Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes babám nem nagyon akar...

5 hetes babám nem nagyon akar szopizni. Nem nagyon hízott semmit az elmúlt 2 hétben. Noszogatom evés közben de 40-60 gr nem eszik többet akár mit csinálok vele. Mit tegyek? Tápszer cumisüveg nem nagyon szeretném de ha muszáj. Adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
Tejem van elég azzal nincs gond ha elengedi a cicit és megnyomom spriccel belőle.Már nagyon el vagyok keseredve Eddig hízott de 2 hete kb csak 200 gr-ot.
2010. okt. 6. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincsen letapadva a kis nyelve?
2010. okt. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is ilyen gondom volt, lusta volt szopizni ciciből, úgyhogy el kellett kezdenem lefejni, viszont igy az egész napom etetésből és fejésből állt, ráadásul nem is tudtam az összes tejet kifejni, igy szép lassan egyre kevesebb lett, majd elapadt. Most 3 hósak vagyunk, tápszert kap. Ha mindenképp anyatejet szeretnél adni neki, fejd le és add neki cumisüvegből. Akár többet is lefejhetsz, majd hütőbe teheted, egy napig eláll, de csak egyszer szabad felmelegiteni. Én úgy tapasztaltam, hogy ha egyszer megunja a szopit, akármit csinálhatok, nem fogadja el, hisztizik, üvegből eszik csak. Remélem, neked jobban fog menni a fejés.
2010. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyermekorvos mit mond, gondolom csak látta? Valóban, nincsen-e letapadva a nyelve? Védőnő megnézte, hogyan szoptatsz, milyen pózban. Lehet ezen is változtatni kellene! Mindenképpen beszélj a gyermekorvossal és a védőnővel!
2010. okt. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nos én azt ajánlanám, hogy ha tudsz valakit aki foglalkozik fejéssel érdemes lenne felhívnod. Ha nincs és Debrecen környéki vagy akkor tudok adni telefonszámot, nekem is nagyon sokat segített. Amúgy pedig azt mondanám, hogy amikor szoptatsz az egyik melledből( mondjuk a jobból) akkor ha végzett a pici utánna fogod magad és a magad csendességében elvonulsz, hogy csak a fejésre tudj koncentrálni. És ugyanazt a melledet ( tehát a jobbat) fejed 20percig akkor is ha csak pár csepp jön ki belőlle. A fontos, hogy nyugodt legyél közben, és ne idegeskedj, mert sok nőnél elmegy a tej ha nem tud összpontosítani. Ha nem tudsz minden szoptatás után fejni akkor legalább naponta egyszer áldozz mindkét melledre 20-20 percet. A fejésnél fontos, hogy a bőrön csússzon a kezed, ezért kend be olajjal vagy krémmel.És szépen haladj a honaljtól a bimbóig, és így tovább minden irányból finom mozdulatokkal. Nem kell magad agyon kínozni ,az nem tesz jót a mellnek ha erősen nyomkodod.
2010. okt. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az előbb el felejtettem azt hozzátenni, hogy azért kellene fejned egy kicsit mert már kb 100g köröl kellene ennie. Valószínű, hogy a melledből nehezen jön a tej és ő pedig elfárad közbe. ezért kellene a tejcsatornákat jobban megindítani. Minden rendben lesz csak éppen az eleje egy kicsit döcögős.
2010. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy jártam.2 hétig nemhogy 200grammot,hanem semmit nem hízott,egyszerűen nem akart enni,hol 60at,hol 40et,de max 70et evett.Tejem rengeteg van,mert lefejtem a napi 1 liter felesleget.Most már megjött egy kicsit az étvágya,90-100at eszik,7 hetes,elkezdett hízni is végre.Első fiam viszont óriási étvágyú volt,heti 500grammot hízott,3500grammal született és 6 hetesen már 6 kiló volt...Gondolhatod,hogy egy kicsit aggódtam,hogy ez a gyerkőcöm meg nem akar rendesen enni,de a védőnő azt mondta,van ilyen,ő egy kisétkű gyerek.

Úgyhogy szerintem kár lenne tápszerhez nyúlnod mielőtt meg nem bizonyosodsz róla,hogy tényleg nincs elég tejed vagy csak egyszerűen a gyerkőc nem kíván többet.Egyébként meg a 200grammal nincs semmi probléma,igaz hogy a minimum,de legalább hízott.

2010. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Pelusok tartalma, baba hangulata, általános állapota, bőre milyen?


A hízás önmagában SOSEM AD PONTOS KÉPET!!!....

2010. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

sajnos az elhasznált pelus mennyisége is csökkent.a hangulata alapjában véve jó volt, elég sokat aludt de sajnos kicsit mg mindig sárga volt talán e miatt is.feladtam és egyik nap megmelegítettünk 50 ml anyatejet akkor előtte 20 ml szopizott és még bevágta az 50 ml meg még 15 ml tápszert.szegényke teljesen ki volt éhezve azóta rohamosan hízik és a sárgaság is elmúlt.biztos hogy nincs túl sok tejem sem, de lustácska is az biztos mert még én mindig tudok fejni egy egy szopi után 20-30 ml.

próbálom szaporítani lactoherb teával meg homeos bogyóval egy hete de még semmi változás és félek is hogy így marad.

2010. okt. 11. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!