-5 kgmaradt szülés után no de szoptatás alatt megvesztem az édességért, terhesen rá sem bírtam nézni, ha nem zabáltam apadt a tejem no így jött fel 10 kg + ba szopi alatt😭😭😭😭

A túlműködő pajzsmiríggyel is 10 kg + és mikor beállították akkor is.

2021. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 7. és 8. Édesanya, nektek is nagyon köszi a kommentet 😊
2021. júl. 16. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!