Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Leválasztás után hogy altattad...

Leválasztás után hogy altattad a gyermeked?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha addig cicin aludt el. 21 hónapos a kislányom, sikerült annyira lecsokkenteni a szopizas számát, hogy a déli alváshoz és az esti alváshoz adom csak neki. De őszintén szólva baromira megutaltam az egész folyamatot, mert csak cumizik rajta, és borzasztó irritáló érzés számomra. És mivel jön a tej húzza el magát, egy altatasnal kb 10 cicicsere van, illetve éjszaka 3x ébred .

Szóval szeretném teljesen elválasztani. Egyszer sikerült úgy elaltatnom, hogy ült az olemben és énekeltem neki, ringattam, de azóta sem.

Tudom, hogy itt határozottnak kell lenni, hogy akkor nem kap cicit és kész, de nagyon rossz passzban vagyok az utóbbi időben, nincs eppen sok türelmem sajnos.

Szívesen fogadok altatassal kapcsolatban tanácsokat, köszönöm



2023. júl. 1. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Fiamat cumival szoktattam le. Nem volt elötte cumis, mikor meguntam a szoptatást ugyan abban a pózban altattam, csak nem cicit, hanem cumit kapott a szájába. Simán áttért. 13hónapos volt akkor.


Lanyom alapból cumis volt, ő viszont a cumisüvggel szoktattam le. Ugyan úgy elfeküdtem mellé, mint elötte szoptatásnál, megitta a teáját, majd cumi és összebújás. 3 nap nehéz volt, utana nem is kereste. Ő is 21hónapos most. 10hónaposan választottam le.

2023. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Mikor álmos volt nem mentem a közelébe, ha nem látott el tudott aludni
2023. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
2 évig szoptattam. Elválasztás után Tente babát énekeltem neki és simogattam.
2023. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Én melléültem és simogattam, amíg el nem aludta. Előtte együtt elmeséltük, mi történt aznap. (Most is így altatjuk; 3 éves, 16 hónapos kora óta nem szopik. Vacsora, fürdés, időtől függően 1-2 könyv, "mai nap", ágy.)
2023. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Merjek válaszolni? Úgy látszik, itt semmilyen válasz nem jó.

Egyébként ha egy gyerek megérett az elválasztásra, akkor orális pótlékra biztos nincs szüksége. Ha addig nem cumizott és most a cumit elfogadja, akkor korai volt elválasztani.

Ha megérett rá, akkor nem kell elbújni előle meg menekülni, hanem elfogadja a simogatást, olvasást, szopi nélküli bújást.

2023. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom, valami szoptatásnáci pontozgat le mindenkit,aki szerint még 6 évesen is nyugodtan szopjon csak az a gyerek, hát válaszkésznek kell lenni!!!!!!!!


#4

2023. júl. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

5!

És arra nem gondoltál, hogy jobb egy elválasutás cumival, mint egy idegileg rottyon lévő anya? Nem mindenkinek cél a 4évig szoptatás.


1#

2023. júl. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Melléfekszem, összebújunk, kicsit tekereg és elalszik. Két hétig volt nehéz, kereste a cicit, de ha megkapta nem is kellett neki. Ő igazából magát választotta le, én így könyveltem el. Nem igazán értettem akkor, hogy mi történik, de a végére összeállt.
2023. júl. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fiam sajat magat valasztotta le 11 honapos koraban(engem megviselt ugy igazabol)azutan tejitalt kapott,mikor megitta cumit a szajaba es ringattam.

Most mar 15 honapos es eleg ha lefekszem mellé,simogatom a hatat,es elalszik.

2023. júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaj es azota atalussza az ejszakat miota nincs szoptatas

9

2023. júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!