Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ilyen esetben keltenétek este?

Ilyen esetben keltenétek este?

Figyelt kérdés

Kicsi súlyú babáról van szó (a normál tartomány alsó 15 percentilise jelenleg). De az én családomban kiegészítő tápszer meg rengeteg tej (pluszba fejve) után sem igazán híztak “normál ütemben” a babák.


Iszsz szoptatjuk és este 6 órát alszik. A védőnő szerint keltenem kellene este 3 óra után. De lefekvés előtt konkrétan óránként teszem mellre, az egész napom pisi-evés 10-45 perc)-szoptatás-altatás 1-2,5 órás körforgásokból áll és még nem én pelenkázok meg csak néha büfiztetek, nem tudom hogyan fogom megoldani, ha a férjem nem lesz itthon.


Ti ilyen esetben keltenétek este 3 óránként a babát?


2023. júl. 27. 05:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős?

Mekkora a súlya?

Mekkora súllyal született?

2023. júl. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%

Hidd el mindenki megoldja. Egy pelenka csere nettó 2 perc...

Van elég pisis kakis pelus? Sárga?

Ha ezekkel nincs baj biztos nem kelteném. A lányaim a kórházban már simán aludtak 4-5 órát, vitték is őket vizsgálni de semmi bajuk nem volt. A mai napig jó alvók

2023. júl. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nap közben sokat szopizik, én biztos nem kelteném.
2023. júl. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak addig kellett kelteni, míg teljesen el nem múlt a sárgaság, ez az első pár hét volt.

Addigra szépen be is indult a gyarapodás, az 1 hónapos státuszon már jó hurkás combjai voltak 😀

2023. júl. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, ha éhes, akkor úgyis felébred és jelez. A lányom mindig az alsó sávban volt, ma is nagyon vékony. Viszont arányos az izomzata, mozgékony, vidám , erős, magas, szóval messze nem alultáplált, csak extrém vékony. Van, aki ilyen, szerintem ne aggódj ezen.
2023. júl. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
56%
Mi is igény szerint szoptattunk az első hónapban, semmit nem hízott csak a súlyát tartotta, a heti vizsgálatokon megnyugtattak, hogy ha van pisis kakis pelus akkor minden rendben, aztán a státuszon meg le lettünk szúrva, hogy még csak most fogja visszanyerni a születési súlyát. Azóta vegyesen van szoptatás és tápszer, onnantól normális a növekedés.
2023. júl. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudod megoldani a pelenkazast es a bufiztetest? :D


Muszaj lesz.


Egyebkent meg az elso 8 het nalunk is errol szolt, allandoan csak szoptattam, igen, borzasztoan nehez volt.

De ha el kellett mennem wc-re, letettem a babat es mentem. Ha ennem kellett valamit, ettem.


Szornyu erzes volt, mert sokszor ilyenkor sirdogalt, de egyszeruen muszaj volt az en igenyeimet is kielegiteni, kulonben elajultam volna. Meg bepisiltem volna. Ezt ajanlom neked is, probalj magadra is figyelni.


Hordozokendo nagy segitseg volt ebben az idoszakban, amikor tudtam, hogy mar rohadtul nem eszik, csak cumizik, na akkor magamra kotottem es igy volt egy kis szunetem legalabb a szoptatasban.

Meg babakocsiban is aludt, ha olyan kedve volt, szoval ezekkel trukkoztem, hogy egy kicsit ujra embernek erezhessem magam es ne allandoan a mellem legyen a szajaban.

2023. júl. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
84%

Kevés az infó


Egy hetesek múktak az ikreim..

Nem kapnak pótlàst…


Én tuti nem keltem őket, pedig gobdoljatod, hogy nem 4 kg-os gyerekekről van szó.


Viszont

Gyarapszanak

Túllépték a születési súlyukat.

Érett újszülöttek, nem koraszülöttek. Nem sárgák, csak kisebb súlyúak (2700; 2900 kb)


Ki pelenkáz?


Nálam van még 2 ovis is.

Anyukám főz, hajtogatni segít. De a babákat én látom el.

Férjem nem vett ki szabit még.

2023. júl. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Két és fél hetes a baba.


A születési súlyát már visszanyerte egy hét alatt, csak azóta a minimumot hízta, és míg bőven a 15 percentilis fölött született (2950 gramm), most léptük csak át a 3000 grammot, szóval egy hét alatt csak 50 grammot hízott. De már van kis tokája. Meg látszólag egyre pufibb.

2023. júl. 27. 08:54
 10/27 A kérdező kommentje:

Első héten mi is nagyon jól álltunk.


Szépen egy-egy mellből szoptatva visszahízott a kislányom 200 grammot.


Aztán megállt…

2023. júl. 27. 08:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!