Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb etetés? A két óránkénti vagy amikor a baba kéri

Figyelt kérdés
Két hetes a kisbabám, 3740 grammal született, 5 naposan ez 3600 volt. Amikor ma vizsgalatra mentunk 4083 gramm volt. A vedono szerint ez keves es hogy etessem ket orankent, ha kel keltsem fel. Na de a babám amikor fent konkretan folyamatosan cicin van, igy en a kereleslet-kinalat elve vagyok illetve a tejemmel sincs probléma, ejszaka csakugy folyik belolem. A kakijával sincs gond napi 4 kakis pelus fixen van. Szerintetek melyik a jobb modszer?

2022. ápr. 20. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kevés basszus en fiam is két hetes, 3500 gr szuletett, 3220 jöttünk haza, rá 3 napra 3180 volt mert kiderult hogy nem tud szopizni így fejt tejjel etetem üvegből és mára 3560 gr, annyit mondott a, gyerekorvos hogy két hetes korára vissza kellene "hizzon" a születés kori súlyára.. Szóval nem is értem miért kevés a babád súlya.. Én speciel akkor etetek mikor felebred, ha az 2 óra akkor akkor, ha 4 akkor akkor, sőt, ma éjjel 6 órát aludt.
2022. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igény szerint


Ès nem kevés a babád


10-14 nao alatt kell visszanyerniük a súlyukat ( persze ennél többet szoktak hízni)


A minimum elvàrás 400g/ hónap..

( nyilván ez kifejezetten kevés azért)


Szóval nem értem a vèdőnőt.


( talán annyit, hogy amikor állandóan mellen lenne, akkor ne cserélgesd.. valószínűleg komfortcicizne is.. akkor jön neki jó zsíros tej màr)

Esélyesebb, hogy beàll..

Amúgy az is hetek

2022. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nincs ilyen, hogy melyik a jobb módszer, mert számos tényező befolyásolja, hogy az adott családnak mi a legjobb.

Ha egészséges, nem koraszülött babáról van szó, nem érdemes keltegetni, pláne nem védőnői tanácsra. Ha a gyerekorvos mondaná ezt, akkor is érdemes lenne kikérni másodvéleményt.

2022. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos őskövület a védőnő. Szerintem jól csinálod és a gyarapodás is jó. Eszedbe ne jusson felkelteni amíg hízik. Magaddal szúrnál ki. Ha sárga lenne megértem, de így felesleges.
2022. ápr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#1es vagyok, nekem eleve mondta a "vedono" hogy nem kell éjjel keltegetni. A korendelt vedonom sajnos nagyon idióta, semmihez nem ért, a nem hivatalos "vedonom" anyukám unokatestvere aki ugyan már nyugdijas de előtte egész életében vedonokent dolgozott, ő segít nekünk a "kötelező" vedono helyett...
2022. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2022. ápr. 20. 13:24
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne ez kevés?!


Tankönyv szerint havi 400g-ot kell hízniuk. Ez meghaladja azt, igy semmi pánik.

Az én lányom 6 hónapos. Havonta 250-400g-okat hízik. Védőnő az őrületbe kerget már, mert szerinte éheztetem a gyereket. Doki meg kért a biztonság kedvéért 2 vizsgálatot, ahol minden rendben volt.

Jövőhéten megyünk 7honapis statuszra, talán már eléri a 6kg-t. (3280-al született, 3000g-al kereken jöttünk haza)

2022. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú de egy barom védőnőd lehet. Nehogy felkeltsd! Igény szerint csináld továbbra is, ahogy neked jó. Hallgass csak az ösztöneidre! :)


Amúgy ez nem kevés hízás, nyugi!

2022. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kevés a súlya! Teljesen rendben van. 2 óránként azokat a babákat szokták etetni, akik be vannak sárgulva vagy nagyon alacsony súllyal születtek. Ha időre szeretnéd etetni, akkor 3! óránként. De igény szerint is szopizhat.
2022. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én babám sárgult kis súlyú koraszülött vilt, és 10 naposan, mikor hazaengedték, csak 4 óra alvás után kellett (volna) kelteni (ha nem követeli hangosan az adagját, de követelte).
2022. ápr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!