Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák mit esztek?

Szoptatós anyukák mit esztek?

Figyelt kérdés
Már kifogytam az ötletekből, a tejet és a zöldségeket próbálom kerülni
2023. máj. 13. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már 8 hónapja szoptatok, most már mindent eszek. Az elején én is próbáltam figyelni, de nem 100%-ig tartttam be az előírásokat, mert állandóan éhen akartam halni akkor is :)

Kenyeret mondjuk az elejétől sokat eszek, de húst és gyümölcsöket is. Óvatosan tejterméket is eszek az elejétől (vajkrém, sajtok stb.), csak a tejet próbáltam visszafogni az elején.

Amúgy olvastam olyat is, hogy a K-betűsek nem is rosszak, mert az anya szervezete már lebontja, a babáéban így már nem lesz tőle gáz (😀), de azért nem tudtam volna lelkiismeretfurdalás nélkül tömni magamba a káposztát :)

2023. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ettem-ittam anno, kivéve alkohol. Hat hónapig volt kizárólagosan anyatejes a kisfiam, soha semmi gond nem volt.
2023. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már a 10 éves lányom születésénél is azt mondta a doki, hogy egyek mindent. És egy éve is ezt mondták. Soha nem volt semmi reakció egyik gyereknél sem, pedig én tejterméken élek kiskorom óta.
2023. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

2 évig szoptattam. Az elején semmi de semmi puffasztót nem tudtam enni. Aztán szépen lasssssan bevezettem mindent magamnak. A lányom extrém hasfájós volt,ráadásul beteg is. Volt olyan időszak, hogy egy paprikát nem tudtam megenni.


A szoptatás néha lemondásokkal jár. De az a szép benne,hogy nem a te érdeked. Hanem a babáé. Tehát azt teszed, (eszed), ami neki jó.

Nekem ez a nézet sokat segített.


Persze van olyan baba,akinek az édesanyja literszámra issza a bolti tejet,és semmi baj nincsen. Az a könnyebbik eset.

2023. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Elsőnél én is rágörcsöltem a dologra , a másodiknál már ugyanúgy ettem mindent. Nyilván alkoholt nem ittam. Zöldsegfélék nem okoznak semmi gondot, tejtermékeket is csak akkor kell kerülni, ha a babának kiütései lesznek tőle. Nyugodtan ehetsz bármit, már megdőltek ezek a tévhitek.
2023. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Amitől én puffadok azt nem eszek, minden mást igen. Mi már rég hozzátáplálunk, és halkan jegyzem meg, hogy neki semmi baja egy csomó olyan kajától, amitől nekem igen. Ezek a kis szegények eleinte attól puffadnak, görcsölnek, hogy nem nagyon tudják lebontani a laktózt. De ez van, ezt a természet így alkotta meg. Ez nem probléma, direkt van így! (A bélflóra kialakítása miatt fontos.) Kellemetlen nyilván, de normális.
2023. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt olvastam mostmár az az ajánlás hogy mindent lehet enni, mivel a változatos táplálkozás a legegészségesebb, illetve egy csomó dologról kimutatták hogy nem is tud az anyatejen keresztül puffadást okozni a gyereknél.

Én ettem is mindent. A korábbi ajánlások szerint gyakorlatilag vizen meg levegőn élhettek a szoptató anyukák.

2023. máj. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindent eszek, ami jól esik, de nekem a babám semmire sem tünetel. Nyilván ha kiütései lennének vagy jobban sírna valamitől, akkor azt kerülném, de semmikor sem bizonyosodott be, hogy amikor rosszabb napunk/éjszakánk volt, annak bármi köze lett volna pl egy lencsefőzelékhez vagy a málnás sütihez vagy bármihez.

Most 6 hónapos a babám, de lassan 3 éve szoptatok majdnem egyhuzamban, tandemet terveztem de a nagyobbam szülés előtti hetekben elhagyta magától a szopikat. De jól is nézne ki, ha pusztán a szoptatás miatt 3 éve nem ennék kellően változatosan vagy valami.

2023. máj. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kerültem semmit, (alkoholt: nyers tojást/ húst leszámîtva)


A gyerekem egy ételre reagált, azt kihagytam (cukkini, és kígyóuborka héja)


Sok-sok zöldséget ettem, mert így is emésztési problémàim voltak.

Kellett a sok rost.


Nem kerültem a K betűt.


Tejet nem szeretem ( kávéban sem!)

De nem diétáztam rá.. szinte mindenben van tej/ tejszármazék—> van tejfeherjeérzékeny a családban, sokszor a tejmentes folgoknál is figyelni kell, cimkét böngészni…

2023. máj. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a puffasztó dolgok azért puffasztanak, mert az emésztés melléktermékeként extra gázok keletkeznek. Ezek a gázok nem jutnak át az anyatejbe, nem lesz tőlük bubis vagy valami :D Ugyan mikro- és makrotápanyagok bőven jutnak át az anyatejen keresztül a babába, de maguk a rostok és a lebontásukhoz szükséges baktériumok, akik ezeket a gázokat termelik, nem. A rostok egyértelmű, hogy miért, ezek a bacik meg az emésztőrendszerben érzik jól magukat, nem fognak átvándorolni a véráramba és onnan az anyatejbe. Szóval az, hogy a puffasztó vagy a K-betűs dolgok miatt sírna többet a baba, eleve hülyeség (mondjuk ez a K-betűs szabály... Ha külföldön élek, akkor a karalábé már nem puffaszt, mert nem K-betűs? :D ). Nyilván lehetnek bizonyos anyagok az uborka héjában a paradicsomban az akármiben, amire a baba egyénileg érzékeny, ezt tapasztalati úton tudod kizárni, ugyanakkor univerzálisan kerülni az összes zöldséget emiatt, amolyan megelőző jelleggel, az inkább árt, mint nem. Az egyoldalú táplálkozás neked sem tesz jót, legyengülsz, beteg leszel, egy (szoptatott vagy sem) kisbaba mellett meg pont nem ez a kívánatos.

Azt meg jól mondja a #9, ha tejérzékeny a kicsi, akkor nem elég csak magát a tejet és tejtermékeket kiiktatnod, kerülnöd kell a keresztallergéneket is (banán, marhahús pl), és oda kell figyelni, hogy semmiben sem legyen adalékként tejpor, tejszármazék. Ha ezt összeveted a zöldségkerülő étkezéssel, akkor kb csirkét ehetsz rizzsel, ami persze tök jó, de azért tudjuk, hogy nem az igazi hónapokig minden étkezésre azon élni.

2023. máj. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!