Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még remény, hogy beindul?

Van még remény, hogy beindul?

Figyelt kérdés

Pont ma két hetesek a fiúk, ikreim vannak. A kórházban tök jól beindult a tejem, aztán azt mondták, hogy mivel kis súllyal születnek, ezért csak minden második etetésnél tegyem őket mellre, mert “hamar elfáradnak”. Illetve adtak egy bimbóvédőt is, hogy a kisebbnek használjam, mert neki úgy “könnyebb”. Aztán hazajöttünk, és szép lassan azt vettem észre, hogy egyre kevesebb lett. Most miután ettek, maximum 20 ml-t tudok lefejni összesen a kettőből, és ráadásul nem is laknak jól, mert ugyan maguktól hagyják abba az evést, de amint leteszem őket, ordítanak.

Tegnap elkezdtem a 7-7, 5-5, 3-3, 1-1-es fejést, hátha az beindítja újra. Nagyon nem szeretném, hogy elapadjon, már így is szorulásuk van a tápszertől, és minden kakilásnál sírnak.

Esetleg a szaporítófejésen, sok folyadékon, és a gyakori mellre tételen kívül van még más megoldás, ami beindíthatja?


2022. dec. 22. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Vagyis akkor minden 2.etetes tápszeres, ha jól értem? Akkor ez az oka valószínűleg, elfáradnak, nem laknak jól, kevesebbet szopiznak kevesebb lesz a tej is, ha mellette cumisuvegbol kapnak tapszert, akkor hamar rajonnek hogy abból könnyebben jön, és azt várják inkább. Szerintem érdemes lenne hívnid egy szoptatási tanácsadót ebben a helyzetben
2022. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem fog beállni a kereslet kínálat így, ha pótolsz. Elapad a tejed, mert pótolsz. Minden korty tápszer a te melledből mínusz.


A bimbóvédőt is érdemes lesz elhagyni, mert nehezebb szopizni.

2022. dec. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Ikreknek muszaj a tápszer. Nem lesz annyi sosem, hogy mindkettőjük jól lakjon. Meg nem hallottam ilyet. Ugyhogy a tapszer mellett, ha tudod szoptatni oket hat hetig, mar jo vagy szerintem. Ellenanyagok atmennek , nem attol lesz beteges, se kover se sovany. :)
2022. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

3-as ne terjessz butaságokat, ha nem olvastàl utàna. 2-es ikreknek simán lehet elèg a tej. Volt már olyan is, ahol 3-as ikreknek is lett elég.

Kérdező, minél gyakrabb, ès minèl hosszabb ideig legyenek mellen, hagy edződjenek. Ha nem bìrnak 3 òrànkènt legalàbb 10-15 percet aktívan szopni, akkor lefejt tejjel pòtlàsra lehet szüksèg.

2022. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
92%
Ha hónaljtartàsban vannak, akkor szoptathatod egyszerre mindkettőt, ìgy elèg időt lesznek mellen
2022. dec. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!