Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1,5 éves elválasztása?

1,5 éves elválasztása?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, ki hogyan oldotta meg?

Az első kisfiamnál teljesen simán, gördülékenyen ment szintén 1,5 éves korban (terhesség miatt erősen ajánlotta az orvos), nem kérte, nem hiányolta.

A második kisfiam viszont a szöges ellentéte. Nem konkrétan a szopival van gondom, hanem, hogy az hiszem még a terhesség közepén aludtam át utoljára az éjszakát.

Zsír sincs már rajtam csak bőr 🤮

Tejem is elfogyott szinte, a semmit szívja, nagyritkán hallani ahogy kortyolgat párat, aztán vége is. De vagy fél órákat tud rajta lógni.

Az első szava a cici volt🤣

Tudatosan nem nyugtattam soha szoptatással.

Nagyon nagyon bújós, imádja ha szeretgetik és én is annyira imadom szeretgetni, de valahogy mindig cici lesz a vége..

Probaltam cumit (nem fogadta el soha), cumisuveget (szintén nem vált be), ringatást éjjel, mindent ami az eszembe jutott.

A testvére már elmúlt 3 éves, óvodakezdésig bölcsibe jár, tehát rengeteg időnk van egymásra, még csak arra sem lehet fogni, hogy így kényszerítené ki magának a figyelmet.

Kicsit kétségbe vagyok esve mert nagyon kimerült vagyok.

Köszönöm, hogy elolvastad, ha hasonló cipőben jártál, kérlek oszd meg velem, mit gondolsz.



2023. jún. 29. 12:13
 1/8 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de te tudsz olvasni, vagy hirdeted még, mennyire ostoba vagy.

De hogy tisztán láss, veszem a faradtságot, leírom mi a helyzet az első fiammal, akiről NEM ez a kérdés szól:

- 2 (kettő) éves volt, amikor a kicsi született.

-Addig CSAK vele foglalkoztam.

- Hiába, nem kezdett el beszélni.

- gondoltam jót tesz majd neki a közösség.

-AMIKOR ELMÚLT 3 (HÁROM) ÉVES, beiratkozás a bölcsibe (JANUÁRI, ÍGY CSAK SZEPTEMBERBEN KEZDHETI AZ ÓVODÁT )

- Lám, elkezdett beszélni.

Egyébként nálad a nappali ellátás máshol, kizarja a "szeretgetest "?


Jól sejtem, hogy idős vagy, vagy szimplán ennyire egyszerű?

2023. jún. 29. 12:34
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Egyszerűen ne adj neki többet. Mondd, hogy a cici betrg, ragaszd le. Legyél kitartó. Most jó idő vsn, ha egész nap kint vagytok kevésbé fogja hiányolni, mint a4 fal között. Ha megoldhatatò urazz el pár naora és legyen az apjával.
2023. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Van olyan ember aki elutazik napokra a másfél éves gyereke mellől ha nem muszáj?.. Szomorú. Utána csak még jobban hianyozna neki és ki se engedné a kezei közül.

Talán kend be valami olyan sziruppal amit nem szeret.

2023. jún. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, a gyerekorvos is az elutazást javasolta, én úgy vagyok vele, hogy a családom nélkül nem fogok elutazni sehova, mindenkinek rossz lenne.

Köszönöm szépen ötleteket, a többitkipróbálom!

2023. jún. 29. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Àltalaban masfèl èves mèg kicsi az teljes elvàlasztashoz. Ha ennyire kimerìtő a szoptatas, akkor lehetne az, hogy nappal az apja vigyàzzon rà pàr napig? Utàna könnyebb ritkìtani, esetleg reggeli-est szopit mèg megtartani.
2023. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Jézusom mi van ma? Eddig 2 kérdést olvastam itt el, de mindegyiknel kötekszik valaki, szanalmasak vagytok.
2023. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Kedves tahók az első oldalról, nem az volt a kérdés, hogy menjen-e a nagyobbik gyerek bölcsibe vagy ne, ha nem megy az értő olvasás, inkább ne válaszoljatok. A beszéd ezerszer jobban fejlődik közösségben, legyetek oly jók, hogy rábízzátok a gyerek szüleire, hogy járatják-e nyáron vagy sem, pont semmi közötök hozzá.
2023. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az ilyesfajta minősítés szerintem általában vagy a saját buntudatuk enyhitesebol, vagy elégedetlenségből fakad.

És elég káros, ha esetleg bizonytalanabb embert talál be, aki még magára is veszi/ el is hiszi.

Kínos. Szegyellje magát 💩

Köszönöm szépen a válaszokat

2023. jún. 29. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!