Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Enyhébb mellgyulladás után...

Enyhébb mellgyulladás után lehet kevesebb átmenetileg a tej mennyisége?

Figyelt kérdés
Volt már egyszer begyulladva a babám 3 hónapos kora körül, most 6,5 hónapog a múlt héten volt újra ilyen, de csak enyhébb lefolyású, csak hőemelkedés és iszonyatosan fájt a jobb mellem, borogatnom kellett. Előtte és azokban a napokban is rengeteg tejem volt, babóm még mindig csak szopizik és eddig fejtem is, annyi volt. Még 3 napja a városból hazajövet is elöntött a tej, pedig betét is volt a melltartómban. Ma viszont tiszta laposak a melleim, alig van bennük tej, kisfiam óránként cicizne, mert nem tud jóllakni. Mi történhetett? Ugye ez csak átmeneti és nem fogok elapadni?
2010. szept. 18. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen mellgyulladás után átmenetileg csökkenni szokott egy kicsit a tej mennyisége. Ha pedig hideggel borogatod is a melledet mégjobban csökken, ezt általában apasztásnál szokták javasolni. Mellgyulladás esetén a mellek kiürítésére kell törekedni, minél többször, többféle pozícióban szoptatni, fejni. Meleg borogatás, zuhany fellazítja a tejjáratokat és az után/közben fejni, szoptatni. Óvatosan maszírozni a csomót a mellbimbó irányába.
2010. szept. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként nem hideggel borogattam, meleggel szoktam, ha igy bedurrannak. De nagyon meg vagyok ijedve, mert nagyon lecsökkent a tejci mennyisége, most 2 óránként szoptatok és fejek ezerrel, de elég gyatrán állok.
2010. szept. 19. 09:32
 3/4 xStefix ***** válasza:
Jól csinálod, pár nap múlva javulnia kell a helyzetnek. Ha esetleg éjjel is kellene szoptatni, azt főleg tedd meg, különösen hatékony serkentő!
2010. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor tényleg a mellgyulladástól lehet?A kisfiam cicin alszik vissza,úgyhogy éjjel is 2-3-szor cicizik.Válaszoltál egy másik kérdésemre is,mert eddig nem tudtam,hogy az éjszakai szopi jót tesz,vagy jobb lenne,ha aludna a babi,meg én is.Most estére kezdek egy kis bizsergést érezni a cicikben,remélem ez annak a jele,hogy visszajön a tejci.
2010. szept. 19. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!