Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes táplálásról át...

Anyatejes táplálásról át lehet állni egyik pillanatról a másikra tápszerre? Vagy csináljuk fokozatosan?

Figyelt kérdés

Tehát pl. egyik nap még anyatejet kap csak, másnaptól tápszert. Nincs az, hogy reggel-este tej, napközben és éjjel tápszer stb.

Vagy ezt jobb fokozatosan tenni?


2023. ápr. 8. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Én fokozatosan tenném, mert nagyon gyakori hogy a más íz miatt el sem fogadja.
2023. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Általában nem választás kérdése, így ahogy sikerül. Nálunk pl: nem a fokozatosság elvét szem előtt tartva kapott egyre több tápszert, hanem mert megkapta az utolsó csepp anyatejet is és utána lett full tápszeres. Az utolsó adagot, amit 2,5 napos fejéssel gyűjtöttem össze 10 milinként egyszerűen kihányta és ott tettünk pontot a történet végére.
2023. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nálunk tudunk választani szerencsére, szóval ezért vetődött fel a kérdés.
2023. ápr. 8. 11:19
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Ha van még tejci, miért akarsz a tápszerrel bajlódni?
2023. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Számomra inkább az anyatejes táplálás jelenti a bajlódást.

Boldog anya, boldog baba elvét valljuk inkább.

2023. ápr. 8. 11:31
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Attól is függ, mennyi idős a baba.
2023. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Miért befolyásolja ezt a babánk életkora?
2023. ápr. 8. 11:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A 2es válaszában az "általában nem választás kérdése" teljesen helytálló. A babádtól függ, nem attól, hogy te mit választasz. Elkezded adni neki a tápszert, és meglátod hogy reagál rá. Ha jól, akkor megpróbálhatod egyből. Ha nem jól, próbáld fokozatosan. Lehet az első korty után rádköpi az egészet, lehet hogy betol egy egész üveggel.
2023. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Hat figyi az én gyerekem nem fogadta el egyáltalán a cumis üveget, se semmit. Csak az első hónapba egy egy pótlásra. Annyira cicifüggő, hogy mikor beteg voltam és kevesebb volt a tej kiszáradással vihettük őt is korházba… szóval szerintem a lényeg, hogy minnél elöbb adj neki cumis üveget mielőtt nem fogja elfogadni. Mert ilyen is van lefejt tejet meg még akkor is tudsz cumisüvegből adni.
2023. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A cumisüveget ismeri születése óta, lefejve kapja a tejet is.
2023. ápr. 8. 12:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!