Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sárga anyatej? Normális?

Sárga anyatej? Normális?

Figyelt kérdés
11 napja szültem, sajnos elég nehezen megy a szoptatás, ezért fejni próbálom, bár így hogy egyedül vagyok a picivel, nem mindig tudok bizonyos időnként időt szakítani rá. A tejem sárgás színű, ez normális 11 nap után? (Tápszeres pótlás van a kicsinek)
2023. jan. 10. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Igen.

Hogy erted, hogy nem tudsz idot szakitani ra ? Egyedulallo anyakent szultem, segitseg nelkul, megis az ujszulottem volt az elso.

Keress egy szoptatasi tanacsadot, mert igy par nap es elmegy a tejed.

2023. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Sajnos elég hasfájós a pici és sokat szenvedünk :( biztos csinálhatnám másképp is, de egyelőre annyira új minden, hogy meg kell szoknom. Nekem is ő az első, imádom, hogy van, de az első 8-9 napban napi kb 1-2 órát aludtam, mert folyton sírt szegény és így amikor aludta azt az 1-2 órát, akkor én is pihentem, aztán együtt szenvedtünk :(
2023. jan. 10. 13:39
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Normális kisgyerekes barátnő vagy rokon nincs esetleg akivel tudnál beszélni, esetleg át tudna ugrani hozzád egy órára? A védőnővel találkoztál már, értelmesnek és hozzáértőnek tűnt? Ha igen, akkor őt is fel tudod hívni és tudsz tőle kérdezni. Vagy szoptatási tanácsadó, ha van rá pénzed.

Ha egyik lehetőség sem jöhet számításba akkor maradnak a fórumok, ne szégyellj kérdezni, az első gyerek mindenkinek nehéz.

2023. jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök normális, hogy sárga a tejed. Ez azt jelenti, hogy zsírosabb, táplálóbb még valószínűleg erre van szüksége a babádnak. Az ő igényei szerint fog változni.


Egyetértek a 3-as válaszolóval én is a szoptatási tanácsadót tudnám javasolni. Én nagyon nagyon megbántam, hogy nem fordultam hozzá, meg is lett az eredménye sajnos.


Főleg, ha nem szeretnéd, hogy tápszeres legyen. Először mi is kevés tápszerrel indultunk, aztán nem volt megállás.. 😕

2023. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Normális,de döntsd el,hogy akarsz-e szoptatni,vagy nem.Ha van tejes,mégis tápszerezel, akkor el fog apadni.Számomra a tápszerezés sokkal nagyobb energia,mint elővenni a melledet,de te tudod.A hasa fájhat a tápszertől is,vagy attól,hogy össze-vissza kap hol ezt,hol azt.Nem gond ha nem akarsz szoptatni,de akkor határozd el,álljatok át tápszerre,és keressétek meg a megfelelőt, amitől nem fáj a hasa,nem puffad,nem lesz székrekedéses.A legkevesebb erőbedobás a babával való foglalkozásba a szoptatás,ha erre nincs időd, akkor hogyan tervezel a továbbiakban?Most még csak pihennek kell mellette,megetetni,tisztába rakni.Pár hónap,és nem alszik már egész nap,hanem mászkál a lakásban,figyelni kell rá,foglalkozni vele.Nem nagyon tudom értelmezni ezt a nem mindig van rá időt.
2023. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Hat mondjuk en az elso 3 hetben nem is csinaltam mast, csak szoptattam es aludtam, amikor tudtam.

Mi masra kene meg idot szakitani, ha elso baba? Nyilvan ha van nagyobb, az mas, nem allhat meg az elet sajnos, de ilyenkor meg ha valaki tud segiteni napkozben, az orasi kincs.


Mi menut rendeltunk akkoriban es a ferjem takaritott. Utana 3 het utan mar beallt szepen a tejtermeles es nem volt allandoan cicin a baba, mar konnyebb lett ez a resze. De persze jott a hasfajas,, egyebek, de a szoptatas resze lett konnyebb tenyleg 😅

2023. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem érti rajtam kívúl hogy a meghatározott időközönként fejésre nem tud időt azakítani pont azért mert a picivel kell foglalkoznia?

Én is lehet hogy azért értem mert ugyanígy voltam. Volt tejem de nem jól és keveseket evett a baba a szoptatási tanácsadók se tudtak igazán mit mondani.

És azóta is vegyesen etetem, nem apadt el a tejem csak mert kiegészítem tápszerrel, ezt nem tudom miért gondolja az egyik válaszoló pláne ha ő mondjuk sikeresen 100% anyatejet ad és szoptat.

Lehet sárgásabb a színe igen. Pontosan mitől nehéz a szoptatás? Melyik részével van gond?

2023. jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%
Miért fejsz? Teljesen felesleges.
2023. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
7-es,mert mondjuk a kereslet kínálat nem tud beállni,ha kiegészíted.De,a szoptatási tanácsadó tud segíteni,persze csak akkor,ha akarunk szoptatni,és úgy csináljuk ahogyan mondja.Érdemes tanácsadóhoz fordulni,ha a szoptatás a cél,ha nem az, akkor még kár nyűglődni,meg mártírkodni.Semmi baj a tápszerrel se,csak akkor el kell ezt határozni.
2023. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én egy rugalmasabb sállal magamra tudtam kötni a fejőgépet, és így simán tudtam fejni kéz nélkül. Másik hatékony mód szoptatás közben fejni a másik mellet, akkor úgyis el van foglalva a baba. Kicsit mikor nagyobb volt, akkor a hátamra kötöttem mei-taiban, hátizsákszerűen félmeztelenül vagy elöl nyitható ruhában, és úgy fejtem. Sárga tej normális, ezt én se tudtam és csak néztem, hogy az enyém miért ilyen sárga (PIC hűtőjében ott sorakoztak egymás mellett, így láttam, hogy a többieké fehér). De megnyugtattak, hogy ez most nagyon jó a babának, minél sárgább, annál jobb.
2023. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!