Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tartott neked a 0-24...

Meddig tartott neked a 0-24 szoptatás?

Figyelt kérdés

3 hetes elmúlt a babám és még mindig éjjel-nappal rajta lenne cicin, sokszor 3 perc múlva sír, ha le van véve róla

6 hetes korában már beáll a rövidebb ideig tartó szopi nagyobb szünetekkel?

Másfél-2 óránként szopizik, 1-másfél órán keresztül, aminek a vége nagyrészben alvás, de máshogy nincs el, csak rajtam szeret aludni


Szeretném csinálni a császármetszés után ajánlott tornát, ne legyen baj később de még azt se tudom csinálni


2023. ápr. 25. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Ezt hívják komfort cicizésnek.

Magyarán nem evés céljából szopizik, hanem mert anya közelsége megnyugtatja.

Rajtad múlik, hogy hagyod e.

Magától nem fog erről leszokni!

Ha nem szeretnéd ezt, akkor csak addig szoptasd, amíg intenzíven szopizik. Amikor màr csak nyámnyog a cicin le kell választani.

2023. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Magától nem szokik le? :O


Az a baj, hogy amint leveszem, azonnal felkel és sír.


Aludni nem hajlandó, csak rajtam vagy kézben.

2023. ápr. 25. 12:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen tornára gondolsz de a 6 hetes kontrol előtt úgy tudom nem ajánlott semmijen torna (nekem ezt mondta a nőgyógyászom). Amúgy az 5 hetes a kicsim még mindig próbálja ezt csinálni. Tipp: fekve szoptass az ágyban így ha elalszik kiveszed a szájából a cicit. Ha kérné vissza adj neki nyugodtan cumit. Vagyis nekem ez jött be este. A másik módszer hogy hordozókendőben van nekem nappal így tudok takarítani, ülve tudok aludni is kicsit.
2023. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Igen, ez sok anyuka elrontja. A legtöbb baba ilyen, persze, hogy jobb anyán csüngeni egész nap,ott egyedül a kiságyban. Rengeteg anyuka szenved ettől, hogy csak rajta alszik a baba, de ez sajnos nem szűnik meg magától.

Ezek az anyák még 1,5-2 éves korban is kelnek éjjel és ciciztetik a gyereket, hogy visszaaludjon, de ez annyira butaság!

A szoptatás kiveszi az összes erődet és semmit nem tudsz megcsinálni.

Az állandó hurcizást sem ajánlom! Kb 7 kg-ig lehet csak elöl hordozni, aztán mi lesz?

Wc-re hogy mész?

Hogy főzöl/sütsz? Tiszta életveszély és a hátad fogja bánni!

Ha gond van az altatassal a friss levegő ami szinte minden babánál beválik. Nyiss ablakot, szellőztess.

2023. ápr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Magától is leszokik erről, csak nem 6 hetesen :) A komfortszopizás ráadásul tovább is megmaradhat, mint az "evő-szopi", hiszen idővel a gyerek elkezd szilárdat is enni, de az érzelmi-fizikai biztonság, amit a szopizástól kap még sokáig fontos lesz számára (feltéve persze, ha iszsz szeretnél szoptatni, nyilván ha neked ez nem komfortos, kínálhatsz neki alternatívákat).

Viszont ahogy nőnek, nyílik nekik a világ, úgy lesz egyre kevésbé érdekes a szopizás, na meg ők is ügyesednek, hatékonyabbak lesznek, szóval rövidül a nettó cicin töltött idő. 2 gyerekből 2 nálam ezt olyan ~3 hónapos kora környékén érte el, most 5 hónapos a kicsi, úgy kell nyugis helyet vadásznom amikor éhes, mert egyébként nem hajlandó cicizni, minden más izgalmasabb neki. Aludni ő is csak kézben, cicivel a szájában hajlandó, szóval mi együtt alszunk (a nővére is ilyen volt, kb 1 éves kora környékén mérséklődött a dolog).

Természetes úton szültem, de tornázni így is csak 6 hét után mertem elkezdeni. Adj időt magadnak, még gyógyul a tested nem csak a császárból, de a terhességből is. Ez még a gyermekágyas időszak, nem azt mondom, hogy legyél életképtelen és még vécére se menj ki, de most a babára koncentrálj és a kettőtök egységére, utána ráérsz még tornázni.

2023. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Dehogynem szokik le magától :-) A testközelség ugyanolyan szükséglete a babának, mint az evés és az alvás. Hordozóban szinte mindent meg lehet csinálni, és nem neked kell cipelni 0-24-ben, hiszen ott az apja is. Ha túl nehéz elöl, majd a hátadra teszed. Az én fiam három hónapos kora körül gyakorlatilag lekéredzkedett. De ha nyűgös, fáradt, egy-egy órára felveszem a hátamra még most is.
2023. ápr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég, nehogy ilyen tanácsokra hallgass, ami az 1-es/4-es válaszban van... Pont ettől lesznek tiszta stresszben azok az anyák, akiknek nem olyan ritka típusú baba adatott, aki 3 óránként 15 percet szopizik, majd békésen szendereg órákon át a kiságyban.... Semmi ismétlem SEMMI gond nincs a babáddal és semmit nem rontasz el. Ahogy nő, majd természetes módon egyre kevésbé és kevesebb ideig fogja igényelni a cicit, ez változó, hogy mikor következik be, de nyilván nem évekről beszélünk. Próbálj meg megnyugodni, fogadd el ezt most úgy, ahogy van és hidd el, alakul minden a maga útján.
2023. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-essel értek egyet.
2023. ápr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Torna az posztoperatív torna, inkább nyújtózások, hasonlók. Állítólag összenövések ellen jó. De akkor lehet hogy még várok vele. Eddig azt találtam hogy lehet. Most kezdeném el. Császárvonalon találtam egyébként.

2023. ápr. 25. 14:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Az 1/4-es válaszoló szerint ha nem teszed le erőszakkal, még érettségizni is úgy megy a gyerek, hogy előtte komfortszopizik :) Ne félj, kérdező, ez teljesen normális viselkedés a babádtól, és természetesen elhagyja, magától is, csak nyilván nem 1-2 hónapos korában, hiszen még kicsi.

Olvass utána a 4. trimeszternek, nekem az nagyon sokat segített a gyerekeim első néhány hónapjában, hogy tudtam mi miért történik. Ne stresszelj feleslegesen, tudom, hogy sok esetben bosszantó, hogy a kanapéhoz/ágyhoz vagy kötve, mert folyton szopizna a kicsi, de amúgy 3 hetes kora környékén is (meg 6 hetesen, meg 3 hónaposan meg 6 hónaposan) van egy növekedési ugrás is. Ha hagyod, akkor ő most állítja be magának a megfelelő tejmennyiséget. Amennyiben szeretnél kizárólagosan/sokáig szoptatni, akkor most van itt az ideje, hogy hagyd a babát érvényesülni, mert ha az 1-4-hez hasonló válaszolókra hallgatsz, akkor ez nem, vagy csak küzdelmesebben fog megvalósulni.

2023. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!