Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit lehet tenni, ha nem jól...

Mit lehet tenni, ha nem jól szopizik a babám? 6 hetes, az első naptól fáj a szoptatás, és pár napja olvastam valahol, hogy ha helyesen szopik, nem szabad fájnia.

Figyelt kérdés
Szétlapítja a mellbimbómat, és szerintem alul is az ínyével harap rá. Szerencsére már nem sebes, az első 1-2 hétben többször szétharapta, de most már javult a helyzet. Lehet még változtatni a technikáján, vagy törődjek bele? Lehet olyan, hogy nem is kevés a tejem, csak ő nem tud belőle így többet enni? Eddig a max 70 ml volt két ciciből, kénytelen vagyok tápszerrel pótolni.
2010. szept. 3. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg a pici nyelve lenőve? Nézesd meg a védőnővel vagy az orvossal! A védőnő tud segíteni a megfelelő mellre tételben is. Ha ő nem,akkor szoptatási tanácsadót keress, ők nagyon készségesek, sok jó tanácsot tudnak adni, házhoz mennek és nem kérnek sok pénzt sem. Egyik barátnőmhöz 80 km-ről jött a tanácsadó, itt volt majd egy egész napot és 3000 Ft-ot kért..
2010. szept. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én még csak most fogok kezdeni szoptatni, de amit tanítottak az elökészítön, hogy mindenképpen a pózokat is váltogassuk, mert a kis állával is nyomja a cicit, masziroza közben, és mindig más irányból szopjon.


a másik pedig hogy a feje mindig olyan szögben legyen hogy könnyen kapjon levegöt, vagy is a nyaka egyenesen legyen ne oldalra fordított fejjel.


aztán majd pár hét múlva megmondom bejötte ez a tanács.


vagy te tudod megmondani pár nap múlva.

2010. szept. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 xStefix ***** válasza:
100%

Az előzőekhez még annyit, hogy az is ronthat a szopási technikán, ha a tápszert üvegből kapja!!!

Miért kell pótolnod egyáltalán? Azért, mert a 70-et túl lassan szopizza ki? Ez nem versenyfutás..

2010. szept. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt...1 hétig, utána ajánlották a bimbóvégőt, gyönyörűen eszik vele.
2010. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, a technikája jó volt, senki nem értette miért sebesedik a bimbóm, meg miért eszik olyan lassan, pedig minden oké volt vele..amióta védővel szopizik, teljesen jól működik, semmi panaszunk :)

Medela márkájú, 1200 forint volt.

2010. szept. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az első 3 hétben nagyon sokat kínlódtunk, akkor csak 20-30-akat evett, pohárból itattuk meg vele a tápszert, már akkor is így szopizott, semmi különbség nincs. A védőnő szerint nincs lenőve a nyelve. Bimbóvédőt kipróbáltuk amikor sebes volt a mellbimbóm, azzal sem evett többet, már elhagytuk. Már annak is örültem, ha egyáltalán evett, és nem aludt a cicin vagy bömbölt. A gyermekorvos lebarkácsolt minket, hogy miért nem hízik rendesen, ekkor vettünk neki etetőcumit, mert pohárból 100 ml-ket megitatni egy hevesen tiltakozó babával embertelen kínzás tud lenni :( Amikor 20 ml volt a cicimben, 80 ml-ket evett, most már kicsit többet, 40-60 ml-t eszik két ciciből (40-60 perc alatt), de tápszerrel együtt 160-180 ml-vel lakik jól és addig bömböl. Éheztetni nem akarom.
2010. szept. 3. 15:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Jövő héten hívok egy tanácsadót, de addig is várom a további jótanácsokat! Főleg ha olyanvalaki tudna segíteni, aki hasonló problémával küzd(ött), tehát a baba szopizási módjával kapcsolatban!
2010. szept. 3. 17:21
 8/9 anonim ***** válasza:

van ilyen. nekem rengeteg a tejem, napi öbb, mint 2 liter, de a babám egyszerűen nem és nem volt hajlandó szopizni. 3 hétig poharaztunk, de amikor egy etetésnél az adagja megközelítette a 100 milit, feladtam. Ekkora mennyiséget én se tudtam pohárral beléje nyomni. Onnantól kezdve csak fejem neki, és üvegből kapja. De legalább nem tápszert. nemrég derült ki, hogy enyhén hipotón (korababa), talán ez is oka volt a szopási nehézségeinek.


Nem akarlak lebeszélni a szoptatásról! Jól teszed, ha hívsz egy szoptatási tanácsadót. Ugyanis tényleg nem szabad fájnia. Az a pár alkalom, amikor nekünk sikerült, gyönyörű volt, kellemesen masszírozott, egyáltalán nem fájt.

2010. szept. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
15.07-es: ezeket tudom, és alkalmazom is. A probléma ott van, ahogy a szájába veszi a mellbimbómat. Te is figyelj majd ezekre: ha fáj, ahogy szopizik, azonnal szedd le a ciciről és kezdjétek újra. Én ezt nem tudtam, és 3 hétig kínlódtam, minden etetés egy rémálom volt, annyira fájt, hogy csillagokat láttam. Most már elviselhető, de lehetne jobb.
2010. szept. 7. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!