Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejni és üvegből odaadni neki?

Fejni és üvegből odaadni neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Arra lennék kíváncsi, hogy aki a kisbabájának lefeji a tejet és aztán cumisüvegből eteti meg, az hogy csinálja? Le tudná írni a folyamatot? Honnan tudja, hogy éppen kelni fog? Vagy a hűtőben tárolja, majd felmelegiteti? Nem baj, ha mindig hűtőset enne és nem frisset? Sajnos meggyűlt a bajunk a szoptatással, nem igazán fogadja el a mellet, mellbimbó védővel nem tud elég erősen szívni, nekem nagyon nagyon fáj, végigordítom az egész szoptatást, ezért keresek más utat. Viszont tejem az van.

Kérlek, segítsetek.

(Megpróbáltam többféle pózt, meg sokmindent amit ajánlottak, nem jó).



2022. febr. 28. 07:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
hát, mázlim volt, én még akkor szültem, mikor 3 óránként hozták őket a kórházban szopni, úgyhogy mire egy hét múlva hazamentünk, órát lehetett hozzá állítani.
2022. febr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%

Szoptatási tanácsadóval találkoztál már? Hátha kiderülne mi a baj.

Úgy tudom egyébként, hogy legfeljebb akkor nem apad el a tejed, ha kézzel fejsz. Legjobb tudomásom szerint nem kivitelezhető, hogy csak fejsz és nem szoptatsz. (Biztos vannak kivételes esetek, vagy az is lehet, hogy tévedek. Barátnőm például csak az éjszakai etetéseket cserélte lefejt tejre, hogy más is etethesse a babát. 1-2 hónap után nem volt gondja a fejésre, és persze a szoptatásra sem.) Ha nem tud segíteni szakember, hogy mit rontotok el, akkor én lélekben elkezdenék készülni a tápszeres táplálásra. Hány hetes a baba?

2022. febr. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
2, hat hónapig szoptattam fejéssel (ehy ócska, kézi medela mellszívóval)
2022. febr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Keress rá az exclusive pumping kifejezésre és minden infót megtalálsz.

[link]

Vannak anyukák akik akár 2 évig is így csinálják, jellemzően ahol hamar visszaállnak munkába.

2022. febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
A PIC-en míg volt a baba, 3 óránként kellett fejni, hűtőben volt, míg fel nem használták. Mindig a legfrissebbet adták oda neki. Fejessel is sokáig fönn lehet tartani a tejtermelést.
2022. febr. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Ha szoptatni szeretnél keress fel szoptatási tanácsadót sürgősen. A bimbó védő a legtöbb esetben inkább árt mint segít. A fejés rendkívül megterhelő, nem is tudom, hogy csinálják sokan. Minden tiszteletem az övék.
2022. febr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
Nekem se jött össze a szoptatás, fájdalmas volt, a baba meg alig evett valamit, pótolni kellett. Aztán átálltam a fejésre és cumisüvegből adtam neki, megoldódott minden, megadott időkben evett, bírta, pótolni sem kellett, az éjszakát is átaludta onnantól, 7 hónapos koráig kapta, egy idő után csökkentve, hogy ne termelődjön annyi. Kézi Aventtel fejtem, gyorsan megvolt, kapta frissen vagy hűtőből.
2022. febr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Én leadásra fejek a szoptatás mellett, szóval ahhoz tudok tanácsot adni. Egymelles gépi mellszívót használok, és egy ilyet:


[link]


Plusz a szabad kezemmel közben a kézi fejés mozdulatait is csinálom. Így sokkal hatékonyabb, mint ezek külön-külön.

2022. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
2 hetes meg csak. Azt gyanítom, hogy le van nőve a nyelve. Megmutatom majd az orvosnak, mit mond rá.
2022. febr. 28. 10:28
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Én csak azt tanácsolom, hogy semmiképpen ne bántsd magad fölöslegesen és ne hallgass azokra, akik szerint erőltetned kéne bármit, amitől ordítasz fájdalmadban.

Semmi, de semmi baja nem lesz a babának, ha lefejt tejet kap, ez garantált :)

2022. febr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!