Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl eheti magát a babám?

Túl eheti magát a babám?

Figyelt kérdés
A minap olvastam, hogy egy baba nem tudja cicibol tulenni magat viszont cumisuvegbol igen. Az en kislanyom tapszeres es anyatejes is, viszont en csak bimbovedovel tudok szoptatni, ami majdnem olyan, mintha cumisuveg lenne, igy o akkor hajlamos arra, hogy tulegye magat? Mert neha azt erzekelem, hogy cicizes utan faj a pocakja, illetve nagyon sokat bukik vissza olyankor, viszont tapszerbol csak a megadott mennyiseget kapja, ami ra van irva a dobozra, igy azzal nincs baj.

2022. dec. 7. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem így nem.

Egyenként én a tápos babámat is igény szerint etettem, sokszor evett többet az előírtnál, de sosem volt semmi baja. Kimondottan vékony gyerek, babának is az volt.

Ordítani mégsem hagyhattam, amikor egyértelműen kaja kellett neki.

2022. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

A szoptatásra azért mondják, hogy nem tudja túlenni magát, mert az anyatejet sokkal jobban emészti a baba, nem azért mert a mellbimbóból jön a tej.

Tápszerből meg azért, mert azt nehezebben emészti, ha sokat eszik belőle. Nincs köze az eszköznek hozzá.

2022. dec. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sehogy nem tudja túlenni magát, ha nem tömi meg az ember. Cumisüvegből is lehet úgy adni, hogy ő irányítsa az evést.

Tápszerrel kell néha apróbb szüneteket tartani evés közben, hogy érezze, telik a pocakja és tudja szabályozni.

2022. dec. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem ezt a túletetés dolgot. Nem tudja túlenni magát. Illetve de, de ha azt látod, hogy többet evett, mint "ajánlják" és szegény rosszul érzi magát utána, vagy mindig visszajön a fele, akkor el lehet rajta gondolkodni.

Engem is ezzel riogattak, hogy majd túlsúlyos lesz a babám. Mindig sírt, miután megitta "az előírt" adagját. Én nem hagytam üvölteni, adtam még neki, amennyit kért. Magától kiköpte a cumisüveget, ha nem kellett neki több. Elégedetten elaludt és kész.

2022. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy nem eszi túl magát,mindenből annyit eszik, amennyit szeretne.
2022. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a babákat nem lehet túletetni. Nekem a kislányom refluxos volt születésétől kezdve. Viszont 3 és fél hónapos koráról csak tejport eszik. (Előtte egy hónapot mindkettőt ette,mert nem volt elég tápláló a tejem,szinte semmit nem hizott tőle,de nyugodtan aludt).

Mi pl többször kevesebbet ettünk a reflux miatt. Igény szerinti etetés volt első perctől. Őszintén napi szinten többet megevett,mint az előírt. De ha éhes enni kell neki adni.

Ha nem kéri már azt úgy is látod rajta,ilyenkor abba lehet hagyni.

Ha többet evett akkor az úgy is vissza fog neki jönni.

Egy babát sosem szabad éheztetni,sem diétáztatni(mert sajnos ilyet is hallottam màr különböző életkorban).

Te mint az anyukája úgy is látod,hogy mi a legjobb neki és mikor elég.

2022. dec. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pont hasonló dilemmával küzdök. Kedden lesz 4 hetes a babám. Jövő héten vinnem kell státuszvizsgálatra és mai mérés alapján 1kg-ot szedett fel a születési súlyához képest. 100% anyatejes, nem bukik vissza semmit és nem mindig bír 3 órát ki, van hogy 2 óra telik el 2 cicizés közt és addig ordít míg mellre nem teszem. A gyerekorvosunk szerint ez így nem jó, szigorúan tartsam a 3 óránkénti etetést és 25 perc után vegyem le a mellemről, mert túleszi magát. Szerinte csak heti 150 grammot hízhatna, aminek jelenleg a duplája teljesül és eleve gyomorgörcsöm van a jövő heti státuszvizsgálattól mert biztos leteremt hogy túletetem.

Eddig úgy tudtam, hogy anyatejes babáknál nincs ilyen súlykorlát, hogy ennyit meg annyit hízhat, legalábbis a védőnőmmel ezt beszéltük, illetve az igény szerinti szoptatásról is sokat olvastam.

Szóval nagyon elkeseredtem, mert úgy érzem jó így a babámnak, az orvos szerint viszont nem jól csinálom.

Szóval ha létezik ilyesmi, akkor én túletetem... :(

2022. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7es.

Szerintem menj el egy másik gyerekorvoshoz is. Még egy vélemény szerintem nem árthat.

A baba annyit eszik,amennyire szüksége van. Ha úgy látod a babádnak ez így jó és nem fáj semmije ha annyit is eszik amennyi neki kell.

Az én babám is többet eszik és evett is mint kellene. 3kg-al született és most 10 hónapos 12 kg. De lemozogja és mindig annyit kap amennyit kér.

Próbálj meg másik dokihoz legalább 1szer elmenni. Szerintem nem normális a doki viselkedése(bár nem vagyok orvos,lehet igaza van). Én is annó elmentem más dokihoz,amikor nem értettem egyet a javaslatával és jól tettem.

2022. dec. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: nekem is eszembe jutott, környező településeken szétnézek orvos ügyben, mert nálunk sajnos ő az egyetlen gyerekorvos.
2022. dec. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!