Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom hogy elég neki a...

Honnan tudom hogy elég neki a tejem? Lentebb kifejtve.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet hogy másfél hónapig tápszeres + anyatejes volt a babám. Eleinte próbálkoztam cicire tenni, de nagyon sebes volt. Nem kínoztam tovább a mellem. Elkezdtem mindig lefejni és cumiból adni neki.


Most pedig kb 5 hete csak ciciből eszik. Viszont így nem tudom hogy mennyit. Amikor cumiból kapta, tartva volt a 3 óra kibírta. Most hogy ciciből eszik nem bírja. Sokszor fél óránként óránként enne. Pedig szerintem jönne, mert ha megnyomom a mellem akkor csordul belőle a tej. Viszont mégis bizonytalan vagyok hogy vajon eszik e eleget. Kevesebbet is szopizik mint amikor cumiból kapta. (Az elején még volt mérleg) Már nincs mérleg, nem tudom mérni. Napi kb 3-4 pisis pelus van úgy hogy nem cserélem minden evesnél. Ha igen akkor olyan 5-6-7 körül alakul.

2 hónapos és 6300g körül van.

Az a baj hogy így hogy nem tudom hogy evett e eleget, hogy amiatt sír hogy nem evett és nem jön, vagy amiatt mert nyűgös, fáj a pocija, stb.



2023. máj. 23. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Hagyd, hogy jól kiszopja az adott cicit, mert így a zsírosabb tejhez is hozzájut és jobban, hosszabb időre eltelí, mint a kevésbé zsíros, "cukrosabb" eleje.

Ha úgy érzed, hogy ez megvan, csak utána válts mellet.

2023. máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
2023. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2023. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért van sokat mellen, mert megnyugtatja, nem csak az étel kell neki. Eddig belefért neki a 3 óránkénti cumisüveg, mert az nem szólt másról, de anya melle/illata/testközelsége más, az egy komfortos, biztonságos közeg.

2 hónaposan 6300 gramm meg jó nagy súly, biztos nem éhezik.

2023. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnyomod a melled, jon a tej. A gyerek pisil-kakil eleget es ezek szerint hizik is, gondolom nem 6 kiloval szuletett.

Tejed az van, meregetni evesek utan halal felesleges a ti esetetekben, mivel minden jel arra utal, hogy eszik eleget.


Az, hogy milyen gyakran keri a melled, mas teszta. Nem csak eszik ilyenkor, hanem cumizik is, nyugtatja magat. Illetve szomjas is lehet, nem csak ehes melegben, neki ez az innivalo is.


Ez idegorlo amugy, tudom, a kisfiam 1 honapos es folyamat mellen van. Kezdek megorulni, de tudom, hogy ez termeszetes, vannak ilyen babak :D


Szamomra az mar alom lenne, ha csak orankent kerne…🥲

2023. máj. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen gyarapodott, de az a tápszertől volt. Hiszen kb 1 hónapig a tápszer volt több. A fél hónap pedig fele anyatej fele tápszer. Kb 1 hónapja van csak anyatejen (egybe folynak a napok szóval nem tudom). Még mint írtam akkor jóval többet is evett, mint most.


Egyébként úgy csinálom, hogy egy ideig csak az egyik cicire teszem, pl 3 szoptatáson keresztül, aztán jön a másik.


De néha egyébként vergődik is a cicin, de nem mindig. Megőrjít amikor nem tudom mi a baja.:/


Hát igen elég sok, én is érzem. Amikor a hordozóba van akkor a legnyugisabb amúgy.:) Bár szerintem nekem kevesebbet van cicin mint neked a kisfiad.

2023. máj. 23. 20:53
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

"Egyébként úgy csinálom, hogy egy ideig csak az egyik cicire teszem, pl 3 szoptatáson keresztül, aztán jön a másik."


Miért? Ki javasolta, hogy így csináld?


Miért ragaszkodsz a 3 óránkénti szoptatáshoz?

2023. máj. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem ragaszkodok, csak amikor cumiból kapta akkor kibírta. Igaz hogy tápszert is kapott de az anyatejnêl is bírta. Most meg nem.


Azért csinálom igy

2023. máj. 23. 21:13
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Vegyel egy merleget, ha ez megnyugtat, miert ne.


Ez a vergodes meg tok sok dologtol lehet, nekem is szokta csinalni, altalaban nalunk az az oka, hogy kicsit lassan indul meg a tejem, muszaj szivnia a semmit 1-2 percig, de utana mar jo. Na es ehhez sokszor turelmetlen…:)



De egy szoptatasi tanacsadoval is felveheted a kapcsolatot ha bizonytalan vagy.

2023. máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

....mert úgy tudom mint az egyes.

És mivel van hogy csak 5 percet szopizik, nem hiszem hogy a hátul lévő tejhez is eljut. 🤷🏼‍♀️

2023. máj. 23. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!