Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor szokja meg, hogy nincs...

Mikor szokja meg, hogy nincs nappal cici? Rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 hónapos, szeretném lassan leszoktatni a szoptatásról, ezert azzal kezdtem, hogy nappal már nem kap cicit, csak alváshoz, tehát napi 1x. Este, éjszaka még kap. Egy hete vagyunk így, de még mindig nem szokta meg, és kéri a cicit napi 3x biztosan. Igyekszem ilyenkor lefoglalni valamivel, esetleg vizet, ennivalót adni, és mondom neki, hogy majd ha megy aludni, akkor ez cici. Egy idő után feladja persze, de változó, meddig próbálkozik. Délután egyébként már előtte is kibírta gond nélkül, inkább délelőtt, estefelé a problematikus. Azt gondoltam, pár nap alatt megszokja, ez normális, hogy eddig tart? Mikor szokja meg? Lassan majd szeretném az éjszakait is csökkenteni, de hát nem tudom mi lesz így.
2023. máj. 12. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Jól csinálod, ki kell tartani. Van gyerek aki elsőre elfogadja van akinek több idő kell. Nagy változás ez, de hidd el meg fogja érteni!
2023. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

En a vagy kap, vagy nem elvet vallom.

Fiam is nem akarta elfogadni azt, hogy nem pattanok mar minden csettintésére cicire tenni.

Addig húztuk, szenvedtünk, elvettem teljesen mert besokalltam.

Utana nem is kereste.

2023. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Egyesével kell(ett volna) elhagyni az alkalmakat, nem egyszerre az összes napközbenit. Most már csak kitartással tudsz előrehaladni, mert ha visszatáncolsz, azzal mindkettőtöknek megnehezíted a folyamatot.
2023. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Én direkt fordítva kezdtem. Éjszakait hagytuk el, abból volt nagyon elegem, apja kelt hozzá. Direkt egy hosszú hétvégén kezdtük, hogyha nyűgös lesz, bírjuk. Jól fogadta, apával nem is kérte. Amikor már nagyon könnyen elterelődött a figyelme, elkezdtem kihagyni a nappalikat is.
2023. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Olvastan előtte én is, hogy fokozatosan csökkenteni, de nálunk ez annyira összevissza volt, az volt az érzésem, hogy állandóan kéri (főleg délelőtt). Picit besokkaltam, azért lett így, hogy akkor nappal nem. Alváshoz meg egyelőre muszáj, mert máshogy nem alszik el.
2023. máj. 12. 19:36
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem fordítva, a nappaliból volt nagyon elegem. Éjszaka nem zavar annyira, nem kel sokszor mostanában, ki lehet bírni. Meg ugye az altatáshoz kell.
2023. máj. 12. 19:38
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

“Alváshoz meg egyelőre muszáj, mert máshogy nem alszik el.”

Hidd el, nem maradna ébren egy életen át.

Lehet, hogy a te babád könnyebben megértené, ha sosincs, mint azt, hogy csak este/éjszaka van. Nem egyformák a gyerekek.

2023. máj. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
Fokozatosan kellett volna elhagyni,neki ez egy kötődés ami nyugtat,te meg egyből élveztem. Dohányzásról is fokozatosan szoknak le. Enyém másfél éves és bizony még mindig jól jön a szopi mikor fogzik és semmit nem eszik. Nem vagyok cicista,de nem is vettem volna el egyben,már csak azért sem mert most bölcsi jön neki,nem kell még egy stressz faktor.
2023. máj. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7 Lehethogy elaludna, de csak sok sírás után, amit meg nem szeretnék.


#8 De hát nem vettem el tőle teljesen, pont ez az. Igen, talán túl hirtelen döntöttem így, talán jobb lett volna napszakonként, de most már nem akarok visszalépni.

2023. máj. 13. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!