Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan viselte a baba a...

Hogyan viselte a baba a ciciről való elválasztást?

Figyelt kérdés
Olyan tapasztalatokra lennék kíváncsi akiknek egészségügyi okok miatt kellett elapasztaniuk a tejet hogyan reagált a baba. Nálunk ez a helyzet és nagyon komfortszopis a babám, még csak 8 hetes. Egyébkent kap tápszert is pótlásként.
2023. ápr. 23. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Mi az oka, hogy el kell apasztani? Sokszor van alternativ gyogyszer, ami a szoptatassal kompatibilis, amit nemminden orvos ismer.
2023. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Majdnem 2 évig szoptattam, látom milyen pozitív hatásai vannak, beteg is össz 2x volt a lányom 2 év alatt, hátha van valami alternatív megoldás, szuper lenne, ha nem kellene elapasztanod. :)
2023. ápr. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
2,5 hónaposan választottam le a babámat, mert mentálisan már addigra szinte teljesen tönkretett a szoptatás. Gyűlöltem minden percét, a fiam egész nap ordított és fél óránként cicizett, mint kiderült, hízni sem hízott ennek ellenére semmit. Egyik napról a másikra tápszert kapott, nekem a 3. napra el is apadt a tejem teljesen minden segítség nélkül. Egyből elfogadta, és azóta mindketten boldogok vagyunk, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor sírt.
2023. ápr. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Szarul. Borzasztó érzés volt. De miután az anyatejtől folyamatosan hányt, nem sikerült kontrollálni a refluxot és nem gyarapodott, muszáj volt. DE a tápszer se volt jobb, a sokadik vált be, addig ugyanúgy szenvedett.

Biztos nem kényszerítettem volna a váltásra csak magam miatt.

Egyébként a testvére full anyatejes volt és műtöttek is közben, kaptam többféle gyógyszert...stb. és mindig volt szoptatásbarát alternatíva és nagyon keresni se kellett. A gyógyszerek 99 %-kara ráírják ugyan, de 90 %-kukkal gond nélkül lehet szoptatni.

2023. ápr. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Az e-lactancia.org - on meg lehet nézni, hogy az adott hatóanyag szoptatásbarát-e, illetve van-e szoptatásbarát alternatívája. Pszichológiai rendellenességek esetén olyanokm a gyógyszerek, hogy azokkal általában nem lehet szoptatni, de a legtöbb esetben van alternatíva.


2 éves kor előtt választottam el a kisebbik gyerekem, 3 éves kor előtt a nagyot, és rosszul viselték.

2023. ápr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Off: Szerintem nem az volt a kérdés, hogy hol talál szoptatás barát gyógyszert. Nem kell mindenhol nyomatni ezt a szoptatás náci agymenést. Aki teheti és működik szoptasson, de ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor menj vissza a cicista csopiba nyenyeregni. Off vége.


Nálunk jól viselte. Igazából onnantól sokkal boldogabb, nyugodtabb lett, mert a gond ami miatt nem ment rá is kihatott. Remélem minden rendben lesz nálatok. Tudom, hogy ez most nehéz, de arra gondolj, hogy a lényeg, hogy a babád táplált legyen így vagy úgy. Kitartás!

2023. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

6, meg se fordul a fejedben, hogy az ő és a gyerek érdeke is lehet ez a tanács?

Ha tudatlanságból választja el, holott nem lenne szükség rá, konkrétan magát szopatja meg.

2023. ápr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%
#7, nem, nem feltételezem mindjárt, hogy tudatlan. És azt sem, hogy nem orvossal egyeztetve választja el a babát. Én már csak ilyen vagyok. Nem gondolom, hogy minden anyuka hülye és csak én vagyok mindent tudó. Szerintem csak tapasztalatra volt kíváncsi, ahogy azt is kért. Amúgy meg nem írta az okát, de ez nem is kötelező. Továbbra is azt gondolom, hogy nem a kérdésre válaszolt a sok okoskodó. Ennyi.
2023. ápr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Sok orvos egyaltalan nincs kepben, hogy melyik gyogyszer mellett lehet valojaban szoptatni, a betegtajekoztatos ajanlast mondjak el.
2023. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12%
Jaja sok orvos nincs képben, de Manci meg Andi az képben van 🙂. Nincs is szükség orvosokra szerintem. Tudjátok ti a tutit.
2023. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!