Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadhat a tejem, ha keveset...

Elapadhat a tejem, ha keveset eszek?

Figyelt kérdés
Két hetes a babám, a férjem dolgozik napközben, egyedül vagyok itthon a picivel, segítségem nincs. Van, hogy csak délben sikerül reggelizni és általában csak kétszer eszek rendes ételt egy nap, a többi vagy gyümölcs vagy joghurt. Vizet sem iszok két litert, csak próbálkozok. Tejem van elég jelenleg, ha egyik mellemből szoptatok, akkor gyakran folyik a másikból is, de anyósom állandóan leszid, mikor valahogy megtudja, hogy délben reggelizek, kérdezi, hogy “és mit csinálsz, ha elapad a tejed?” Folyton ezzel ijesztget, van ennek valami alapja?

2023. jún. 29. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Inkább a folyadék lehet gond


2 l nagyon kevés


Neked alig marad.

2023. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Saját érdekedben lenne jó odafigyelni a változatos táplálkozásra. Gyümölcs teljesen jó, esetleg próbálj meg reggel egy gyors zabkását, gabonapelyhet enni joghurttal. Folyadékot készítsd ki szem elé kimérve palackba és ha belebotlasz iszol egyet.

Ha egészséges, tápláló ételeket eszel gyümölccsel, joghurttal nem hiszen hogy gond lesz a tejjel. Anyós pedig hadd mondja.

2023. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

Nekem a tudatos alulevés diéta céljából (nem éhezés!) vitte a tejet rendesen. A 2 liter folyadék sem elég nekem.


Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy a babáik nagyétkűek voltak, és soha nem volt elég nekik a tejem, pótolni is kellett. Valaki meg gond nélkül csonttá fogy, szóval egyáltalán nem biztos hogy nálad gondot okoz. De okozHAT. Meg ne is áldozd fel magad ennek oltárán, egyél!

2023. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hányás-hasmenés vírussal is volt tejem, pedig két napig nem ettem szilárd ételt, és a folyadék sem maradt meg bennem.

A gyerek is beteg volt, csak anyatejen élt, szilárdat nem fogadott el. A tejem mentette meg a kórháztól.


Ettől függetlenül fontos, hogy egyél-igyál.

Ha tudsz, rendelj menüt. Nekem az elején a lakás több pontján volt kulacs feltöltve, így bárhol voltam, tudtam inni.

2023. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Igen elapadhat a víz és az étel.hiánya miatt is
2023. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem el, kicsit többet kell enni a szokásosnál, inni pedig jóval többet, azért általában a szervezetnek elég nagy teljesítmény több liter tápanyagban gazdag tejet előállítani, a semmiből nem tud ennyi termelődni. Vagy tej lesz elég, de te meg "elfogysz”, egyik sem jó.
2023. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

A stressztől simán, szóval jobb volna, ha anyós nem u... szólna bele.

Igyekezz normális mennyiséget enni-inni. Szerintem a kajával amúgy nincs gond nálad, a két normál etkezés + jogi és gyümölcs szerintem egyáltalán nem kevés. A víz lehete több, de az is tévhit, hogy 4-5 litereket kellene ini.

2023. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten èhezni kell ahhoz, hogy attól menjen el a tej. Te meg 2x eszel ,,rendeset" ès vannak kisebb ètkezèseid is. Gyümõlcs meg joghurt nem ,,rendetlen" ètel, az is teljesen megfelel.
2023. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyós inkább vigyen egy tál ételt a bszogatás helyett.
2023. jún. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Utolsonak.igaza van amugy nekem az első fiamnál az anyósom stresszeltetése miatt apadt el a tejem
2023. jún. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!