Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatási tanácsadó figyele...

A szoptatási tanácsadó figyelembe veszi az anya igényeit is?

Figyelt kérdés

Elég szigorú tanácsokat láttam szoptatási tanácsadók oldalán. Van értelme így szoptatási tanácsadó segítségét kérnem, ha bizonyos dolgokban nem szeretnék változtatni, akkor sem ha nem szoptatásbarát? Pl.: cumi, cumisüveg stb. Vagy így csak azt fogja hinni hogy én nem akarom jól csinálni és csak lelkiismeretfurdalást csinálok magamnak?

Szeretnék szoptatni sokáig még, de vannak nehézségeink, csak emiatt nem merek segítséget kérni, mert félek hogy szemellenzősen csak a tankönyvet fogják sulykolni, hogy márpedig ez meg az ördögtől való ha nem sanyargatom magam különféle módokon akkor szranya vagyok.


2022. nov. 29. 08:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
34%

Ó, igen, és a standard válasz a legtöbbtől: anya vagy, az a dolgod, hogy szoptass, a fájdalmat meg tűrnöd kell, mert a gyerek a fontos.


Nem minden védőnő és LLL-es ilyen (akinek nem inge, nem veszi fel), de sajnos túl sokan vannak ilyen kártékony "szakemberek", akik azt leszámítva, hogy szerencsétlen nő maradék önbizalmát is letörik (eleve egy tök új helyzet az egész újszülött-csecsemő téma) semmi hasznosat nem tesznek.

2022. dec. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%

9 vagyok. Én ebben nem feltétlenül értek egyet. A tanácsadás szólhat arról is hogyan válaszd le a babád, vagy hogyan apaszd el a tejed.

Persze szakmabeli vagy és te többet láttál, nekem meg ezekszerint hatalmas szerencsém van, hogy azt a hölgyet kerestem meg, akit...

Én azt éreztem, hogy persze, a baba az első, és a szoptatás, elvégre ezért hívtam, de mutatott szoptatási pózokat, megkérdezte nekem hogyan kényelmes, a cumival kapcsolatban javasolt és nemn tasított, vagy elvárt, stb. Nekem a fájdalomban is ő hozott megoldást. 3 hónap alatt MINDENT kipróbáltunk, amikor javasolta, hogy írassak fel a háziorvosommal egy krémet. Használtam egy hétig, azóta semmi bajom.

Nem akarom rózsaszínben lefesteni a dolgokat, csak szeretnék mindenkit bátorítani, hogyha segítségre van szüksége és kitartana a szoptatás mellett, akkor merjen kérni, mert van!

2022. dec. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem ez a tapasztalatom mint a 11-nek. Én több szoptatási tanácsadót is ismerek, a sajátom is azt mondta, hogy nem szabad fájnia. Kidörzsölődés, érzékenység ok, de ha fáj rossz a technika. Ha valamelyik ilyet mond, hogy tűrni kell, akkor mást kell keresni. Hozzáteszem, nekem sosem fájt, vérzett a szoptatás, de én terhesség előtt még kerestem szimpi tanácsadót.
2022. dec. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
*szülés előtt
2022. dec. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!