Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rövid szoptatások miatt fejni...

Rövid szoptatások miatt fejni kell?

Figyelt kérdés
1 hetes babám 10-15 perceket szopizik csak. Olvastam, hogy ki kell szívnia egy mellből az összes tejet, utána jöhet a másik mell. Ennyi idő alatt tuti nem ürül ki a mellem. Még sosem éreztem azt, hogy kiürülne. Azt mondták, nem kell muszáj fejni. De most olyat is olvastam, hogy ha nem fejem ki a maradékot, akkor begyulladt a mell. Mit tanácsoltok?
2023. júl. 29. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, attól nem gyullad be, ha nem ürül ki teljesen. Ilyenkor természetes, hogy túlkínálat van, később be fog állni a kereslet-kínálat. De ha most elkezdesz fejni, azzal fenntartod a nagyobb tejmennyiséget, a babád nehezebben jut majd hozzá a hátsó, zsírosabb tejhez (és a sok előtejtől a hasa is jobban fájhat). Gyulladásra is hajlamosabb lesz a melled. Alkalmazz inkább blokkszoptatást.
2023. júl. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fejni. 2 év szoptatás alatt nem volt rá szükségem...
2023. júl. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2xszoptattam. 13 és 10hónapig.

Fiam 0-24ben rajtam lógott, lányom 10perc alatt jollakott.


Soha nem fejtem még 🤷‍♀️

2023. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én például utáltam, ha féloldalas vagyok. Mindig két mellből szoptattam. Próbáltam megfelezni az időt és melletváltani. Ha nem jött össze, mert hamarabb abbahagyta, akkor vagy fejtem egy picit, vagy a következő etetést azzal kezdtem. Én nem bírtam elviselni, ha az egyik mellem szétdurran, a másik meg kifacsarva lóg. De van, akit ez nem zavar. Csináld úgy, ahogy neked kényelmes. Fejni meg csak akkor kell, ha nagyon feszül, de akkor is csak annyit, hogy megkönnyebbülj.
2023. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es: ez tök érdekes, én blokkszoptatok, de annyira nincs különbség így se a melleim között, karkötővel jelölöm, melyik van épp soron, mert tapintással se tudom megmondani, melyik volt-van épp soron. :)
2023. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Állandóan tele volt mert egyből pótolta q tejet,pedig kiszívott a baba mindent. Hidd el nem kell fejno csak váltva kell ciciztetni. Én azért fejtem mert túl sok tejem volt és spricceltem,amit nem szeretett a baba,de csak annyit fejtem hogy ne spricceljek.
2023. júl. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-ös! Nem tudom, mi az a blokkszoptatás, majd rákeresek.

Nekem ha csak az egyikből evett, az utána jelentősen kisebb lett. Szabad szemmel lehetett látni a különbséget. De a másik mellem, meg majd kidurrant, ha nem adtam neki abból is. Én szeretem a szimmetrikus dolgokat, meg úgy volt nekem kényelmes.

2023. júl. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!