Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szélmalomharc a szoptatás,...

Szélmalomharc a szoptatás, már pszichésen sem bírom. Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

5 hetes a babám. A kórházból úgy jöttünk haza, hogy kb egy óra alatt 2 ml tejet tudtam lefejni. Szülés után egy héttel kezdett a tej megindulni. Nagyjából egy 2 hete napi 2 dl-nél több tejet nem tudok kipréselni, már mindent, ismétlem mindent megpróbáltam, már csak a szoptanít van hátra.

Ráadásul a kisbabám pár szopizás után ordít, mert nincs benne tej, hiába teszem mellre. A 2 dl tej is úgy jön össze, hogy éjszaka és nappal is többször fejek, elektromossal és kézivel is. Teljesen el vagyok szomorodva, mégis mit kellene még tennem?

A szoptatási tanácsadó sem tud velem mit kezdeni, mert annyira kevés a tejem és a babám sem partner a hosszú szopizásokban, mert addig üvölt míg az utolsó ml nincs a hasában, nekem meg ugye nincs egyszerre elég tejem.


2022. okt. 2. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem megy, engedd el.
2022. okt. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Egyes vagyok. Csak gondoltam megírom nálunk hogy volt. Tápszeres volt a fiam de fejtem neki ameddig volt mit. Kb ilyen napi 1-2 dl. De állítólag minden cseppje kincs. Na mindegy. 3 hónap után teljesen elapadt.
2022. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Le leszek pontozva,de én bizony elengedtem...

Állandóan éhes volt,nyugtalan volt,sokat sírt.

Amióta tápszeres kiegyensúlyozott,vidám baba,az egész életminőségünk jobb lett és én is sokkal nyugodtabb vagyok,hogy megszűnt ez a stressz...

Boldog anya=boldog baba!

2022. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha már pszichésen is megterhelő, akkor felesleges erőltetni. Többet ér egy kiegyensúlyozott, nyugodt anyuka, mint az anyatej, akármennyire is "folyékony arany" meg hasonló bullshitekkel jönnek. A gyerek meg ha éhes, akkor ennie kell, nincs mese, ha meg kevés a tejed, akkor más út nincs, mint a tápszer. Nem ördögtől való az, pont az ilyen helyzetekre jó, hogy levegye a feszkót a válladról és tudj a fontosabb dolgokkal - pl a gyerekkel magával, fejés meg stresszelés helyett - foglalkozni.
2022. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Fejsz, volt nálad szoptatási tanácsadó, szenvedsz…mit kellene még tenned? Az anyatej tényleg jó, de közel sem annyira mint egy ép és egészséges anya. Hidd el, hogy semmivel sem lesz rosszabb a babádnak a tápszer, tőlem egy államvizsgán sem kérdezték, pedig tápszeres gyerek voltam😆 nyugi, jó anya vagy, de nem kell mindenáron feláldoznod magad.
2022. okt. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Hasonlóan jártam én is. Akármit csináltam, a fejem tetejére is állhattam volna, nem akart gyarapodni a tejem, nagyon kevés volt. Amikor hazajöttünk a kórházból, erőltette a védőnő a szoptatást, a tápszerről mindenképpen le akart beszélni. Aztán eltelt kb egy hét, a lányom súlya nem nőtt, így beszéltem a gyermekorvossal, ő írt fel tápszert kiegészítésként. Persze a továbbiakban is próbálkoztam a szoptatással, de hiába. Már én is ki voltam idegileg, a végén már csak szívtam elektromos mellszívóval, de úgy is csak pár csepp jött ki. Úgyhogy bármennyire is szerettem volna szoptatni, lemondtam róla. Eleinte kissé bűntudatom volt (mert sokan azt sulykolták belém, hogy kell a gyerekenek az anyatej, beteges lesz stb), aztán elfogadtam a helyzetet. Már egyáltalán nem bánom, hogy így alakult. A lányom egészen óvodás koráig nem volt beteg. Második gyereknél már egyáltalán nem aggódtam emiatt.
2022. okt. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

A szoptanít szuper találmány. Ha egyébként jó a technika, hamar növelni tudja a mennyiséget anélkül, hogy üvöltene vagy éhezne a gyerek.

Persze ez se mindenkinek jön be.

2022. okt. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell meghalni ám a szoptatás oltárán.. 🙄
2022. okt. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
A 61 %-os szerint viszont de!🤣
2022. okt. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Hagyd abba. Én is abbahagytam, kínlódtam vele, tettem itt fel kérdést, 90%-ban igaz leoltottak, de végül az abbahagyás mellett döntöttem. És azóta van egy nyugodt, éjjel 6-8 órát alvó 8 hetes babám, és én is kiegyensúlyozott vagyok, nem idegroncs. Ég és föld. Nem mindenki ősanya (hála a Jó Istennek). :)
2022. okt. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!