Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan rendszerezzem ?

Hogyan rendszerezzem ?

Figyelt kérdés

A story a következő. Hasfájós babám tápszerrel kevésbé fáj a hasa sőt viszont próbálok ugyanúgy szoptatni is hogy az is meglegyen. Sajnos a cicimtől fáj a hasa pedig már minden ételt kivettem az étkezésböl amit nem lehet.

A kérdésem az lenne szerintetek reggel este szoptassak napközbe pedig tápszer így hogyha valaki vigyáz rá is tudja etetni vagy az éjszaka folyamán is szoptassak valamennyit? Azt sem akarom hogy teljesen elmenjen a tejem viszont túl sokat se adhatok neki legalább addig míg a bélrendszeren ilyen , kb 3-4 hónap … rendesen ki nem fejlődik (kolik)

De végleg abba hagyni nem tudom jó ötlet e. 6 hetes csak. Nem szeretném .

Teljesen tanácstalan vagyok.

És vissza kell mennem dolgozni hamarosan.


2023. márc. 7. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
És ha fejed, elrakod, nem sokszor szoptatod?
2023. márc. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Espumisan és baby biogaia. Sajnos hasfájós időszak így is úgy is van. Illetve lehet csak a tehéntejre érzékeny a baba.
2023. márc. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Biogaia szedjük egy hete . És infacol

Napközben munkába nem tudok fejni sajnos. Amikor tudok akkor meg úgy is szoptatok.

2023. márc. 7. 08:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is kipróbáltam mindent annak idején, de végül maradtam annyiban, hogy vannak kellemetlenségek, amiktől nem lehet megóvni. Biztosan nem véletlenül alakult ez így. Lehet, hogy ez most nagyon spártaian hangzik, de szerintem túlzásokba esünk már, ami a kényelmet illeti. Ez egy ilyen időszak. Éretlen az emésztőrendszere, ez tök természetes. Pocakmasszázzsal meg tornával nagyjából kordában tartottuk. Aztán egyik napról a másikra, mintha elvágták volna. Csak reménykedem benne, hogy az espumisan, laktaz enzim, probiotikum kombóval nem csesztem el nagyon a bélflóráját. (Ami majd lehet hogy csak évtizedek múlva okoz gondot.) Nem azt mondom, a mai világban később így is úgy is valószínűleg el lesz az rontva, de azért jobb minél később. Ha van rá lehetőség, én kibírnám a hasfájós időszakot. Ha nincs, akkor megpróbálnám azt, hogy kisebb mennyiségű szopi, és arra rá a tápszer. Közben pedig még fejnék.
2023. márc. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Énis az espumisant javaslom minden kaja előtt kell adni ,énis féltem tőle hogy jajj gyogyszer egy kisbabának,de segített neki is -nekem is.

Ugyanígy colt egy korszakunk tapszer cici.

Hidd el sztem 10000px jobb lesz

2023. márc. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 4-essel. Ha van elég tej, akkor én nem tápszereznék emiatt külön. Hasfájós volt az én kislányom is, kapta mellé az espumisant, rengeteget tornáztattuk, büfiztettük és 3 hónapos korára mintha teljesen kicserélték volna. Persze nehéz volt, de utólag azt mondom ki lehetett bírni.
2023. márc. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyobb babáknál simán működik az, hogy pl. csak az esti altatás előtt szoptatják őket, nem apad el a tej. Hogy 6 hetesen ez működni fog-e... jó kérdés. Amíg van lehetőséged, szerintem jó lenne, ha kiegészítenéd a szoptatásokat fejéssel, ha tápszert is adsz. Ha a hasfájás szempontjából mindegy a szoptatás időpontja, akkor a tervezett munkaidőhöz igazodnék, tehát napközben adnám a tápszert. Azért is, mert éjjel sokkal kényelmesebb szoptatni szerintem, mint a tápszerrel vacakolni, mikor amúgy is csak arra ébredsz föl, hogy már sír a baba. Legalábbis én sokszor gondoltam éjszakánként, hogy milyen jó, hogy tudok szoptatni.
2023. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!