Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy büfizzen a...

Mit tegyek, hogy büfizzen a babám?

Figyelt kérdés

Szoptatás után sehogy nem tudom megbüfiztetni a 11 napos babámat. Gyakran görcsöl a hasa, erőlködik, néha öklendezik is, de aztán folyton nyel és nem engedi ki, ha jönne is valami. Egyszer sem bukott még, de büfizni sem tud szinte sehogy, mindegy milyen pozícióba tartom. Csak nagyon nagyon ritkán jön ki mégis valahogy egy büfi, nem minden evés után.


Aggódok, hogy egyszer álmában fog visszajönni valami. Fészekben alszik, kis takaróval kitámasztom a hátát, hogy oldalt fekve maradjon, de még így is addig mozgolódik, míg a hátára fordul. Sokszor már attól is félek, hogy a sok büfi kísérlet közben meghúzom valamelyik végtagját, vagy kárt teszek benne valahol, pl a gerincében, ahogy erre meg arra forgatom, hogy büfizzen.


A másik dolog, hogy sok esetben felkel, eszik és még evés közben el is alszik és majdnem 4 óra múlva kel fel újra. Mennyire normális, hogy ahogy felkel, alig van ébren negyed órát és újra órákon át alszik?


Első babánk és annyira aggódok minden miatt. Jól akarok csinálni mindent, nehogy valahogy kárt tegyek benne, nem akarom, hogy bármi baja legyen 🥺 De legtöbbször nagyon elveszettnek érzem magam és igazából fogalmam sincs mit csinálok. Attól félek, hogy nem tudok kellően gondoskodni róla.


Szívesen meghallgatnám tapasztaltabbak tanácsait büfizés, alvás témában.



2023. jún. 25. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Büfidologban az idő fog segíteni. Ilyen picik ritkán büfiznek még. Ahogy nő egyre nagyobbat és gyakrabban fog. Éves után próbálkozz kicsit és ha nem megy tedd le nyugodtan. Sokan nem is büfiztetnek egyáltalán. Ne izgulj, nem fog megfulladni.

Összetörni nem tudod. Az lényeg hogy a feje és a gyomra közt egyenes legyen az "út" kifelé a büfinek. Keress videókat neten , vannak fent hogy lehet eredményesen büfiztetni.

Alvás: normális hogy alig van fent, nagyon pici még. Örülj neki, lesz ez még így sem. Lehet egy picit sárga és amiatt ilyen jóalvó, de ha a súlya gyarapodik és eszik rendesen akkor ezzel sem lesz gond, majd szépen elmúlik. Hétről hétre egyre többet lesz fent.

2023. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, hamarosan születik a 3. Babánk, van tapasztalatom.
2023. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Mintha magamat olvasnám 2 évvel ezelőttről: nálunk a fiunkat bárhogy is próbáltuk, nem sikerült megbüfiztetnünk. Pedig nálam jóval tapasztaltabbak is tettek rá több kísérletet is. Minden délután/este bántották a szelek, de büfi az nem volt. Megjegyzem bukás is talán kétszer az eddigi pályafutása során. Anyaként, első gyerekkel természetesen attól is féltem, hogy véletlenül kárt teszek benne, de meg a férjem "óvatos" kezeit is túlélte. Ami miatt még paráztam, az a hason altatás: úgy jobban érezte magát, sokszor csak úgy sikerült elaltatnom, de a bölcsőhalál... aztán 4 hónaposan megtanult hátról hasra fordulni és akkor elengedtem a dolgot.
2023. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Èn egy kicsit hátrafektettem az ölemben majd felültettem, az általában segített.
2023. jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

4- es válaszoló vagyok, a második gyermekem is fészekben aludt, hogy ne folyón vissza a szájába úgy tettem az öbölbe, hogy az egyik oldalára támasztottam a hátát, de úgy hogy ne forduljon át

Minden gyerek más, a fiam 3 hetes kortól alig aludt napközben, a lányomat 11 naposan is keltegetni kellett 3 óránként, hogy egyen, mert a súlya inkább csökkent

Majd idővel többet bír ébren lenni.

2023. jún. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elején nekem sem sikerült kicsiholni a büfit, talán csak ha felhúzott térddel lefeküdtem, a combomra fektettem, és felemeltem a karjait, ez NÉHA bejött.

Nemsoká megy majd szinte magától is, nyugi, ez most még normális :)

A folyamatos alvás is normális, de evés közben én ébresztgettem, piszkálgattam, hogy kaja azért elég jusson bele. De egyre többet lesz ébren, ahogy nő, addig pedig próbálj te is pihenni, mert utána nehéz lesz egy ideig, hidd el! :)

2023. jún. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hamar rajöttem hogy az enyém nem büfizős. Olvastam hogy nem minden gyerek büfizik, az enyemnek se sikerült szinte soha. Amikor elaludt a cicin, nem ébresztettem föl, mondjuk ő első napoktól sokat volt napközben is ébren.
2023. jún. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hetekbe telt, mire a lányom "megtanult" büfizni.

Addig kipróbáltam sokféle pózt, trükköt, amit itt-ott hallottam, kerestem videókat youtubeon, aztán 3-4 hetesen megérett a dologra, és kijött a felesleges levegő.

2023. jún. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!