Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Szoptatnátok?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. A felső egyes fogam tönkrement terhesség alatt. Időben elmentem fogorvoshoz és kezeltettem is de városi orvossal (körzetessel) aki mint kiderült megfúrta de rossz helyen és ráadásul vissza se tömte normálisan. Ezért a fogam elhalt de a csont begyulladt és tombolnak ott a baktériumok. Jelenleg már nem tudok enni inni aludni. Elmentem magánúton fogászatra ahol azt mondta az orvos fúr egy lyukat rá hogy a baktériumok kitudjanak jönni mert így nem tudja legyökérkezelni nekem. Már kettesével szedem a rubofent, lüktet az egész, rettegek hogy kihúzzák. Antibiotikum kéne rá de azt nem lehet szoptatásnál. Nagyon szeretem szoptatni a gyerekem de tápszeren is feltud egészségesen nőni míg nekem egy fogam van, nem bírom már a fájdalmat... Mit kéne tennem?
2023. máj. 23. 02:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha ennyire elviselhetetlen, akkor ne szoptasd. Persze jó az anyatej, de nem kell belegajdulni, ha bírod anyagilag is ugye. Egyébként hány hónapos a baba?
2023. máj. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan antibiotikum, amit lehet szedni szoptatás alatt is. Nekem is volt rögtön szülés után egy 14 napos kúrám, mert bent hagytak két méhlepény darabot…
2023. máj. 23. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a fogorvost, hogy tud e szoptatás barát antibiotikumot írni. Van olyan ami némi veszélyt hordoz, de az antibiotikumok többsége teljesen biztonságos.
2023. máj. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menj masik fogorvoshoz!!!!



Nekem konkretan terhesen kezelt fogat..

Szoptatàs alatt gyökèrkezelt, antibiotikumot pedig mindegyik gyereknèl szedtem, nem csak fog miatt.

Mivel 2017 òta vagy terhes voltam, vagy szoptattam..


Van egy egèsz csokorra valò antibiotikum, amit lehet szednu terhesen .. szoptatàs alatt pedig mèg annàl is több.



Ha ennyire kilennèk, es semmikèpp nem akarnèk antibiotikummal shoptatnj ( de miert is tennèm, ha lehet?) akkor az 5 -10 nap alatt szoptatàsbaràt modon adnàm lefejve a tejet neki.

2023. máj. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


4. Vagyok


Sokszor az orvosok is itt ellenôrzik mit szabad..


Alacsonyat simàn..

Közepeset mèrlegelni kell

2023. máj. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 NTBS ***** válasza:
69%
Igen, szoptatnék.
2023. máj. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Amoxicillint pl szedhetsz szoptatás alatt is, csak érdemes a babábak is adni normaflore-t közben.
2023. máj. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetnr antibiotikum melett szoptatni!Már úgy van kialakítva,hogy szoptathass mellette.

Én is szedtem 7 napig napi 2x,tegnap fogyott el a doki szerint biztonságos!

2023. máj. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Augmentint pl. lehet szoptatásnál, és van többféle, ami kompatibilis vele, nekem bölcsességfogat húztak ki, ha beugyulladt volna, szedhettem volna.
2023. máj. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Lehet antibiotikum mellett szoptatni.
2023. máj. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!