Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás ügyben az ember...

Szoptatás ügyben az ember sosem tehet jót? Ha nem szoptat sokáig, vagy ha sokáig szoptat, az se jó?

Figyelt kérdés

Babámat 10 hónapos koráig szoptattam, ekkor leválasztotta magát. Tudom, hogy valószínű vissza tudtam volna még szoktatni, de őszintén én már nem is akartam, a babám sose volt nagy szopis, szóval úgy gondolom már neki se volt erre nagy igénye. A környezetemben nagyon sok anyuka van különböző nevelési elvekkel. Aki szoptatáspárti, az elítél, ha ezt elmesélem neki, mert hogy ez csak szopási sztrájk volt, miért nem adtam neki tovább cicit, és egyébként se kellett volna cumit is kapnia. Aki pedig a hagyományos elveket vallja, attól azt hallgattam a szoptatás alatt, hogy miért nem időre etetem, fél éves kora után már nem szükséges az anyatej, lassan kezdjem el leválasztani, mert teljesen magamra szoktatom.


Már nem veszem magamra ezeket a dolgokat, de néha rosszul esett, amikor ezeket hallottam. Miért kell ennyire sarkalatosnak lenni ebben a témában?


2023. febr. 26. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Én 2 évig szoptattam. Magasról le..., ki mennyi ideig szoptat. Javaslom neked is ezt a hozzáállást ;) !
2023. febr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont így van, ahogy leírtad. Én 11 hónaposan választottam le, mert már teher volt a szoptatás. Vagy azt hallgattam, hogy miért szoptattam ilyen sokáig vagy azt hogy miért választottam le ilyen hamar. Nem kell ezekkel foglalkozni.
2023. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jövő héten 1 éves lesz a kisfiam, még szívesen szopizik, de nekem már nyűg, ha leszólnak érte, ha nem. Saját anyukám (aki amúgy tapintatosan és jó tanácsokat szokott adni) is kicsit furán nézett rám, hogy szerinte még korai. Hát, szerintem meg minden felnőtt ember tud a belátása és a saját gyermeke igényei szerint dönteni, és ebbe senki másnak nincs releváns beleszólása. Szóval engedd el.
2023. febr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ohhh


Jahm


Ha hordozok az a baj.. ha nem, akkor az, tápszeres az a baj, ha szoptatsz az a baj…

Soroljam?



Ne foglalkozz mással!


(Egy hosszan szoptató anyuka😉)

2023. febr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Mert mindenki úgy gondolja, hogy joga van véleményezni olyat, amihez semmi köze nincs. Ítélkezni meg szeretnek.

Nekem 3 éves és még cicizik. Nem onnyugtatas, nem éhség miatt, egyszerűen szereti, el is mondja. Én meg azért vagyok mérges, mert neki mondják, hogy már nagy vagy ehhez, kisbaba vagy? Bla bla. Ő meg csori mindig válaszol, hogy ő még nem nagy. Családon belül, meg oviban is elmondta, kaptam is az óvónőktől.

Nekem nem teher, próbáltam leszoktatni, de azt az orditast nem tudom sajnos elviselni napokon keresztül, úgyhogy ez van. De nem hiszem, hogy ezzel barkiben kárt tennék, hogy ennyire meg akarják mondani mit csináljak. Én is tudom, hogy már le kellet volna szoknia,de ez van.

2023. febr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Én azt nem értem aki leválasztja. Az más ha a baba maga választja le akár 5 hónaposan. Az is ha azért választja le anyuka mert nincs tej,de amikor csak azért mert nincs kedve.


Viszont ezt mindig magamban gondolom, eszembe sem jutna leszólni a másikat. Mivel ő gyereke,ő dolga. Vannak anyukák akik saját önbizalom hiányuk miatt leszólják a másik anyukát,mert szerintem ettől ő jobb anyának érzi magát.


Szerintem mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja mindaddig amíg nem próbálja rám erőltetni a nézetét.

2023. febr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Minden ugy jo,ahogy nektek jo..ne hallgass masra,csak magadra.

10 honapos az en fiam is,es mar kezdi levalasztani magat.es hogy oszinte legyek mar en sem banom.valoszinuleg ha akarnam meg szopizna tovabb is.de nem akarom.harap,rangatja stb...szoval orulok,hogy tudtam szoptatni,de mar eleg.

2023. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Tényleg nem érdemes másra hallgatni. Nekem néha kicsit nehezebb, mert a saját anyukámnak jobban tetszik, ahogy a sógornőm intézi a gyerekeket (meg az egész eletet) és néha rosszul esik, hogy miért nem engem támogat jobban. De hát ez van, ettől én még tudom nagyon jól, mit miért csinálok, mi a jó a gyerekemnek és a családomnak. A szoptatás sem volt ez alól kivétel. Nem jól szoptattam szerinte, túl sokszor meg túl sokáig, bezzeg tesóm felesége szépen 3 óránként és el is valasztotta. Szerencsére összeugrasztani nem tud minket, szeretjük egymást nagyon, de nem könnyű néha. Ha te magabiztos vagy, semmilyen vélemény nem fog tudni megingatni!
2023. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Én még csak kismama vagyok, tapasztalatlan a témában, azonban azt gondolom, hogy nem szabad ennyire mások véleményével foglalkozni.


Te nyugodtan éld úgy az életed, neveld a gyermeked saját és legjobb belátásod szerint. Nem kell másoknak megfelelned, csak magadnak!


Én elsősorban azt a célt tűztem ki magamnak, hogy egyáltalán sikerüljön szoptatnom. Hiszen ismerem magam, tudom, hogy mennyire érzékeny területem ez, fel vagyok készülve arra, hogy nehéz lesz. Ha sikerülni fog, nagyon boldog leszek. Akkor is, ha ez 5 vagy akár 10 hónap is.


Mindenki külön személyiség, külön élet,lélek. Nem szabad sosem másokhoz hasonlítani magunkat, próbáld tudatosan az ilyen energiájú emberekkel leredukálni a kapcsolatodat, illetve tudatosítsd magadban azt, hogy amit esetleg az adott személy gondol, az ő életében lehet az a normális, a tiédben nem. Nem kell,hogy mindenkivel egyezzen a véleményünk.

2023. febr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

"Én is tudom, hogy már le kellet volna szoknia,de ez van."

Dehogy kellett volna. 2 és 7 (!) év között van a természetes leválasztódás időszaka.

Csak társadalmi elvárás a korábbi, ezért kényszerül hazudni a hosszan szoptatók 99 %-a.

3,5 évesen cuppant le rólam a fiam.

2023. febr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!