Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 7-5-3-1 perces fejést...

A 7-5-3-1 perces fejést mindig csak azon a mellemen csináljam, amelyikből éppen evett a baba vagy a másikon is?

Figyelt kérdés
úgy tudtam eddig, hogy mindig csak azt a mellet szabad fejni, amiből evett a másikat nem, mert elapadhat a tej. Ez igaz? Napi hány alkalommal kell csinálni ezt a 7-5-3-1-es fejést? Jó módszer?
2010. okt. 13. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor termelődik kevesebb, ha nem fejed ki. Így, ha kifejed a másikat is, a szervezeted azt hiszi, hogy ennyi kell a babának, és mindig annyit is fog megtermelni. Jól jön majd növekedési ugrásnál.


Nem értem, miért kell szaporító fejés, ha a babád egy ciciből jól lakik???


Továbbá, a szaporító fejés nem 7-5-3-1, hanem 7-7-5-5-3-3-1-1 és váltjuk közben a mellet.

Nekem úgy vált be ez a fejés, hogy amelyik napszakban így fejtem szopi után, abban az időszakban másnapra lett kicsivel több tejem. De véleményem szerint ez a szaporító fejés inkább azzal hat, hogy mire végzel vele biztosan kiürül mindkét melled, és végül is emiatt termelődik majd több tejcsi.

2010. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"csak azt a mellet szabad fejni, amiből evett a másikat nem, mert elapadhat a tej. Ez igaz?"


nem igaz. Minél többször és gyakrabban fejed, annál több tejed lesz. (Anyatejleadó vagyok, 3 óránként fejem le mindkét cicimet, tudom.) Viszont ekkor készülj arra, hogy az a melled is megtelik tejjel, amelyikből nem szoptatsz, azaz túlkínálat áll be.


Nem tudom, hogy jó módszer-e, sosem csináltam. Én egyszerűen csak fejtem, mindig kicsit többet, mint az előző alkalommal, amíg el nem értem a kívánt mennyiséget.

2010. okt. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. okt. 13. 15:39
 4/4 anonim ***** válasza:
én este alkalmazom a 7-7 5-5 3-3 1-1et, és nekem jól bevállt. nappal csak kézzel kifejem ami az evett ciciben maradt. van hogy nem elég neki 1 cici akkor odaadom a másikat is, de a köv evésnél nincs gond, újra termelődik a tej és lehet h elég is a babának. ez az étvágyától függ....
2010. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!