Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le a majdnem...

Hogyan szoktassam le a majdnem 2éves kisfiam a ciciről?

Figyelt kérdés

Már nagyon nagy teher nekem, éjszakánként nem hagy aludni, cumizik rajta, napközben is egész nap rajta lenne.

Ha nyilvános helyen vagyunk akkor is benyulkál és vetkőztet.

Van egy nagyobb lányom, vele sem tudok eleget ez miatt foglalkozni.

Ha nem jönne belőle semmi, azt sem bánná, csak cumizzon rajta.

Próbáltuk cumira szoktatni, nem fogadta el a 20.fajtát sem.


Kérlek segítsetek, hogyan szoktassam le.


2023. máj. 10. 08:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerűen nem adod oda neki. Kegyetlen ordítás lesz, de ez már nem egészséges, amit írsz. Ragaszd le, mond neki hogy beteg lett. Csak drasztikusan lehet ,fokozatosan nem. Pár nap nehéz lesz.

Vagy ha van nagyszülő akivel elvan, elvállaja ezt a feladatot, vidd oda pár napra. Mikor hazaér, pedig ne add oda újra.

2023. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Én egy éves korától szoktatom le fokozatosan, most másfél éves és már csak az esti van. Én azt csinálom, hogy ha éjszaka felkel adok neki kis szívószálas kulacsból vizet, aztán simogatom. Van, hogy nem tetszik neki de max 5 perc nyöszörgés után kifingik. Ha nyilvánosan matat a pólódba, mondd hogy nem, vedd el a kis kezét, adj neki inni vagy valami nasit, tereld el. Azt, hogy este, hogy szoktatom le még nem tudom, mert nagyon jól működő rutinunk van, de egyelőre én ezzel együtt tudok élni. Napközben tuti nem engedném már a 2 évesnek és lehet az éjszakaival kapcsolatban az elsőnek van igaza és csak drasztikusan lehet, ha nem megy ilyen kíméletesen.
2023. máj. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen már ne akard cumira átszoktatni.
2023. máj. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Nálam is ez volt. Éjszakai alvás tréninggel rászoktattam arra hogy éjjel aludjon. Nappal meg csak itthon van cici.
2023. máj. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanebben a helyzetben vagyok, fiam 2éves múlt, annyi, hogy ő csak esti altatáskor illetve éjszaka kéri. Napközben már el tud aludni nélküle is.

Jelenleg 9hetes terhes vagyok így elég sürgősnek érzem a dolgot, magamnak is szeretnék pihenést a második előtt illetve tényleg teher már.

Drasztikus megoldáson gondolkozok, a védőnőm azt ajánlotta, kenjem be reszelt fokhagymával, így hátha nem fog ízleni neki és nem fogja kérni. Biztos nem lesz fáklyás menet de valamit muszály tenni.

2023. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Pont 2 éves volt a lányom, amikor leszoktattam, mert már nekem is teher volt (24 hetes terhes voltam már a kicsivel). Én olyan értelemben fokozatosan szoktattam le, hogy először csak egy-egy alkalmat vettem el, de azt fixen - pl a délelőtti cicizést hagytuk el leghamarabb, kínáltam kajával, innivalóval helyette, és összebújtunk, simogathatta, ha ez nem volt elég. Mondtam neki, hogy most a cici fáradt, hagyjuk pihenni. Illetve megbeszéltük, hogy csakis otthon van cicizés, így ezzel tudtam trükközni a többinél, pl délután egész délután kint voltunk játszótéren, kirándulni, strandolni, stb, pár napig, és azidő alatt ugye el is lett terelve a figyelme és megszokta, hogy nincs cici abban az időben, így pár nap után már itthon se kérte, vagy elég volt a simogatós-fáradt a cici dologgal jönni.

Altatáshoz húztuk a legtovább, de nappali alváshoz valahogy sikerült anélkül elaltatni, hátsimivel, bújással, meseolvasással (ekkor került az életünkbe az esti mese, előtte annyira nem érdekelte, csak cicin aludt el), estére meg párszor a nagymamánál aludt, és valahogy így átálltunk. Szintén alternatíva a cici simogatása volt.

Éjszakára meg vízzel kínáltam, ringattam, sétáltam, bújtam vele. 3 nap alatt leszokott róla, egyre kevesebbszer kérte (mondjuk ezt még másfél éves korában csináltuk, mert nem akart összejönni a tesó, és amúgy is csak cumizott rajtam, meg csócsált meg minden). Onnantól sem aludta még át az éjszakákat, de legalább elég volt összebújni vele, nem kellett cici is.

Illetve olyan pólókat kezdtem hordani, amiből nehéz kivadászni a cicit, meg nincs annyira szem előtt.

Nálunk ezek jöttek be. Szépen, lassan, összességében ~2 hónap alatt, de szinte semmi sírással, a kapcsolatunkat és a bizalmát felém nem károsítva összehoztuk.

2023. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves 5# vàlaszoló.

Épp most próbàltam ki a foghagymás tipped, és kudarcot vallot, ugyanis előszeretettel nyalogatta le róla a reszeléket és cicizett tovább mintha misem történt volna. 🤦‍♀️

2023. máj. 10. 12:34
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt nem számoltam bele, hogy ha szereti a fokhagymát.. :D

#5

2023. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
De minek trükközni? Fokhagyma, csípős paprika meg minden hülyeség... Nem adod oda és kész! 2 éves, basszus, ne már, hogy ő dönthet! Üvölt? Hát üvöltsön, lesz pár rossz nap, aztán szépen elfogadja a dolgokat. Kapjon sima tejet vagy junior tejitalt helyette, pohárban vagy akár cumisüvegben, hátha ízlik neki. Ennél sokkal fontosabb dolgokban is kell majd szigorúnak és következetesnek lenned, mi lesz akkor, ha már ez se megy?? Tényleg nem bántásból...
2023. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
68%
9. Mondjuk 2 évesen szerintem nagy hülyeség cumisüvegre már rászoktatni. Meg ez a had üvöltsön, ember 2 éves. Nem 6… azért szerintem marha kegyetlen felfogás, hogy had üvöltsön. Persze következetesnek kell lenni, lépéseket kell tenni de egyből elvenni a 2 évestől ami eddig a nyugalmat jelentette neki…hát elég genya dolog.
2023. máj. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!