Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak a kizárólagos szoptatás...

Csak a kizárólagos szoptatás számít?

Figyelt kérdés
Gyerekorvosunk a 6 hónapos státuszon megkérdezte, hogy meddig szoptattam a babám, mondtam még mindig szoptatom, de szokott kapni pótlást. Azt mondta neki azt kell felírnia meddig volt kizárólag anyatejes, erre beírta, hogy 1 hónapig szoptattam. Nem mondom, hogy nem esett rosszul. Tényleg az kerül az orvosi papírokra, hogy meddig kapott kizárólagosan anyatejet a baba? A többi nem számít?
2023. márc. 7. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen, azt kell beírniuk, amíg csak anyatejet kapott.
2023. márc. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen, orvosi szempontból az releváns.
2023. márc. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy rosszul essen. Ő tényleg csak orvosi szemmel kérdezi. Ez csak statisztika. Egyébként nagyon jó, hogy még mindig szoptatod.
2023. márc. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ez így van, de ez nem azt jelenti, hogy nem csinálod nagyon jól. Ne essen rosszul. Ez nem az ő szubjektív véleménye, hogy csak az az időszak a fontos. Sőt, nekem mondta is a gyerekorvosunk, mikor pótolni kellett, hogy ha egy kicsi anyatejet is tudok neki adni, az nagyon jó, és a legkisebb mennyiség is számít.
2023. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Immunològiai szempontból minden egyes csepp anyatej szàmìt, ekkor az szàmìt, hogy hàny honapos korig kap akàr egy picike anyatejet is. Ez a fertőzèsek elleni vèdekezèst segìti.

Gasztós szempontbòl az szàmìt, hogy kizàròlagosan meddig szoptatod. Ebbe az is bezavar, ha a kòrhàzban kap ,,jòindulatbòl" egy cumisüveg tàpszert vagy cukros vizet. Ekkor a szoptatàs allergiamegelőző hatasa nem èrvènyesül. A te dokid ezt szàmolta, nem a màsikat.

Ne emèszd magad, a legjobbat adod a gyerekednek. Ha kell pòtlàs, hàt kell.

2023. márc. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 babyboom567 ***** válasza:
80%

Hülyeség amit írsz 5-ös.

Egy éves koromig szoptatott anyám,7 hónapos koromig kizárólag anyatejet kaptam, mégis már 3 hónaposan ekcémás voltam,és nagyon hamar allergiás és asztmás lettem.

Az orvos tanácsára diétázott is anyám,nem evett tejes/magvas dolgokat, nem dohányzott senki sem a szűk sem a tág családban,nem ettek szemetet(46 éve nem volt ennyi ételnek csúfolt ipari hulladék),vadi új építésű házban éltek, nem volt penész sem.

Az allergia hajlam+ környezeti hatások.

2023. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont a napokban volt nálunk is a 6 hónapos státusz. Tőlem úgy kérdezte hogy meddig volt kizárólag anyatejes és mondtam hogy soha. 🤷‍♀️

Pedig én is még szoptatom egyébként, nekem is kicsit kellemetlen volt, dehát valamire biztos jó ez az információ, de nekem se mondta meg mihez kell.

2023. márc. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatás nem kizárja az allergiát, csak csökkenti a valószínűségét. Sajnos akiben nagyon erős a hajlam, az ígyis-úgyis allergiás lesz. Úgy lehet elképzelni, hogy egy nagy dobozban vannak piros és fekete golyók, ha pirosat húzol, allergiás leszel. Ha szoptatsz, azzal beteszel pár plusz feketetét és kiveszel pár pirosat a gyereked dobozába. Nade ha eleve pirossal volt tele (ami az erős hajlamnak felel meg), akkor még mindig nagy az esélye arra, hogy allergiás lesz. Bár valamivel kisebb, mint szoptatás nélkül lett volna.


Ugyanígy néha nemdohányzók is kapnak tüdőrákot, egészségesen élő-étkező emberek is kaphatnak szívinfarktust, és a folsavat szedő anyák magzatai körében is előfordul nyitott gerinc. De kisebb az esélye, mint a dohányosok, egészségtelenül élők és folsavat nem szedők esetén.

2023. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!