Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek erről? Igaz...

Mi a véleményetek erről? Igaz lehet? A 2010. májusi Anyák lapjában olvastam.

Figyelt kérdés
Azt írja, hogy nemcsak a védőnők, gyerekorvosok, hanem a gyermekfogászok is azon a tudományos tényeken alapuló állásponton vannak, hogy egyéves kor felett az anyatejnek már nincs immunrendszervédő hatása, sőt a cukor- és tejsavtartalom legalább annyira roncsolja a fogzománcot, mintha édesített innivalót adnánk a picinek.
2010. szept. 16. 12:03
 1/10 A kérdező kommentje:
S a legkárosabb a fogak szempontjából, ha cicin alszik el a baba.
2010. szept. 16. 12:05
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

18 hónapig cicin aludt el és gyönyörü ép fogai vannak.

biztos nem annyira árt mint a mézes v. cukorba mártott cumi amiket néha látok.

2010. szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én ledöbbentem, amikor olvastam ezt a cikket, hisz mindenhol azt hallani, hogy minél tovább szoptassunk.
2010. szept. 16. 12:13
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Most mondjam hogy az anyák lapja egy szar? két hónapig vettem az egész abból áll hogy :


anyuka kell valami mennnnnnnnnnnnyé a brendonba mer az a tuti


szoptassál de legyél 50 kilós meg bomba alakú és felejtsd el a világot magad körül

ilyen szarokkal tömik a fejedet hogy vedd meg.


inkább a kismama magazint vedd meg.

2010. szept. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem veszem egyiket sem, kölcsön kaptam. :)
2010. szept. 16. 12:19
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

most tettem fel egy kérdést erről.


nem is azt mondtam hogy minősitelek vele hogy olvasod csak azt hogy egy magabiztos gyakorló anyukának nem kell ilyet olvasnia.

2010. szept. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez egy baromság.

A koárn adott édességtől, cukros szaroktól mátr inkább.


Amúgy 100x inkább a Kismama újság(bár néha ott meg túl elvakut cikkek vannak),mint az Anyák lapját, vagy a Baba magazint, ezeket soha nem szerettem, nem tudom utóbbi lézeik-e még.


(Úgy 9-10 éve a Kismamának volt egy társlapja, a Kisbaba, én azt szerettem legjobban, káér hogy nem ért meg sok lapsszámot, de az össze megvan.)

2010. szept. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség! A nagy gyerekeim 2 éves korukig szoiztak, addig cicin is aludtak el... mindegyiknek gyönyörű, egészséges fogsora van... Most a kicsi is szopik még (2 éves), a fogai tökéletesek. Igaz, a sok vacak, cukrozott üdítőt, nassolni valót nagy ívben kerülöm... Szerintem az 1 éves kor fölötti szoptatás nem árt jobban,mint az esti kakaó/tej ivás cumisüvegből. Immunerősítő hatásról meg annyit: 2 éves lányom még enyhe náthán kívül még nem volt beteg, pedig a 3 nagy tesó igen csak hazahordja a bacikat az iskolából.. Azt is cáfolom, hogy nincs a tejben semmi, ui. az én lányom nem egy nagy evő, a vele egykorúaknál jóval kevesebbel is beéri, de 1 éves kora óta 4 kilót hízott. A doktornénink szerint ez az anyatejnek tudható be... Egyébként Anyák lapját ha 1x vettem, de végig se olvastam, annyi bődületes marhaság volt benne... Tartalom 0, reklámokból, hirdetésből áll szinte az egész...
2010. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anyák lapja = Brendon reklám. A cikkek csak muszájból vannak benne. Nem mondom, hogy mind xar, de inkább független lapot olvasnék.

Amúgy tapasztalatom nincsen a fentiekkel kapcsolatban, de ha van is benne valami igazság, még mindig jobb, ha a baba az anyatejet issza, mint bármi mást.

2010. szept. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Én is a Kismamát ajánlom inkább! Ennek az egyik szerkesztője, W. Ungváry Reni szoptatási szaktanácsadó is egyben - úgyhogy ha valós szopis infókat szeretnél, inkább ezt az újságot olvasd!

Anyák lapját én csak egyszer vettem, de sokkal unalmasabb volt nekem, mint a Kismama. És ebben a témában megbízhatatlanabb is.

2010. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!