Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bármilyen vérzés “normális”?

Bármilyen vérzés “normális”?

Figyelt kérdés

Szoptatok 16 hónapja. A 4. hónapban visszaállt a menzeszem, aztán a 12. hónapban megint leállt, majd a 15.-ben megjött, majd 2 hét múlva vérezgetés. VOLTAM nőgyógyásznál a leállás után (még nem tudva, hogy leállt), majd egy másiknál is, mielőtt újra megjött volna (még nem tudva, hogy megjön). Ennek elpanaszoltam, hogy menstruáció nem, de menstruációs hasfájás gyötör gyakran, ill. kb.heti egy “barnázás” vagy épp kevés friss vér, de akár több napig is. Erre azt mondta, hogy szoptatás alatt bármi normális. Ha nincs menzesz, “csak barnázás”, akkor az volt a menzesz. De hetente “menstruáció”? Soha korábban nekem nem volt ilyen “köztes vérzésem”. Szerinte minden rendben van az UH-képen, hormon laboreredményen.

A szoptatás tényleg megmagyarázza ezeket?



2022. okt. 17. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Fogamzásgátlót nem szedsz?
2022. okt. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a doki, hogy ilyenkor a vérzés jön-megy, szoptatás alatt minden normális. Bár én azért kerestem meg, mert szülés után 10. héten megint vérezni kezdtem (de nem megszokott menzesz szerűen), megvizsgált és azt mondta egyértelműen menzesz, de ne lepődjek meg, ha nem lesz rendszeres, lehet pár hónap kimarad, aztán megjön és hetekig vérzek... minden normális, időre, állagra, színre, mennyiségre is. Most 5 hónapos a babám, most jött meg megint 3,5 hónap kihagyással.
2022. okt. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Soha nem szedtem, szoptatás alatt még kevésbé tenném.

#2 Nekem meg amikor megjött, olyan szabályos ciklusaim lettek, mint soha előtte, aztán meg úgy szétcsúszott az egész, mint soha előtte. :)

2022. okt. 19. 01:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Nekem 1 év után jött meg először, majd fél évig semmi, és csak utána lett rendszeres.
2022. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!