Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az igény szerint szoptatott...

Az igény szerint szoptatott babákat nehezebb leválasztani?

Figyelt kérdés
Az a tapasztalatom, hogy az igény szerint szoptatott babák jobban ragaszkodnak a szopihoz és később választják le magukat. Ebben van igazság vagy csak a környezetemben alakult így?
2023. márc. 15. 10:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Mindent az igényei szerint, szépen, türelmesen.
2023. márc. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Igény szerint szoptatott babám egyik napról a másikra hagyta el a cicizést. Semmit nem tettem érte, felőlem még szopizhatott volna.
2023. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

Az igény szerintiben benne van az is, hogy NEM választod le, hanem magát választja le az igénye szerint.

Így értelmezhetetlen, hogy nehezebben leválaszthatók.

És ha eljön a pillanat, akkor 0 hiszti, mert maga döntött.

Az, hogy tovább szopiznak: nyilván, mivel a természetes leválasztódás időszaka 2 és 7 év között van.

2023. márc. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Két igény szerint szoptatott babám volt / van, a nagy magától szokott le 8 hónaposan, neki a cumisüveg kényelmesebb volt, az összebújást sosem szerette én meg nem erőszakoskodtam hogy csak azért is szopjon. A kicsi 14 hónapos, esze ágában sincs abbahagyni, szeret nagyon összebújni, naponta többször szopizik még, egyébként nem lenne nehéz leszoktatni ha akarnám, mert könnyű elterelni a figyelmét amikor kéri de egyelőre nem erőltetem.
2023. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%
4, érdekes egy mondatban emlegetni az igény szerintiséget és a cumisüveget....
2023. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nekem is igény szerint szoptatott babám van, csak érdeklődni szeretnék mire számíthatok. :) El lehet ítélni, de én 1,5-2 éves koránál nem szeretném tovább szoptatni, szóval örülnék, ha addig leválasztaná magát, ha nem, akkor meg fogok próbálkozni a gyengéd elválasztással, remélem sikerülni fog.
2023. márc. 15. 10:50
 7/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem hinném. 6 hós koráig szoptattam a lányomat igény szerint. Elkezdtük a kóstoltatast onnantól teljesen elutasította a cicit
2023. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

2 gyerekem van. Mindkettőt igény szerinti szoptatással terveztem táplálni, de egész hamar beállt egy napirend magától.

Az elsőt 3 hónapos koráig rendszertelenül szoptattam, de utána ráállt a 3 óránkéntira. Egyszerűen csak akkor kért, néha azzal vigasztaltam. Fél évesen elkezdtük a hozzátáplálást és kezdtük kiváltani az étkezéseket. 11 hónaposan már csak az esti fektetéshez szoptattam, és elkezdett elapadni. Így egy évesen tejitalra váltottam, mert csak sírdogálás volt a szoptatásból.

A kisebbiknél hasonlóan alakult, de ő 1 évesen már elutasította az esti szoptatást is. Ő tényleg magát választotta le.

2023. márc. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Igény szerint szoptattam a kislányomat 7 hónapos koráig. A hozzátáplálással szép lassan érdektelenné vált. Eleinte reggel és este még szopizott, majd egyszercsak már akkor is elutasította. Egy darabig még kínálgattam, de már nem kellett. Leválasztotta saját magát.

Ha 2-3 hónapos korában azt mondod nekem, hogy ez lesz, én kinevettelek volna. Nagy cicifan volt.

2023. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
5: IGÉNYE szerint egyszer kapott kiegészítésként tápszert miután felismertem, hogy éjszakára nagyobb mennyiséget IGÉNYEL annál mint amit szopni tudott, hogy tudjon rendesen aludni, ezután pedig neki, aki addig akkor szopott amikor akart nem volt már IGÉNYE a mellemre. Így felfogod , csőlátású, hogyan is jött ez az ő IGÉNYeihez, hogyan kapcsolódik az IGÉNY szerinti szoptatáshoz, illetve a kérdéshez amit feltett a kérdező?
2023. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!