Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális ha egy hetes kisfiam...

Normális ha egy hetes kisfiam minden evés után bukik?

Figyelt kérdés
Néha már szoptatás alatt kijön neki egy adag, de sokszor akkor ha utána leteszem. Próbálom minden szoptatás alatt, után böfiztetni de nem mindig sikerül. Súlya szépen nő, lehetséges hogy mindig túleszi magát és a felesleg jön vissza? Elég gyors evő, mohón eszik.
2022. jún. 23. 16:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%

Ezek a válaszok, jó ég…

Valóban fejletlen a záróizma, ezért visszacsorog a tej. Idő kell neki, míg megérik. Az én babám is nagyon bukós volt. Szerencsére fokozatosan jobb lett a helyzet, 5 hónaposan már csak elvétve napi 1-1et bukott és mennyiségre is kevesebbet. Elméletileg akkor lesz még àtmeneti rosszabbodás, mikor elkezd kúszni és nyomódik a gyomra.

Egyébként egy frissen kibújt újszülöttnek cseresznye meretű a gyomra, egy egy hetes gyerek habitustól függően már 60-80 ml-t is meg tud enni egy etetéskor, és ez a szám pár napon belül 100-120 ml is lehet. A babák meg nem hülyék, hogy orrba-szájba zabáljanak ha kell ha nem. Lehet, hogy egy etetésnél megeszik 100 ml-t, a következőnél meg csak 50-et.

2022. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy ha rendszeresen sír, mikor bukik, akkor lehet gond. Pl. nálunk tehéntej allergia miatti reflux volt. Gyakrabban is kért cicit, mert az enyhíti a fájdalmat. Mikor diétázni kezdtem, pár nap alatt elmúlt a bukik és sír tünet.
2022. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem szokott sírni amikor bukik, engem sokkal jobban zavar mint őt 😁 De akkor megnyugodtam hogy rendben van így, tejet nem iszok de megpróbálom a többi tejterméket is elhagyni kicsit, hátha javul a helyzet.
2022. jún. 24. 12:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!