Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig kell egy alkalomm...

Mennyi ideig kell egy alkalommal szoptatni? És hogyan?

Figyelt kérdés
2008. dec. 14. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mennyi idős a babád? Gondolom nagyon pindur lehet :)

Én a kisfiammal volt, hogy 50 percet is elbíbelődtem egy cicin és utána még kellett a másik.. de ez nagyon az eleján volt, ahogy telik az idő, rövidülni fognak a szopik.

A hogyan? Háát, én nappal mindig a karomban szoptattam úgy, hogy a kicsi feje a karomon nyugodott, a másikkal meg alátámasztottam a testét. De lehet hónalatt is, szoptatóspárnával is, fekve is, ez ember és babafüggő, hogy kinek mi a kényelmes. Próbálj ki többet, hogy megtudd, mi a legjobb nektek. És nekem speciel ki volt sebesedve a cicim, nagyon fájt, erre vannak kenőcsök (Germastan, Bepanthen, az Aventes nagyon jó), de a legjobb, ha teszel egy kis anyatejet a cicidre és szellőzteted. Nekem a védőnőm még a hajszárítózást is javasolta. De szerencsés vagy, ha nem lesz sebes gondod. :)

Jujj, azt sem tudom, mit írjak még. Mire vagy kívácsi? Egyébként a kisfiam 13 hónapos és még mindig szopizik, pedig terhes vagyok ;)

Kellemes babázást!!!! :)

2008. dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát elvileg kb.20 perc alatt jóllakik a baba,de én volt ,hogy 1 órán keresztül is szoptattam....
2008. dec. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az elején szerintem mindenki sokáig szoptat mert a legtöbb baba elég lusta szopizni.Ahogy ráérez az ember hogy kényelmes neki meg a babának hogyan jó rövidül az idő mi kb 15-20 percig szopizunk ennyi idő alatt jóllakik a baba.Persze a babák is megtanúlnak idővel jobban szopni és emiatt is előbb laknak jól.
2008. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi lassan 7 hetesek leszünk,és eleinte volt csak az a 20 perc-mostanra beállt olyan 10,max 15 percre.Csodálkozom is hogy így hízik annak ellenére hogy ilyen keveset tölt a cicin.Mi fekve szopizunk-mert nekem is és neki is úgy a jobb
2008. dec. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azért kérdeztem, mert ma vagyunk egy hetesek és majd egy órán keresztül szopizik úgy, hogy közben belealszik. Közben próbálom büfiztetni, de attól meg nyügi lesz. Egyszóval tanulok, még nagyon az elején vagyunk.
2008. dec. 14. 18:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem öt lányom van, most 4 hónapos a pici. Én mindegyikkel azt csináltam, hogy hagytam őket ameddig jólesett nekik cicizni. Amikor elaludtak akkor még 5-10 percig hagytam őket cicin, utána elvettem. Egy idő kialakult a rend, mindegyik ügyesen megtanulta meddig kell cicizni. Később 15-20 perc alatt végeztünk a cicivel. Most is ezt csinálom. Nappal hamar eszünk, este viszont van hogy 1-2 órán keresztül is cicizünk. Nyugatja is a cici, és minél többet lóg rajta annál több lesz a tejci. Úgyhogy szerintem hagyd hadd alakítsa ki az ő is "cicirendjét", persze ha bírja a cicid, és te is szeretnéd. Lehet hogy egyszer kétszer hosszabb ideig lesz rajta de előbb utóbb ő is megtanulja hogy kell beosztani az időt.


Sok sikert.


Üdv egy öt lányos anyuka

2008. dec. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!