Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hetes újszülőttet hányszor...

1 hetes újszülőttet hányszor etessem egy nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Segítséget szeretnék kérni, hátha, ti tapasztalt anyukák tudtok segíteni. Védőnőre nem tudok hagyatkozni...3 különböző dolgot mond egyszerre.


Tehát 1 hetes 2 napos a babám.

Picit besárgult mikor hazajöttünk, védőnő azt mondta 2 óránként keltsem mert elég aluszékony volt. Viszont állandóan nyeli vissza a kaját(tudom nem zár még úgy a gyomra) azt gondoltam túl tele a pocak, ezért 3 óránkéntre toltuk.

Most még picit sárga de már kevésbé aluszékony.

Viszont ha megetetem utána állandoan kéri vissza a cicit, olyan mintha nem tudná mi az, hogy elég, tegnsp este már kaotikus volt a dolog, mert bűfizni is nehezen tud, tele is ette magát... és a pocak is fájt neki...vissza is bukta a kaját... ez megy állandoan.. ha odaadom neki a cicit mindíg mikor kéri akkor órákat csünk a cicin és teleeszik magát...


Nemtudom már, hogy mit csináljak. :(

Ha alszik hagyjam aludni és ne keltsem 3 óránként, ha pedig cicit kér adjam neki mindíg? Mennyi ideig legyen cicin? Annyira nem tudom már komolyan :(

(Bocsi a sok cici..ciciért :D )



2023. ápr. 6. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igeny szerinti szoptatott babam volt.egy hetesen tulzas nelkul a mellemen logott minden percben.maratoni szoptatasok voltak ezek.
2023. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekem sem volt sárga, szóval ebből a szempontból lehet nem releváns a válaszom, de.

Én mindig akkor adtam nekik cicit és addig, ahogy igényelték. A bukás normális jelenség ennyire kicsi babánál, és egyébként pont emiatt van az, hogy anyatejes babát nem tudsz túletetni. Kijön a felesleg. Bosszantó meg minden, de ~3 hónapos korra (amennyiben nem refluxos, nálunk a nagy az volt, nála olyan 6 hónapos korára) elmúlik.

Az igény szerinti szoptatásnak millió előnye van, érdemes mérlegelni, hogy nálatok a hátrányok mennyire férnek bele, mert ha amúgy az nem gond, hogy sokat van mellen, testközelségben, cicivel a szájában alszik, mittudomén, akkor ez a "mennyit kell ennie" meg "hányszor rakjam mellre" kérdés megszűnik létezni, és (szerintem) sok stresszt levesz az ember válláról, ha nem méreget meg számolgat, hanem csak rakja a babát mellre, amikor ő kéri és igényli.

2023. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. De akkor is hagyjam óra hosszákat enni, ha utána teljesen kivan, mert tele van levegővel, pocak is fáj, annyit pisil, hogy nem győzzük cserélni a pelenkát. Illetve hámy órát hagyhstom nyugodtan aludni?
2023. ápr. 6. 12:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sárgaságra a bőséges folyadékbevitel ajánlott, szóval örülj, ha nem győzöd cserélni a pelenkát, az jó jel :-) Nekem koraszülött a fiam, 2400 g-mal született, és sárga volt ő is de nagyon jó étvágyú. Hát mi is azzal küzdöttünk, hogy 3 órát nem bírt ki egy pelenka, pláne hogy neki 0-s méret kellett, majdnem minden alkalommal öltöztetnem is kellett pelenkázáskor. Nekünk is igény szerinti szoptatást javasoltak és úgy is csináltam, de amíg sárga volt, aluszékonyabb volt, 3-4 órát aludt egyben. Utána, mikor már nem volt sárga, 2 óránként kérte 8 hós koráig.


A sok bukásra pedig a minél gyakoribb de egyszerre kevesebb szoptatást javasolják. Mármint ha minél gyakrabban megkínálod, akkor egyszerre kevesebbet fog enni talán. Büfiztetni szoptatás közben is próbálhatod, nem csak a végén, akár 10 percenként is. És akkor lehet összességében órákig mellen, de mégis tud büfizni.

2023. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babámat enyhén sárgán hoztuk haza. Most 6 hetes. Nem keltettem soha, igény szerint szoptatok. A védőnő szerint jól csinálom. Sokszor bukik, mert sokat eszik (hasra vagy oldalra teszem le aludni a bukás miatt). Tény, hogy nekem sokat cicin van, de engem nem zavar.
2023. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahányszor csak kéri,és ameddig csak akarja Neked most ez kell ,hogy a dolgod legyen.Kb 6-8 hét alatt áll be rendesen a kereslet-kínálat is,addig van olyan baba,aki nonstop cicin van,és ez nem baj.Ha sárga is a baba, akkor pláne jó,hogy gyakran,sokáig cicizik,mert fontos neki a sok folyadék,ezen belül is az anyatej,merthogy most ez az egyetlen tápláléka.
2023. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Iszsz baba a kislanyom,egesz nap a mellemen volt es evett.

Most 9 hos es még mindig rengetegszer ker enni,de mar kb.4 perc alatt vegez.

2023. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, Te vagy a kisbaba anyukája, te vagy vele egész nap, te látod mire hogy reagál. Nyugodj meg, minden rendben lesz. Még csak 1 hetes a pici, most ismerkedik a pocakon kívüli élettel. Te meg most próbálsz rájönni, hogyan is működik a gyerek, mert sajnos a használati utasítást elfelejtették mellékelni hozzá.

Figyelj a babára, és hidd el, tudni fogod mikor mit kell csinálni vele. Ott van benned az ősi tudás, csak hagyd a felszínre jönni.

2023. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!