Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon borzalmas az első...

Nagyon borzalmas az első szoptatás? Nektek mennyire fájt? Egy pár alkalom után jobb lett?

Figyelt kérdés
Volt mellbimbóvérzésetek/mellgyulladásotok? Mi segített rajta?
2023. márc. 4. 12:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%
Ha jó a baba technikája, egyáltalán nem fájdalmas. Érdemes lehet előtte is beszélni szoptatási tanácsadóval.
2023. márc. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Nem az első volt borzalmas, hanem az első pár, amikor még kb. a semmit szívta a baba. De napokig a szoptatások között is égett, még a mellbimbó krémet sem tudtam rákenni, annyira fájt. Aztán kb. 1,5-2 hét után elmúlt, azóta sem fáj. Nem volt hálistennek mellgyulladásom, és a mellbimbóm sem lett sebes sosem.
2023. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%
Egyes vagyok. Volt vérzés és gyulladás is, mindkettő a helytelen technikától. Amikor sikerült végre a megfelelő módon rátenni a babát, többé semmi ilyen nem fordult elő. Utána már csak a megkönnyebbülést éreztem fizikailag, mivel tudod, a telítődött érzés feszítő.
2023. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Egy pár hétig rossz. Utána ha jó a technika akkor nem fáj. Bimbóvédőt is lehet használni ha már nagyon rossz.
2023. márc. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
55%

Elsőnél konkrétan vérzett, egy darab hiányzott is a bimbómból. 2 hónapig bimbóvédővek ment csak.

Sokszor bőgve szoptattam, annyira fájt.


Masodiknál talán 2hétig fájt.

2023. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%
2 hónapig fájt. Jó volt a technika pedig. Aztán hirtelen elmúlt, már majdnem 3 éves, de még mindig szopizik. Nem bánom, hogy nem adtam fel, pedig határon voltam.
2023. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
70%
Az elsők nem fájtak, csak később
2023. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%
Nem az első fájt nekem, hanem mikor még nem indult be a tejem, a baba éhes volt, egész nap cicin lógott ezért felázott. Ahogy megindult a tej, jól tudott lakni és így volt a szoptatasok közt szünet, elmis múlt. Amíg fájt bimbóvédőt használtam de amint jobb lett abbahagytam,mert utáltam, de a fajdalmon segít. Mellgyulladásom soha nem volt, arról nem tudok nyilatkozni.
2023. márc. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%
Sosem fájt a mellem. Méhösszehúzódások voltak kellemetlenek az első pár szoptatásnál.
2023. márc. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
76%
2 hétig nagyon fájt mindhárom gyereknél. Utána egyáltalán
2023. márc. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!