Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatok és tej mentesen...

Szoptatok és tej mentesen kell táplálkoznom mert a pici tejérzékeny lett Mik azok az élelmiszerek amiket lehet fogyasztani ez alatt az idő alatt?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 26. 17:04
1 2
 1/12 babyboom567 ***** válasza:
64%

Komolyan,minden bántás nélkül, de magadtól ezt nem tudod?

ne egyél tejet,túrót,tejfölt,tejszínt,vajat,sajtot, szóval semmi olyat amiben ezek vannak, vagy ezek nélkül főzzél.

2023. ápr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az volt a kérdésem hogy milyen élelmiszereket lehet fogyasztani ezen időszak alatt a helyettesítő dolgokra gondoltam.
2023. ápr. 26. 17:54
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Minden olyan élelmiszert amiben nincs (állati) tej. Vannak növényi pótlékok, tejek, sajtok, tejföl. Nézegess tejmentes vagy vegán recepteket.
2023. ápr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Répa
2023. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Alaposan nèzd vègig a cìmkèket, màjkrèmben, felvàgottban, margarinban is lehet tej

Mehet helyette szìnhùs, garantàltan tejmentes felvàgott, màjkrèm, csak növènyi anyagból levő margarin. ,,Sima" tektermekeknek mind van tejmentes valtozatuk. Vegàn èteleket mind eheted. Ha pèksütemèny összetevőit nem ìrjàk ki, akkor vagy kihagyod egy ideig, vagy (gondolom pici baba mellett nem nagyon va időd erre) süt valaki neked, vagy direkt ,,mentes" boltban veszel.

2023. ápr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Gyakran jár együtt szója allergiával is, kerüld a szójás helyettesítőket. A helyettesítésre ajánlom a Happy kókusztejet (az nem vészesen édes és nem is vészesen drága), de persze végigkóstolhatod a kínálatot. Sajt helyett a Lidl árul MozzaMio és Trapi néven helyettesítőt, de gyorsan penészedik felbontás után. Rakott étel tetején szépen olvad, magában ízre nekem nem jött be. Tejfölre is van Vegaföl a Lidl-ben, vagy Creme vega (Dr. Oetker), utóbbi szójás, viszont szerintem sokkal finomabb (és drágább). A Sparban kapható néha egy tasakos tejfölhelyettesítő, igazából az ízlett a legjobban, és állagra is jó. Tejszínre kipróbálhatod az Alpro cuccait, bár szerintem sokat nem érnek, tkp. liszt+zsír+víz van benne arany áron. Tejszínhab (hajtógázos) Schlagfix márka van, én a Herbaházban tudtam venni.


Amúgy meg a címkéket kell bogarászni. A tejszármazékok ki vannak emelve vastag betűvel, mivel allergénnek számítanak, szóval nem olyan nehéz.

2023. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Felvágottak közül a Kométa termékeit eheted, rá van írva a csomagolásukra is, hogy tejmentesek (kivéve persze a sajtos párizsi), asszem a pick oldalán is tudsz szűrni allergénekre.

Ha pl fornettit szeretnél enni, elméletileg az eladónál kell lennie allergén listának (barackosban nincs, ha jól emlékszem).

Csészés margarinoknál amelyiken rajta van a vegán jel (van Rama meg Vénusz is olyan), azokat is, ugyanúgy a sütőmargarinoknál is.

Ha sütni szeretnél, a növényi tejek is nagyon jók, az élesztő azokban is gyönyörűen felfut :D

Én mikor édességre vágytam és csokit ugye nem ehettem, lekváros kenyeret ettem. Amúgy vannak olyan kenyerek, kiflik, zsemlék, amikbe rakhatnak tejet, érdemes a pékségben megérdeklődni, ahol veszed. Nálunk pl a zsemlében nem, de a kifliben volt tej, meg az egyik fajta kenyerükben is. A sina fehérben viszont nincs.A legtöbb péksütiben viszont van.

Az elején rengeteget böngésztem a cimkéket, kérdezgettem az eladókat, aztán belejöttem.

2023. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

A vegán címkével jelzett dolgokban nincsen semmi tejes.

Boltokban külön vannak általában csoportosítva.

A tej helyettesítésére nekem a mandulatej vált be a legjobban.

2023. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Étcsokiból van tejmentes. Éhen is haltam volna anélkül.
2023. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Mindent, aminek az összetetételèben nincs tej vagy tejszàrmazèk.

Csak úgy vàsàrolj, hogy nézed a cimkét.. a leglehetetlen dolgokban is lehet tejsavó pl..

Mondjuk a margarinok többsègèben.


Odamèsz a “mentes” polcokhoz a hipermarketben és választasz helyettesítô termèket, ha igényled.

Nekem nem lenne szükségem rá, elvagyok a tejtermèkek nélkül is.



Más kérdés: csak pöttyös a baba, vagy vétvétrllel igazolt, hogy érzékeny?

Az előbbi normàlis, de sok régimódi védőnő és gyerekorvos rávágja, hogy tejérzékeny, holott nem is..

Mire kiürül a szervezetedből a tejszàrmazék (2-3 hét) addigra a normális pöttyösődés nagyon beindult hasfájás is konszolidálódik a babánál, így sokszor tévesen zt hiszek, hogy valóban tejfehérjeérzékeny a baba.

2023. ápr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!