Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Újszülött szoptatásával...

Újszülött szoptatásával probléma?!

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak szopna. Még csak két napos, de szívem szakad meg hogy sír. A tejem még nem indult be. Mondták, hogy max 10-15 percet tegyem cicire persze többször egy nap. De amilyen keservesen tud sírni:( Ti ilyenkor mit csináltok? Vagy mit tanácsoltok? Remélem mihamarabb beindul a tejem. A másik ,hogy rettenetesen fájdalmas, amikor szopik. Viszont erre mondták, hogy normális, meg hát nem megszokott bimbóm van, szóval talán az még belefér.
2023. márc. 18. 19:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem probléma.

Ez a normális.

Barom tanácsot kaptál. NEM szabad korlátozni a szopás idejét, mert sose indul be a tejed.

2023. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%

Germastan krém esetleg segíthet a fájdalmon, azzal ha bekened, nem kell lemosni mielőtt bekapja.

Nekem nagyon jó szoptatási tanácsadó volt bent a kórházban, ő azt javasolta, hogy minnél többet legyen rajta. A bentlétem alatt szinte csak akkor nem volt cicin amikor elvitték vizsgálatra vagy fürdetni. Ha levettem, rögtön sírt.

2023. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%
2 napos, éhes, a közelséged kell neki… teljesen normális hogy mellen akar lenni egész nap. Az egyetlen jó tanács, hogy annyit hagyd szopizni, amennyit csak akar. A fájdalom pár nap alatt elmúlik (nekem így volt), ha nem, akkor még mindig ott van a bimbóvédő.
2023. márc. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
84%

Normális


4. Trimeszter



Ne korlàtozd!


Nàlunk màr a kórhàzban azt mondtàk, hogy 2 óránként minimum ( nem maximum) 2*10 percet tegyük mellre, addig amíg be nem lövell. ( plusz, ha van ezen felül is igénye)


Utána lehet igény szerintre állni.

2023. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
A fájdalmat nem nagyon lehet megúszni, jobb túlesni rajta. Hagyd, hogy minél többet szopizzon. Nekem az első két hónapban állandóan mellen volt, majd megbolondultam, hogy enni nem tudtam tőle, de aztán normalizálódott és sokkal könnyebb lett.
2023. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok


Viszonta rettenetes fájdalom nem normális!


Fordulj tanácsadóhoz, lehet rossz a technika.

2023. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

Ezek után nem is csodálkozom, hogy annyian "nem tudnak" szoptatni, ha még mindig ilyen remek tanácsok keringenek...

A tej a mellet ért ingertől indul meg, konkrétan szoptatás alatt termelődik, nem két szoptatás között.

2023. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező!


Azért sír a babád, mert éhes és nem jut neki elég tej.

A rettenetes fájdalmad is azt jelenti, hogy szegény gyerek már szívja erősen, de nem jön neki elég.

Írass fel a gyerekorvossal Beba tápszert!

Ez nálunk is így volt és a védőnő tanácsát megfogadva mindenkinek jobb lett a helyzete, ajánlom neked is sürgősen!!


Hidd el, a rettenetes fájdalom nem normális és a kenegetős krémek meg xart sem érnek !!!

2023. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
94%

2napos gondolom bent vagytok még, ahol szültem 2 nap után kapott pótlást.

4-5 nap indult be a tejem, adtam tápot, 1x2x hogy legalább akkor jól lakjon. Amikor beindult a tejem nem kellett pótlás

2023. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
82%

Van akinek 4-5 nap mire beindul a tejtermelés. Nem tartom normális dolognak ilyen sokáig éheztetni a gyereket.

Nekem jócskán nagy súllyal születtek a gyerekek, a másodiknál kérnem sem kellet, a csecsemős nővérek kérdezték meg hogy adhatnek-e neki pótlást pedig bababarát kórházról van szó.

2023. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!