Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 szoptatás közt lehet mellszí...

2 szoptatás közt lehet mellszívót is használni?

Figyelt kérdés

Vagy akkor nem maradna tej a 2. szoptatásra.

Tehát:

1. Szopizik a baba

2. Mellszívó, amíg pl alszik

3. Megint tud szopizni?


2023. máj. 24. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Lehet. De minek?


Én szoptattam 2 évig, nem volt szükség fejésre. Nem is értem sokszor,hogy miért olyan egyértelmű sokaknak,hogy a szoptatás egyenlő az állandó fejéssel.

2023. máj. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdező ezzel énnis bajba vagyok..Védőnő szerint lehet így és a tej ugye sose fogy el..Elvileg ha fejsz közte akkor szaporítod a tejet..
2023. máj. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

2! De ha szaporítod a tejet,ami amúgy is elég lenne,akkor mindig feszülni fog a melled,csomósodni fog, be is gyulladhat.

Ha van elég tej,akkor nem kell fejni. Többet árt,mint használ!

2023. máj. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Felesleges pluszban fejni, hacsak nem akarod leadni például anyatej gyűjtő állomáson.
2023. máj. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Eleinte én is fejtem mindig közvetlen szoptatások után, mert ikreim vannak, és nem elég nekik csak a szoptatás, vagyis szerintem az lenne, ha nem lett volna már a legelején a kórházban rájuk szoktatva a tápszeres pótlás is. Mostanra már ezt egy pár hónapja abbahagytam, és sokkal jobb így, nem tart olyan sokáig egy etetés, és úgy érzem, hogy pont amiatt van több tejem, mert nem fejem. Így is kérik utána az üveget is, de szerintem ez csak a megszokás miatt van, nem idegeskedek már ezen sem, csinálok nekik egy kevés tápszert is, és kész.

5 hónaposak, napi 5 alkalommal esznek, de már csak háromszor szoptatok, egy étkezést már kiváltottunk, egy másikat pedig félig, ott is a másik fele üvegből tápszer.

Ha nem érzed úgy, hogy muszáj pl ahhoz hogy ne apadjon el a tejed, ne fejj, mert csak magadat stresszeled ezzel.

2023. máj. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a babának fog jutni úgy is. Ha meg nem, max odaadod a lefejtet kispohárból. Nekem kellett fejni az elején, mert koraszülött a fiam, és eleinte lefejt tejet kapott. De közben már kezdtem szoptatni is. És volt olyan, hogy pont akkor ébredt fel mikor befejeztem a fejést, behívtak szoptatni, és simán kiszívta a szokásos mennyiséget.
2023. máj. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igazság szerint van egy másik lányom és adnék neki is megint anyatejet (22 hónapos korától) néha a lefejt mennyiségből, mert ő már nem szopizik..
2023. máj. 26. 14:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez esetben te így tartod jónak, akkor nyugodtan. Ártani nem ártasz vele. Amúgy van ismerősöm, akinél a terhesség vége felé elválasztott nagyobbik gyerek újra szopni kezdett, mikor a kicsi pár hónapos volt, szóval akár ez is lehetséges (nyilván, ha engeded neki). Náluk is kb. két év volt a gyerekek között.
2023. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!