Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen sűrűn és hány percig?

Milyen sűrűn és hány percig?

Figyelt kérdés

Ez megadott dolog vagy akár hány percig fejhetem a mellemet egy fejésnél. Nekem azt mondták a kórházba 15 percnél tovább nem fej hetek egy mellett. De hogy lehet az hogy van hogy a babám akár fél óráig vagy 40 percig is szopizik de fejni nem lehet 15 percnél tovább?

Ki mennyi ideig szokott fejű és milyen időközönként?


2023. márc. 8. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Miért akarod fejni egyáltalán?
2023. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha elkezdesz sokat fejni, akkor nagyon megnő a tejtermelesed, ömlik majd, és azt nehéz, kellemetlen visszaapasztani. Szerintem ettől akarnak mwgóvni, amikor ezt mondják.
2023. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Én szaporító fejésnél volt, hogy egy órát is fejtem. Nem lett belőle semmi baj, csak unalmas volt és sok idő. Én 9 hónapig fejtem kizárólagosan, úgy jön a legtöbb tej, ha nem egyszerre fejed az egyiket sokáig és utána a másikat, hanem váltogatod. Pl. 7-5-3 perc mellenkenként. Mármint 7 perc, 7 perc, aztán 5 perc, 5 perc, stb. Vagy 10-7-5-3. Vagy éppen 5-3. Amennyit fejni szeretnél, de legyen benne egy csökkenő tendencia.
2023. márc. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
3-as vagyok, hogy a kérdésre is válaszoljak, én 10-7-5-öt fejtem mellenként. Azzal kijött az összes tej biztosan, ennyi elég volt a babának és még valamennyi jutott a fagyasztóba is, hogy legyen, ha el kell mennem vagy ilyesmi.
2023. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Bàrmennyit fejhetsz, ha akarsz. Èn sosem fejtem.
2023. márc. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm !

10-7-5 Okes

Mennyi időt várjak, egy óra kell a fejesek között?

10 percet fejtem mondjuk min a kettő cicin. Várok fel órát és jöhet ujra 7 perc majd fel óra és 5 perc ?

2023. márc. 8. 21:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A szaporító fejésnél szerintem nincs szünet, hanem 10 percig fejed az egyik mellet, 10 percig a másikat, 7 percig az egyiket, 7 percig a másikat stb.


Azt kitapasztalod, hogy milyen gyakran érdemes, én 4 óránknét fejtem, míg a PIC-en volt a baba (és lefejt tejet kapott), aztán napi 2-3x, míg bimbóvédőt használtam és paráztam, hogy el ne apadjon.


Nem szakértő, de valaki azt mondta, hogy azért nem érdemes 15 percnél tovább fejni egy mellet, mert valahogy rátanul, és esetleg ugyanazt a tejmennyiséget több idő alatt fogja leadni. Hog ez hülyeség, vagy tényleg így van, nem tudom, de szerintem csak arra vonatkozik, akinek van elég teje.

2023. márc. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs időkorlát.

A fontos k~rdés az, hogy miért akarsz fejni?

Szaporításra a legjobb az, ha a baba van a melleden.

Ha azért fejsz, mert nagyon sok a tej, és feszül a melled, akkor elég csak annyit fejni, hogy megkönnyebbülj, mert ha mindig "kiüríted" , nem áll be a kereslet-kínálat.

A fejés máshogy stimulálja a mellet, mint a baba. Ezért előfordul, hogy semmit nem fejsz le, de a baba bőven jól lakik

2023. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, én 3 óránként fejtem ennyit. Azt vettem észre, hogy ha óránként fejek huzamosabb ideig, akkor is csak a 3 órányinak a harmadát tudom lefejni. Úgyhogy felesleges volt gyakrabban, csak többet kellett mosogatni. Én 50 ml-t tudtam fejni egy óra alatt, 3 óra alatt 150-et, viszont ha huzamosabb ideig 4 óránként fejtem, akkor nem jött le 200. Úgyhogy nekem a 3 óra volt a tökéletes, de lehet, hogy ez emberenként változik. Sőt valószínű. :)
2023. márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!