Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Odaadhatom-e még a lefejt...

Odaadhatom-e még a lefejt anyatejet?

Figyelt kérdés

Stetilizált pohárba gyűjtöttem, a mellszívót mosogattam de csak vízforralóval felforralt vízzel átöblítettem.

A hűtőszekrényben nem tudom hány fok van, és nincs elkülönített polcon a szalámiktól, tojásoktól, sajtoktól.

Mell tisztító lemosása nem tudom hogyan szabályos vagy alapos, a mellbimbómat nem igazán szoktam külön mosogatni, mert fáj, sebes.

Mindig másnap délelőtt oda szoktam adni neki, szóval maximum 10-12 órákat áll a hűtőben.

Most elfelejtkeztem róla, így a tegnap előtt éjfélkor fejt a kérdés, hogy odaadhatom-e.

Neten 1-3 valahol 5 napot írnak, de a fenti szogorú feltételek mellett ami nálam félig van csak betartva.

Szerintetek? Vagy szagról érezném ha nem jó?

Nem akarom kiönteni ha jó még, de nem akarok ártani se.


2023. ápr. 14. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem zavar, akkor kóstold meg, szag alapján én nem merném odaadni. Csak amiatt, hogy 24 óránál régebbi, nekem volt, ami 36 óra alatt fura ízű volt. Az, hogy van szalámi a hűtőben meg nem mosod a mellbimbód, szerintem nem baj, de a 3 meg 5 nap szerintem tényleg az extrém steril dolgokra vonatkozik. Én kb úgy, mint ahogy te csináltad, 24 óráig adtam oda, az öregebb ment a fürdővízbe este.
2023. ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor inkább nem adom oda, köszi :)
2023. ápr. 14. 09:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak fejtem a babámnak, körforgásban raktam a tejeket a hűtőbe. A lényeg az volt, hogy egy adag 24 órán belül fel legyen használva, ha több maradt, azt már fagyasztottam. Szóval nekem max 24 óra volt a határ.
2023. ápr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!