Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért fáj a szoptatás, ha...

Miért fáj a szoptatás, ha nincs is kisebesedve a mellbimbó?

Figyelt kérdés

4 hete szültem, kezdettől fogva szoptatok, emellett fejnem is kell, mert nagyon sok tej termelődik, és a baba sokszor nem tudja elkezdeni a szopizást, ha nem fejek le előtte egy keveset.

Az a problémám, hogy hiába próbálok többféle pózt, nagyon érzékenyek a mellbimbóim, és fáj ahogy a baba szopizza. Akkor is lehet helytelen a mellre tétel, ha semmilyen sérülés nem látszik a mellbimbóimon és a környékükön? Elvileg a teljes mellbimbó és a bimbóudvar egy része is a baba szájában van pedig. Lehet ez még mindig a kezdeti érzékenység, ami majd elmúlik, vagy valamit rosszul csinálok? Segítsetek légyszi!


2010. szept. 15. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha csak akkor fáj, amikor fel és lecuppan, az még normálisnak vehető, ha szopi közben és egyébként is, akkor ott valami nem stimmel. viszont ezt látatlanban nehéz lenne megmondani, hiszen az elmélettel Te is tisztában vagy. Akkor keress fel egy szoptatási tanácsadót (www.lll.hu), ők házhoz is jönnek egyeztetés alapján és megnézik. De talán anélkül is megoldódik pár hét alatt, mert lehet, hogy ez még tényleg a kezdeti hozzászokás.

Jó babázást!

2010. szept. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem elviselhetetlenül érzékeny, az elején kifejezetten fáj, de szoptatás alatt sem az a kellemes élmény, mint amiről mások írnak. Nagyon szeretném, ha én is eljutnék oda, hogy nem hogy nem fáj, de még jó érzés is legyen a szopiztatás. Csak az ijeszt meg, hogy már eltelt 4 hét, és még mindig nem szoktak hozzá a cicik a fokozott igénybevételhez? A baba egyébként sokat és jól szopizik, nem szoktam mérni, de láthatóan ki van kerekedve, és egyébként jól érzi magát, szóval ő valószínűleg hozzájut ahhoz a mennyiséghez, amire szüksége van. Ezért is gondolom, hogy jól van mellre téve. Akkor lehet, hogy csak még több időre van szüksége a melleimnek?
2010. szept. 15. 20:12
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem kb 6 hét volt, míg megszokta a cicim, van akinek ez több idő.

Mivel fejed a cicid? Kézzel, szívóval?

2010. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

első vagyok:

akkor valószínűleg még egy kis idő, és hozzászoksz!

Kitartás!

(Később, amikor a fogak jönnek, akkor megint érzékeny lesz, és hozzá kell szokni. Nekem akkor volt hasonló talán egy hétig is "újra" fájdalmas volt, aztán hozzáedződtem)

2010. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor reménykedek, hogy még 2 hét és elmúlik a fájdalom. Fejni aventes kézi mellszívóval szoktam. Lehet, hogy az is rátesz egy lapáttal az érzékenységre?
2010. szept. 15. 21:12
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az AVENTes kézi nagyon jó, a bimbó rést nem szorongatja annyira, inkább alatta.(Igaz, nekem kicsi a bimbóm). De mivel azt írod, csak egy kicsit fejed szopi előtt, szerintem attól nem lehet. Én rengeteget fejtem vele, és csak akkor fájt a bimbóm, ha amúgy is fájt (tehát a baba miatt), különben nem.
2010. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
bimbó "részt", bocs.
2010. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, mert nem mindenkinek bírja a cicije a mellszívót. Mennyit szoktál fejni és egy nap hányszor?
2010. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szoptatások előtt (napközben 3-4 óránként eszik), és éjjel egyszer muszáj mindkét cicit, mert este 9 körül eszik utoljára, utána éjjel 2-ig alszik, majd 6-kor eszik újra. Nem szoktam felkelteni éjjel, hogy egyen, viszont muszáj fejnem, mert nagyon megtelnek a melleim, és nem bírom velük reggelig.
2010. szept. 15. 22:00
 10/14 A kérdező kommentje:
A mellszívóval való fejés egyébként nem fáj, bár utána is érzékenyek a mellbimbóim.
2010. szept. 15. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!