Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, 3 hetes a lányom,...

Anyukák, 3 hetes a lányom, nagyon nagyon kevés a tejem. Mindig kell pótlás a lányomnak, ez gond lehet? Van amikor egyáltalan nincs is tejem. Mindenféle “tej beindító”módszert amit javasolt a házi orvos, kipróbáltan

Figyelt kérdés
2023. márc. 8. 12:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Akkor sem lesz semmi baja a kicsinek, ha tápszert kap. 2 lányom van (8 és 6 évesek), szoptatni egyiket sem tudtam, fejni 1,5 hónapig fejtem, de napi 20-30ml-nél több soha nem jött össze, így tápszeren nőttek fel. Egészségesek, kötődnek hozzám, semmi hátrányuk nem származott belőle. Én sem idegeskedtem miatta.
2023. márc. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Szaporító fejést javasolnám még utolsónak kipróbálni, hátha, de amúgy én sem stresszelnék ezen a helyedben. Nem ez az anyaság fokmérője, hogy mivel eteted a kisbabád, szóval ne aggódj!
2023. márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagyobbnak már a kórházban is pótolni kellett, aztán 4 hónaposan úgy döntött, hogy tej egyáltalán nem kell már neki, túlélte tápszerrel.


(a kicsi viszont iszsz volt és majdnem 3 éves koráig volt tejem, pedig semmit nem csináltam másként)

2023. márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt jól gondolod meg. Ha van tejed, lehet elég de az kemény munka. Szoptatási tanácsadó felkeresése, tápszer elhagyása, igény szerinti szoptatás (akár óránként, akár órákig), szaporító fejés. Csak akkor kezdj bele ha úgy érzed ki fogsz tudni tartani, bírni fogod. Ha nem akkor engedd el a dolgot. Nincs baj a tápszerrel sem
2023. márc. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Négyes, bár felpontoztalak, mert tényleg rajta kell lenni, de azért ne csinálj már úgy, mintha iszsz babát nevelni a világ legnehezebb dolga lenne. Volt iszsz babám, sokkal könnyebb volt vele, mint a tápszeres testvérével, pedig akkor már nagytesó is volt a képben.
2023. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
3 hetes kisfiam 100%ban tapszeres. A nővére is az volt 1 hónapos korától. Most okos egészséges 3 éves. Ne aggódj, semmi baja nem lesz a tapszertol. Ha viszont szoptatni akarsz akkor keress fel egy szoptatási tanácsadót
2023. márc. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
3 gyerekem van, sajna az égvilagon mindent megpróbáltam az elsőnél is, 2.hónap után pótoltam, majd 3 hónaposan tápszeres lett,naggyon jó az immunrendszere de tényleg, a masodiknál már a3. Héten potolnom kellett szintén mindent megpróbáltam,hatalmas volt az étvágya amit nem tudtam kielégíteni,pedig akkor evett amikor akart,2,5 hónapos korában elfogyott a tej, harmadik babámnál már 1 hetesen pótoltam de a 8 étkezésből csak 1szer max 2szer, így is ment a 6. Hétig majd jött egy migrén, úgy hazavágta a tejmennyiséget,hogy a 11 hetes fiam amcsak reggel tud tejet enni, utána nincs semmi,hiaba fejek teszem mellre semmi :-/ mindegyik alkalommal totál rástresszeltem a dologra hisz minden honnan qzt hallod az anyatej így megy úgy a tápszer meg a rossz, aztán rá kellett jönnöm a tápszer sem az ördögtől való ugyanúgy egeszsegesek lesznek a gyerekek ugyanúgy kötödnek és kialakul a bensőséges kapcsolat,mint azzal a babával aki csak anyatejes,mindig emlékeztetnem kell magam erre
2023. márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Gyerekeimnek az anyatej mellett mindig kellett tápszert is adnom pótlásként. Kb. 5 hónapos korukban teljesen elapadt a tejem, ezért utána tápszert kaptak. Nem volt belőle probléma, már iskolások.
2023. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%

Szoptatasban nem a háziorvos tudása a mérvadó. Nem ért hozzá, aki igen az a szoptatási tanácsadó.

El kell döntened,hogy mit szeretnél:szoptatni vagy tápszert adni. Ha szoptatni, akkor el kell felejteni a tápszert és egész nap ciciztetni. 3 hetesen van növekedési ugrás is, ekkor tejet kell szaporítani, mert megnövekedett az igénye. A baba a legjobb tejszaporító.

Ha viszont nem gond neked a tápszer, akkor jó úton haladsz, szép lassan el fog apadni így a tejed.

2023. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
5 Nem. Nem a legnehezebb iszsz babát nevelni. A tejet innen felszaporítani az lesz nehéz.
2023. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!