Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igaz az, hogy a tej, amit a...

Igaz az, hogy a tej, amit a baba először szopik ( X ml. minden szoptatás alkalmával), az kevésbé tápláló?

Figyelt kérdés
Amiatt kérdezem, mert én sokszor lefejek belőle, ugyanis nagy a tejleadó reflexem, a babám fulldoklik szoptatás elején. Aztán persze a tejet amit lefejek, odaadom neki, pl. olyankor, ha nagyon fáradt és nem képes szopni, mert bár hiába lefejek mint írtam, még így is idegesíti a dolog és sírva eszik, kiköpi, eszik, kiköpi. Így a 2x 40 ml kevésbé tápláló, mint az a tej, ami utána jön?
2022. szept. 2. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem feltétlenül, napszakonként is változik a tej - mikor mire van szüksége a babának.

De hogy, milyen eszközzel adod neki a lefejt tejet? Mert ez a "sírva eszik, kiköpi, eszik, kiköpi" dolog nem fáradtságnak tűnik, hanem cumizavarnak.

2022. szept. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Cumisüvegből kapja. Én is gondoltam cumizavarra, de a viselkedése mást mutat. Esténként jön csak elő, amikor nyűgös. Elkezdt szopni, félrenyel, fulldoklik, abbahagyja a szopást, de ugrik vissza azonnal mellre, mert éhes. Nagyon jól szopik az elejétől. Kapott tápszert is rendszeresen (kellett!, ndm volt tejem), mára már nagyon ritkán. És ez így megy egy darabig, míg elkezd már sírni, mert idegesíti, hogy nem tud megbírkózni a tejjel. Folyik ki a szájából. Éjszaka sosem fordul elő, se nappal, csak ha fáradt, akkor zavarja. Nem fáradtan se könnyű neki, emiatt fejek. Viszont nem mindig sikerül, mert pont szopás előtt szoktam és van, hogy türelmetlen. Illetve ha fejek, úgy az apuka is betud segíteni az etetésben, pl. napi 1-2x.
2022. szept. 2. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg az eleje vizesebb, hogy a szomját is oltsa a babának.
2022. szept. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Igen, így van, a színe áttetszőbb.
2022. szept. 2. 18:08
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Azért csinálja este mert akkor nehezebben jön a megszokottnál

Fáradt és noncs kedve a nehezebb verzióval küzdeni, ha megkapja üvegből.


Az eleje valóban kevésbé táplálóbb.


Ha mindig lefejed, akkor nem dog beállni folyamatosan szenvedni fogtok a tejleadóval.


Nyugágypózt vagy azt javaslom tartas fentebb a babát, akkor a gravitáció ellen kell dolgoznia, amikor nagyon jönne, amikor már nem ömlik, akkor tarthatod kényelmesebben


Nekem is cumizavarnak tűnik

2022. szept. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Persze, lehetséges, hogy cumizavar. De amiatt gondolom, hogy tejleadó lehet a gond, mert az elején szopik szépen, aztán amikor jobban beindul a tej, egy ideig még próbálja nyelni, aztán egyszer csak abbahagyja, mert ömlik a szájába. Próbálkozik újra, akar szopni, de folyton ez a vége és a végén már sír.
2022. szept. 3. 02:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Ajánlott olvasmány:

[link]


A lényeg, hogy ne izgulj ezen, nagy különbség nincs a tejben. Nyugodtan csináld így tovább, ha ezt látod jónak. Nőni fog a baba és az idővel megoldja úgyis, mert ügyesebb lesz.

2022. szept. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!