Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hagyjam abba a szoptatast 11...

Hagyjam abba a szoptatast 11 honapos babanal? Hogyan?

Figyelt kérdés
Miota a kisbabam ki tudja mondani hogy cici es tudja is mit jelent (kb 3 hete) folyamatosan jon huzza a polomat es cicizne. Az elejen nem engedtem neki aztan neha megengedtem. De ma mar odaig fajult hogy reggelire kb egy banannak a negyedet ette meg mikor maskor siman megeszi az egeszet es egesz reggel azt hallgattam hogy cici. Jobb lenne ha abbahagynam a szoptatast? Szerettem volna legalabb 18 honapos koraig szoptatni de mar nagyon faraszto ez nekem, pedig van tejem. Vagy ha kovetkezetesen nem enegedem csak ugy szopizni ahogy o akar csak ahogy eddig csinaltuk (minden alvas elott + ejszaka 1-2x) akkor abba fogja hagyni? De kozben ugy sajnalom szegenyt hogy szopizna es nem engedem neki :( Ti mit tennetek a helyemben?

2021. júl. 30. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Hagynàm, hagy cicizzen. Megunja egy idő utàn, vannak erdekesebb dolgok a vilàgon. Nem jön a foga vagy nem bùjkàl benne valami betegsèg? Olyankor is kerheti gyakrabban. Az nem baj , ha kevesebb szilardat eszik, elèg kalóriàhoz jut.
2021. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A foga lehet, hogy jon, de nem beteg. Egyebkent amikor kerte es odaadtam kb fel percet szopizott ment is tovabb. Csak ezt kb fel orankent csinalja :/
2021. júl. 30. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:
12%

Valószínűleg a foga miatt csinàlja. A hatsók kifejezetten kellemetlenek, mikor törnek àt. Mèg emlekszem , mikor a bölcsessegfogaim nőttek.

Fèl òrànkènt fèl perc az egyàltalan nem sok, ha összeszamolod egy nap 12 perc.

2021. júl. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Derjaderja ***** válasza:
60%
Én ezt nem hagytam soha (max az első 2-3 hónapban). Nem időre szoptatok, de ilyen "koktélozást" nem engedtem a lányomnak. Még 2,5 éves és alváshoz még szopizik, de nincs azóta se random szopi. Kistesó születésénél voltak próbálkozások, de az érthető.
2021. júl. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a fentiek is mutatják ebben nincs egy és örök igazság :) A gyerekek is mások, ahogy az anyukák hozzáállása is. Én 1-1,5 éves korig igény szerint szoptattam, utána már nem. Akkor már könnyebb más felé terelni a figyelmét, esetleg megkínálni vízzel, hátha csak szomjas. 1,5 éves kortól olyan tervem volt a fokozatos elválasztásra, hogy egy matektanár megkönnyezné, akkor indultunk napi 3 szoptatásról, 2 éves korára szerettem volna elválasztani. Végül 23 hósan elkezdett elfeledkezni az akkor már csak esti lefekvés előtti alkalomról... rá 2 hétre a nővére olyat játszott, hogy szoptatja a babáját, akkor beugrott neki, rámnézett,közölte hogy "cicike elfogyott" és szaladt tovább... :D


Csináld úgy, ahogy neked jó. Ha nagyon eleged van, akkor mondd neki, hogy elfogyott, majd kap délutáni alvás előtt, stb - el fog telni pár nap, de előbb-utóbb be fog neki rögzülni. Ha nem zavar, hagyd igény szerint...

2021. aug. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!