Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy állnak a kórházban...

Hogy állnak a kórházban ahhoz, aki nem akar szoptatni?

Figyelt kérdés
Van erre valami protokoll?
2023. jún. 24. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem kötelezhetnek rá, de ne számíts semmi jóra. Esetleg azt a 2 napot próbáld kibírni, ha annyi még belefér, otthon meg tápszer.
2023. jún. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Nemhogy a kórházban, de még itt hogy állnak majd hozzád... :D

Minden sz_rnak el leszel hordva a kommentelők által, 53 "minek neked gyerek, add örökbe inkább!" választ fogsz kapni.


Kérdésedre a válasz:

Én magánkórházban szültem, ott semmi negatív tapasztalat nem ért, semmivel kapcsolatban.

Magyar egészségügy állapotait elnézve meg, hát igazából azon sem csodálkoznék, ha az sem tűnne fel senkinek, ha bablevessel eteteted a gyerekedet. De olvastam itt, hogy valaki írta, hogy az ő mellét megrángatták (!!), tényleg nincs teje... Szóval változó, de kötelezni nem kötelezhetnek rá.

2023. jún. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Mint a veres rongyra.

Parom 3. gyerekkel volt bent. A 3.-ra jutott el addig, hogy ki tudott allni a jogai mellett. Elotte egyeztetett a jogi kepviselovel, illetve kikert minden infot, pl ki a foorvos stb akivel beszelnie kell ha gond van.

2023. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, azt nem írtam, hogy van már egy gyerekem, aki tápszeres volt. Ott az volt, hogy nem fogadta el, pedig a szándék megvolt, a cumisüveget meg egyből, mivel egyszerűen alig jött valami.

Nekem nem vált be a "legyen mellen egész nap" mantra, mert nem történt semmi.

Mikor egy óra alatt kb fél decit sikerült fejni, ott hagytam abba, nem is volt semmi hátulütője, mert elapadt simán az a semmi is.


A kórházban meg végig parasztok voltak, nem akarok még egyszer ezen keresztül menni, hogy nem eszik a gyerek, és sír mert éhes, és alig adnak pótlást.


Hozattam be cumisüveget meg tápszert, én magam etettem titokban. Egyből elkezdett hízni, és mehettünk haza.


Hacsak nem fog magától lövellni, mint a gejzír, én nem fogom magam és a születendő gyereket még egyszer szivatni.


Kíváncsi vagyok, van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban.

2023. jún. 24. 10:04
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor azóta sem változott semmi, ezek szerint.
2023. jún. 24. 10:07
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Kórházfüggő. Két gyerekem van, két kórházban születtek, az egyik minősített bababarát, a másik nem.


A bababarát kórház anyabarát már nem volt, ott kb lelki terror ment a szoptatás körül. A szoptatási tanácsadás kimerült a gyerek csecsre buktatásában. Négyen voltunk a szobában, mindenki szoptatni akart, ennek ellenére kivoltunk. Nekem első gyerek volt, hiába olvastam, azt sem tudtam merre vagyok arccal előre, a baba rögtön szétkapta a mellbimbómat, a válasz az volt hogy tűrjem és kenjem, ami ugye semmit nem ért, hiszen az iszsz miatt fél óránként mellre kellett rakni... A második napra már minden nyekkre én is sírni tudtam volna, hiszen tudtam, szoptatás jön. A négy gyerekből kettő bónusz kórházi napokat nyert, mert nem adnak pótlást, csak ha már kikerics sárga a baba. Az egyik szobatársam zokogva fejt fél éjszaka... Hát igen, ma már tudom hogy ez teljesen beteg dolog volt. A vicc hogy hipotón lett a baba, és nagyon hamar tápszeres lett, és vaskos averzióm alakult ki az egész szoptatás téma körül. Egyébként ebben a kórházban beszólnak a cumiért meg mindenért. De tudni kell, hogy joguk nincs ahhoz hogy bármit elvegyenek tőled vagy bármire kényszerítsenek. Csak általában az első babasoknál nagyon működik a beszólogatás.


A második kórház egy fokkal jobb volt, ott is szoptatás pártiak voltak, de annyi volt hogy kérték, az első 24 órában csak szoptatás legyen (ha akar valaki szoptatni). Bár ez csecsemősöktől erősen függött, valamelyik csecsemős forszírozta jobban a szoptatást, de volt szélsőséges eset is, aki kb szórta kifelé a tápszert. Általában ha a baba 24 óra után nagyon sírt az éhség miatt, kérésre adtak tápszert egy szó nélkül. A kórházi csomagba is kértek saját cumisüveget. Én fejni akartam, biztattak rá, szoptattam is, de nagyot esett a súlya (10%, és három kiló alatti baba), így a csecsemősök ajánlották hogy kérjek pótlást és adják a fejt tejet. Végül kértem és örültem neki hogy így tettem, már a kórházban jelezték hogy ez a babám is laza (ezt a hipotóniát hozzuk stabilnak), szóval hiába van tejem valamennyi, nagyon rossz hatékonysággal cicizik, órákon keresztül a nagy semmit... Így viszont megállt a sulyeses és én is nyugisabb voltam. Azóta is fejek neki, cumizik.


Na a lényeg hogy kórháztol függ. Keményítsd meg magad, a te babád!

2023. jún. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Én az Uzsokiban szültem, ott volt egy anyuka aki nem szeretette volna szoptatni a babáját, elmondták neki a szokásos dolgokat a szoptatás fontosságáról, de azt is, hogy attól ha mégsem szoptatja, semmi baja nem lesz a gyerekének, majd tanácsokat adtak neki a tápszerezéssel kapcsolatban, üvegek tisztán tartásával kapcsolatban, meg úgy mindennel kaocsolatban ami összefüggésben volt a tápszeres táplálással.
2023. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ebben tapasztalatom még , de totál egyértek veled. Próbálj meg határozott lenni és állj ki magadèrt, tedd helyre őket ha kell. Unokahúgom tápszeres. Eddig semmi hátrányát nem láttam sőt...erősen gondolkodom, hogy ha odajutunk, nem fogom erőltetni a szoptatást.
2023. jún. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szoptatás párti vagyok, de a következő gyereknek viszem magammal bekészítve a tápszert meg az üvegeket. Úgy kellett könyörögnöm, hogy adjanak már pótlást, mert kanári sárga a gyerek, nekem meg nem indult meg a tejem.

Ha kell odaadom neki stikában majd, aztán próbálkozom tovább a szoptatással, de annak semmi értelmét nem láttam se akkor se most, hogy 3 napig visított a fiam az éhségtől, mert itt egyes alulfizetett dolgozok félistennek gondolják magukat és egy csecsemő felett izmoznak.

Szóval szerintem csináld, amit helyesnek gondolsz, nem méreggel akarod tömni, nem lesz semmi baja...

2023. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én SOTE 1-en szültem, ott velem volt a baba éjjel nappal. Későn lövellt be a tejem, éhes volt a nyomorult, úgyhogy kértem tápszert, adtak mindenféle visszakérdezés nélkül. Megmutatták, hol tudom sterilizálni a cumisüveget és visszamentek a szobájukba. Ha vittem volna tápszert, szerintem észre sem vették volna, hogy tápszerezek. Még kérésre sem nagyon akartak segíteni a szoptatásban, abszolút nem érdekelte őket, hogy szoptatok vagy nem.
2023. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!